X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Samoistne poronienie - spadek bety, a następnie jej przyrost. Czy to możliwe:
Odpowiedz

Samoistne poronienie - spadek bety, a następnie jej przyrost. Czy to możliwe:

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Kajoz Nowa
  Postów: 1 0

  Wysłany: 14 kwietnia 2020, 15:16

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cześć,
  bardzo proszę o interpretację mojej sytuacji i podzielenie się możliwymi scenariuszami.

  Background sytuacji:
  Z mężem o dziecko staramy się od 2016, wyniki wszystkich zleconych badań hormonalnych wyszły w porządku (tarczyca, AMH itp.). Po HSG wyszła niedrożność lewego jajowodu, po kolejnych badaniach zlecono nam inseminację i podjęcie procedury invitro. Stwierdziliśmy, że jeżeli nie uda nam się do końca tego roku zajść w ciąże idziemy na invitro.

  Ostatnią miesiączkę miałam 1.02 do 4.02 br, następnie bardzo bolał mnie lewy jajnik (ten niedrożny), ciągłe, kłucie i rozsadzanie.
  - 2marca (tj. 4 dni po spodziewanym terminie @) zrobiłam test ciążowy - pozytywny,
  - 3.03. Beta z krwi 150 z małym hakiem i ciągły okropny, wielogodzinny ból lewego jajnika,
  - 4.03 ginekolog potwierdził ciążę (endometrium 19mm itp, oczywiście brak widoczności przy takiej becie zarodka), zaniepokoiły go moje objawy bólowe.
  - 6.03 Beta 250, nieustający kujący ból lewej strony brzucha.
  - 7.03 utrzymujący się ostry, kujący ból i pojawiło się plamienie. Pojechałam na Izbę Przyjęć, gdzie po badaniach wyniki: beta spadła do 205, endometrium do 17mm, diagnoza: start poronienia samoistnego.
  Potem następnego dnia zaczęło się krwawienie właściwe, trwało z tydzień, taka bardziej boląca menstruacja. W międzyczasie beta regularnie spadała: 146, 102. Ostatnie badanie bety zostało zrobione 23.03 i wyniosło 25,5. Kolejną betę miałam oznaczyć 6.04 lub czekać na @. Ze względu na epidemię nie śpieszyło mi się do szpitala i wolałam zaczekać na okres. Zaczął niepokoić mnie jednak jego ciągły brak (od startu poronienia minęło już ponad 30 dni).

  Dziś zrobiłam betę z krwi i wyszła 68,7.

  Z mężem w międzyczasie mieliśmy tylko jeden stosunek z 3.04 na 4.04 .

  Słyszałam, że nie ma opcji by zajść w ciąże w cyklu poprzedzającym poronienie, w którym jeszcze nie było @. Z resztą zawsze dbaliśmy o to by robić to kilkukrotnie w okolicach dnia owulacji, "wstrzelić się" we właściwy moment, a tu tylko jeden stosunek bez żadnych analiz. Czy ciąża w ogóle w takim przypadku jak mój jest możliwa? Jeżeli nie, jakie są inne scenariusze, dlaczego beta podskoczyła? Jestem ogromnie przerażona, nie chcę robić sobie płonnych nadziei i przeżywać kolejnego rozczarowania. Nie daje mi to spokoju, bardzo proszę o odpowiedź.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2020, 15:20

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ