X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Skacząca beta
Odpowiedz

Skacząca beta

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 29 listopada 2017, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ratujcie bo oszaleje!!
    Powiedźcie mi proszę, czy któraś z was spotkała się z wahającą betą?!
    Moja historia od początku:
    W piątek 17.11 wróciłam ze szpitala z diagnozą poronienia całkowitego... uwierzycie, że nawet nie wiedziałam o ciąży?
    30.09 rozpoczęłam 51 cykl 26.10 powinna przyjść @ ale było tylko plamienie i w piątek czysto więc zrobiłam test... pojawiły się 2kreski zbladły i rozmyły się, a 29.10 pojawiło się obfite krwawienie więc stwierdziłam że musiałam mieć grubsze Endo, ale ból był dziwny i te ciągłe plamienia skłoniły mnie do wizyty u mojego gina 8.11 na USG widział pęcherzyk 12mm na lewym jajniku. Niestety ból 15.11 był tak nieznośny że narzeczony zawiózł mnie do szpitala i zostałam na oddziale. W środę beta wynosiła 137 w piątek już poniżej 50(tak zrozumiałam), więc wypuścili mnie do domu. Dzisiaj tj.28.11 powtórzyłam betę do kontroli i przy okazji proga... Wynik bety 63.36 a proga 0.30 !!
    Dziewczyny ratujcie co może oznaczać taka beta?!
    15.11- 137
    17.11- około 50
    28.11- 63.36

    17.11.17-poronienie całkowite
  • karoka Znajoma
    Postów: 25 0

    Wysłany: 29 listopada 2017, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinnaś skontaktować się ze swoim ginekologiem. Wzrost bety po poronieniu może oznaczać zaśniad, więc lepiej dmuchać na zimne. Może niedokładnie się oczyściłaś? I dlatego coś w środku zostało?

  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 29 listopada 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia tak naprawdę bo nie szło mi zupełnie nic na poronienie. Dzisiaj mam wizytę o 16.30 ;)

    17.11.17-poronienie całkowite
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kontroluj betę, może to ciąża pozamaciczna ? (objawy to m.in. krwawienie i skacząca beta).

    myślę, że powinnaś udać sie do lekrza, przy poronieniu beta spada a nie rośnie

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka mala różnica to może być granicą błędu jeśli robiłaś wyniki w różnych labach. Ale fakt leniwie spada :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2017, 15:47

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • orzeszki Ekspertka
    Postów: 150 154

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety był to początek zlych wieści... Beta kolejno wynosiła
    82000
    84360
    82160
    87380
    92880
    82170
    75360

    I tak moje dziecko dołączyło do aniołków w 11tc.

    Termin na kwiecień 2019! Czekamy Kochanie!
    [*]26.05.2018 5tc <3
    [*]28.11.2017 11tc Leonek <3
    "Tyle zmienił mały człowiek niemal lżejszy od powietrza."
  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, ale to raczej wina ordynatora w Latawcu... Ten cymbał nie podawał mi dobrych wartości gdyż
    15.11- 173.36
    17.11- 115
    28.11- 63.36
    !!!
    Ale to była tak czy siak ciąża ektopowa, dlaczego bo owulację miałam 12.11. Niestety maleństwo wgryzło się w jajowód, ale 15-tego po prostu pękło... Tak przynajmniej tłumaczył mi mój gin. Powiedział, że miałam cholerne szczęście bo według tej pierwszej bety bardzo szybko się rozwijało, no i dlatego też tak powoli spadała. A o ciąży pozamacicznej świadczył płyn w zatoce Douglasa. Smutne to nieco, ale cieszę się że ta przygoda skończyła się tak niż gdybym miała przywyknąć do myśli dziecka, a potem tak okrutnie je stracić.
    Ta sytuacja nauczyła mnie pokory i skłoniła to rozważenia decyzji o inseminacji... Postanowiliśmy, że jeśli do 2ms po naszym weselu (w lipcu'18) zaczniemy podchodzić do procedury w klinice we Wrocławiu.

    17.11.17-poronienie całkowite
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 18 grudnia 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA_S wrote:
    Dzięki dziewczyny, ale to raczej wina ordynatora w Latawcu... Ten cymbał nie podawał mi dobrych wartości gdyż
    15.11- 173.36
    17.11- 115
    28.11- 63.36
    !!!
    Ale to była tak czy siak ciąża ektopowa, dlaczego bo owulację miałam 12.11. Niestety maleństwo wgryzło się w jajowód, ale 15-tego po prostu pękło... Tak przynajmniej tłumaczył mi mój gin. Powiedział, że miałam cholerne szczęście bo według tej pierwszej bety bardzo szybko się rozwijało, no i dlatego też tak powoli spadała. A o ciąży pozamacicznej świadczył płyn w zatoce Douglasa. Smutne to nieco, ale cieszę się że ta przygoda skończyła się tak niż gdybym miała przywyknąć do myśli dziecka, a potem tak okrutnie je stracić.
    Ta sytuacja nauczyła mnie pokory i skłoniła to rozważenia decyzji o inseminacji... Postanowiliśmy, że jeśli do 2ms po naszym weselu (w lipcu'18) zaczniemy podchodzić do procedury w klinice we Wrocławiu.
    ale dlaczego myślisz o inseminacji?
    inseminacja wogóle nie eliminuje ryzyka ciąży pozamacicznej..

    myślałaś o badaniu drożności?
    zapraszamy na wątek o ciąży pozamacicznej, jest tam nas więcej..
    ściskam

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ