X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Prawa kobiet po poronieniach oraz martwych porodach
Odpowiedz

Prawa kobiet po poronieniach oraz martwych porodach

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uznałam, że może częśc z Was będzie szukać lub potrzebować takiej informacji.
    http://www.mz.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0006/34782/Rekomendacje-Wojewody-Mazowieckiego.pdf

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dobrze że przesłałaś ten link bo wiem chociaż że w szpitalu przed i po zabiegu nie dowiedziałam się połowy z tego co tu przeczytałam.
    Uważam, że szpitale, personel powinni bardziej się przygotować do takich tragedii jakie nas spotykają. My w takim momencie nie przeglądamy stron w internecie, które nas o pewnych możliwościach uświadomią. Personel szpitala powinien nas o "wszystkim" poinformować choć dla nich na pewno nie jest to prosta rozmowa, ale od tego są.
    Ja o możliwości pochówku mojego Aniołka (8tyg.[*] 23.11.15 ) dowiedziałam się w zabiegowym na 5min. przed łyżeczkowaniem. Lekarz zadał mi pytanie czy zdecydowałam się na pochowek, bo muszą inaczej zabezpieczyć płód a inaczej całą resztę do badania. Nikt mnie wcześniej o takiej możliwości nie powiadomił nie słyszałam o czymś takim :(
    Jeśli odpowiednie osoby powiadomiłyby mnie wcześniej to nie podjęła bym decyzji, której żałuję od tamtej pory. Nie pochowałam mojego Aniołka :( i z tym muszę żyć a uważam że bardzo by mi to pomogło w mojej żałobie.

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • Coconue Autorytet
    Postów: 940 1049

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam pytanie do dziewcxyn, które się zdecydowały na krok, znania porodu martwego. Ile miały Wasze dzieci tygodni. Czy jest jakaś granica od kiedy można uznać a kiedy nie uznać porób dziecka martwego.

    Mama Amelci ur. 18.01.2017 r. ))))) warto wierzyć :)))

    Mama dwóch Aniołków [6t] i [10t].
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co mi sie kojarzy granica miedzy poronieniem a martwwym porodem jest 22 albo 24 tc

  • marabut Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    W tym roku utraciłam dwoje dzieci. Pierwsze w 9 tyg. 02.04.2015 i drugie w 8 tyg. 17.12.2015.
    Za pierwszym razem nie byliśmy wyedukowani, dopiero książka, którą otrzymałam o stracie dziecka uświadomiła mi, że wcale nie muszę podporządkowywać się starym szpitalnym schematom. W grudniu, gdy okazało się że serduszko naszego dziecka przestało bić byliśmy z mężem zdecydowani co chcemy zrobić. Już na początku poinformowałam lekarza, że chcemy określić płeć dziecka. Byliśmy pierwsi w tym szpitalu, którzy tego oczekiwali od personelu. Lekarz powiedział, że chętnie tylko mamy powiedzieć jak to zrobić. Mąż w ciągu 10 min. ustalił jak należy pobrać tkanki do badania i gdzie je wykonać. Lekarz i położna z mężem wydrukowali potrzebne dokumenty ( mnie próbował uświadamiać ordynator, iż szanse są niewielkie a koszty ogromne - co nie jest prawdą). Ja podpisałam co trzeba i na salę zabiegową...
    Zabieg miałam w czwartek, a we wtorek poznaliśmy płeć - to była nasza córeczka Zosia. Mąż odebrał kartę urodzenia martwego dziecka, na jej podstawie USC wystawił Akt urodzenia martwego dziecka. Obecnie jestem na 8 tygodniowym macierzyńskim. Potrzebuję go, by dojść do siebie. Jeżeli ktoś potrzebuje info gdzie i za ile na Śląsku można zbadać płeć wcześnie utraconego dzieciątka, to służę pomocą. To,że wiem o Zosi pozwala mi trochę w pokonaniu żalu, boleję nad tym że w kwietniu nie mieliśmy takiej wiedzy. U Boga mam Antosia lub Antosię( jak powiedział Kieślowski: Tajemnica pozostanie Tajemnicą) i Zosię, a tu tęsknotę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2016, 14:38

  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardzo żałuję, że nie pochowałam swojego Aniołka. Nawet nie wiem jak, gdzie się dowiedzieć i czy wogóle się dowiem czy szpital, który przejął ode mnie ten obowiązek ma wspólną mogiłę dzieci martwo urodzonych :(

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi, a czy możliwe jest wpisanie płci martwego dzieciątka do aktu urodzenia bez badań, tylko na podstawie ,,przeczuć matki"? Gdzieś kiedyś o tym czytałam.

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisiu, podobno wcześniej tak było, ale teraz już nie. Trzeba mieć albo wyraźnie okresloną płeć w szpitalu, albo jeżeli się nie da określić na oko, badania genetyczne.

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • marabut Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulisiu, potwierdzam -musisz mieć określoną płeć.Będę kibicować Tobie i Zosi. Rośnijcie zdrowo.

    Tulisia lubi tę wiadomość

  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kehlana i marabut - dziękuję.

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • Karolina92 Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poronienie - do 22 tygodnia, martwy poród po 22tc. U mnie był 22 tydzień, ale lekarz ze względu na wagę i długość dziecka wystawił dokument z adnotacją, że dziecko urodziło się martwe. Inaczej nie mogłabym Córeczki pochować ani nie należałoby mi sie 8 tyg. skróconego macierzyńskiego. Więc lekarz bardzo mi sprawę ułatwil.

    Karolina92
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Należało by się wszystko. Zarówno pochówek jak i urlop.
    Jeśli jest dziecko nie istotne który tydzień ciąży, to aby nabyć prawa o których mówisz potrzeba tylko określić płeć dziecka. Jeśli tydzień ciąży nie pozwala na określenie tego przez lekarza (płód jest zbyt mało rozwinięty) wtedy pozostają badania genetyczne wykonywane we własnym zakresie. Reszta procedur wygląda tak samo jak u Ciebie.

    sedinum82 lubi tę wiadomość

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • M@linka Autorytet
    Postów: 2099 1543

    Wysłany: 7 lutego 2016, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilli dzięki za zamieszczenie linka.

    Czy 3-4 tygodniowa ciąża to nie za wcześnie na badania genetyczne? Podajcie proszę namiary na jakies laboratoria.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 22:17

    jnmqdzu5ponocqze.png
    uch5ha00mu9kkjgg.png
    uch520mm81yzf57p.png


  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 9 lutego 2016, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musi być odpowiednia ilość materiału do badań- wiem jak to brzmi strasznie, ale zależy czy będzie co zbadać ile uda się zabezpieczyć materiału do badania.

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ