Forum Poronienie Samoistne poronienie - spadek bety, a następnie jej przyrost. Czy to możliwe:
Odpowiedz

Samoistne poronienie - spadek bety, a następnie jej przyrost. Czy to możliwe:

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Kajoz Nowa
  Postów: 1 0

  Wysłany: 14 kwietnia 2020, 15:16

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cześć,
  bardzo proszę o interpretację mojej sytuacji i podzielenie się możliwymi scenariuszami.

  Background sytuacji:
  Z mężem o dziecko staramy się od 2016, wyniki wszystkich zleconych badań hormonalnych wyszły w porządku (tarczyca, AMH itp.). Po HSG wyszła niedrożność lewego jajowodu, po kolejnych badaniach zlecono nam inseminację i podjęcie procedury invitro. Stwierdziliśmy, że jeżeli nie uda nam się do końca tego roku zajść w ciąże idziemy na invitro.

  Ostatnią miesiączkę miałam 1.02 do 4.02 br, następnie bardzo bolał mnie lewy jajnik (ten niedrożny), ciągłe, kłucie i rozsadzanie.
  - 2marca (tj. 4 dni po spodziewanym terminie @) zrobiłam test ciążowy - pozytywny,
  - 3.03. Beta z krwi 150 z małym hakiem i ciągły okropny, wielogodzinny ból lewego jajnika,
  - 4.03 ginekolog potwierdził ciążę (endometrium 19mm itp, oczywiście brak widoczności przy takiej becie zarodka), zaniepokoiły go moje objawy bólowe.
  - 6.03 Beta 250, nieustający kujący ból lewej strony brzucha.
  - 7.03 utrzymujący się ostry, kujący ból i pojawiło się plamienie. Pojechałam na Izbę Przyjęć, gdzie po badaniach wyniki: beta spadła do 205, endometrium do 17mm, diagnoza: start poronienia samoistnego.
  Potem następnego dnia zaczęło się krwawienie właściwe, trwało z tydzień, taka bardziej boląca menstruacja. W międzyczasie beta regularnie spadała: 146, 102. Ostatnie badanie bety zostało zrobione 23.03 i wyniosło 25,5. Kolejną betę miałam oznaczyć 6.04 lub czekać na @. Ze względu na epidemię nie śpieszyło mi się do szpitala i wolałam zaczekać na okres. Zaczął niepokoić mnie jednak jego ciągły brak (od startu poronienia minęło już ponad 30 dni).

  Dziś zrobiłam betę z krwi i wyszła 68,7.

  Z mężem w międzyczasie mieliśmy tylko jeden stosunek z 3.04 na 4.04 .

  Słyszałam, że nie ma opcji by zajść w ciąże w cyklu poprzedzającym poronienie, w którym jeszcze nie było @. Z resztą zawsze dbaliśmy o to by robić to kilkukrotnie w okolicach dnia owulacji, "wstrzelić się" we właściwy moment, a tu tylko jeden stosunek bez żadnych analiz. Czy ciąża w ogóle w takim przypadku jak mój jest możliwa? Jeżeli nie, jakie są inne scenariusze, dlaczego beta podskoczyła? Jestem ogromnie przerażona, nie chcę robić sobie płonnych nadziei i przeżywać kolejnego rozczarowania. Nie daje mi to spokoju, bardzo proszę o odpowiedź.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2020, 15:20

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego