X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Samoistne poronienie - spadek bety, a następnie jej przyrost. Czy to możliwe:
Odpowiedz

Samoistne poronienie - spadek bety, a następnie jej przyrost. Czy to możliwe:

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kajoz Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    bardzo proszę o interpretację mojej sytuacji i podzielenie się możliwymi scenariuszami.

    Background sytuacji:
    Z mężem o dziecko staramy się od 2016, wyniki wszystkich zleconych badań hormonalnych wyszły w porządku (tarczyca, AMH itp.). Po HSG wyszła niedrożność lewego jajowodu, po kolejnych badaniach zlecono nam inseminację i podjęcie procedury invitro. Stwierdziliśmy, że jeżeli nie uda nam się do końca tego roku zajść w ciąże idziemy na invitro.

    Ostatnią miesiączkę miałam 1.02 do 4.02 br, następnie bardzo bolał mnie lewy jajnik (ten niedrożny), ciągłe, kłucie i rozsadzanie.
    - 2marca (tj. 4 dni po spodziewanym terminie @) zrobiłam test ciążowy - pozytywny,
    - 3.03. Beta z krwi 150 z małym hakiem i ciągły okropny, wielogodzinny ból lewego jajnika,
    - 4.03 ginekolog potwierdził ciążę (endometrium 19mm itp, oczywiście brak widoczności przy takiej becie zarodka), zaniepokoiły go moje objawy bólowe.
    - 6.03 Beta 250, nieustający kujący ból lewej strony brzucha.
    - 7.03 utrzymujący się ostry, kujący ból i pojawiło się plamienie. Pojechałam na Izbę Przyjęć, gdzie po badaniach wyniki: beta spadła do 205, endometrium do 17mm, diagnoza: start poronienia samoistnego.
    Potem następnego dnia zaczęło się krwawienie właściwe, trwało z tydzień, taka bardziej boląca menstruacja. W międzyczasie beta regularnie spadała: 146, 102. Ostatnie badanie bety zostało zrobione 23.03 i wyniosło 25,5. Kolejną betę miałam oznaczyć 6.04 lub czekać na @. Ze względu na epidemię nie śpieszyło mi się do szpitala i wolałam zaczekać na okres. Zaczął niepokoić mnie jednak jego ciągły brak (od startu poronienia minęło już ponad 30 dni).

    Dziś zrobiłam betę z krwi i wyszła 68,7.

    Z mężem w międzyczasie mieliśmy tylko jeden stosunek z 3.04 na 4.04 .

    Słyszałam, że nie ma opcji by zajść w ciąże w cyklu poprzedzającym poronienie, w którym jeszcze nie było @. Z resztą zawsze dbaliśmy o to by robić to kilkukrotnie w okolicach dnia owulacji, "wstrzelić się" we właściwy moment, a tu tylko jeden stosunek bez żadnych analiz. Czy ciąża w ogóle w takim przypadku jak mój jest możliwa? Jeżeli nie, jakie są inne scenariusze, dlaczego beta podskoczyła? Jestem ogromnie przerażona, nie chcę robić sobie płonnych nadziei i przeżywać kolejnego rozczarowania. Nie daje mi to spokoju, bardzo proszę o odpowiedź.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2020, 15:20

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ