X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Samoistne poronienie - spadek bety, a następnie jej przyrost. Czy to możliwe:
Odpowiedz

Samoistne poronienie - spadek bety, a następnie jej przyrost. Czy to możliwe:

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kajoz Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    bardzo proszę o interpretację mojej sytuacji i podzielenie się możliwymi scenariuszami.

    Background sytuacji:
    Z mężem o dziecko staramy się od 2016, wyniki wszystkich zleconych badań hormonalnych wyszły w porządku (tarczyca, AMH itp.). Po HSG wyszła niedrożność lewego jajowodu, po kolejnych badaniach zlecono nam inseminację i podjęcie procedury invitro. Stwierdziliśmy, że jeżeli nie uda nam się do końca tego roku zajść w ciąże idziemy na invitro.

    Ostatnią miesiączkę miałam 1.02 do 4.02 br, następnie bardzo bolał mnie lewy jajnik (ten niedrożny), ciągłe, kłucie i rozsadzanie.
    - 2marca (tj. 4 dni po spodziewanym terminie @) zrobiłam test ciążowy - pozytywny,
    - 3.03. Beta z krwi 150 z małym hakiem i ciągły okropny, wielogodzinny ból lewego jajnika,
    - 4.03 ginekolog potwierdził ciążę (endometrium 19mm itp, oczywiście brak widoczności przy takiej becie zarodka), zaniepokoiły go moje objawy bólowe.
    - 6.03 Beta 250, nieustający kujący ból lewej strony brzucha.
    - 7.03 utrzymujący się ostry, kujący ból i pojawiło się plamienie. Pojechałam na Izbę Przyjęć, gdzie po badaniach wyniki: beta spadła do 205, endometrium do 17mm, diagnoza: start poronienia samoistnego.
    Potem następnego dnia zaczęło się krwawienie właściwe, trwało z tydzień, taka bardziej boląca menstruacja. W międzyczasie beta regularnie spadała: 146, 102. Ostatnie badanie bety zostało zrobione 23.03 i wyniosło 25,5. Kolejną betę miałam oznaczyć 6.04 lub czekać na @. Ze względu na epidemię nie śpieszyło mi się do szpitala i wolałam zaczekać na okres. Zaczął niepokoić mnie jednak jego ciągły brak (od startu poronienia minęło już ponad 30 dni).

    Dziś zrobiłam betę z krwi i wyszła 68,7.

    Z mężem w międzyczasie mieliśmy tylko jeden stosunek z 3.04 na 4.04 .

    Słyszałam, że nie ma opcji by zajść w ciąże w cyklu poprzedzającym poronienie, w którym jeszcze nie było @. Z resztą zawsze dbaliśmy o to by robić to kilkukrotnie w okolicach dnia owulacji, "wstrzelić się" we właściwy moment, a tu tylko jeden stosunek bez żadnych analiz. Czy ciąża w ogóle w takim przypadku jak mój jest możliwa? Jeżeli nie, jakie są inne scenariusze, dlaczego beta podskoczyła? Jestem ogromnie przerażona, nie chcę robić sobie płonnych nadziei i przeżywać kolejnego rozczarowania. Nie daje mi to spokoju, bardzo proszę o odpowiedź.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2020, 15:20

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ