X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Skacząca beta hCG
Odpowiedz

Skacząca beta hCG

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kamcia95 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 13 stycznia 2023, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    9.01 byłam u ginekologa w celu potwierdzenia ciąży. Beta robiona w ten sam dzień, wynik to 550 mlU/ml. Na USG widoczny był pęcherzyk w jamie macicy i licząc od ostatniej miesiączki było 5tydz 5dz. Lekarz zalecił mi powtórzenie bety po 48h. Niestety ale wzrosła tylko o kilkanaście % - 630 mlU/ml. Skontaktowałam się z lekarzem, który oczywiście zalecił ponowne wykonanie usg po tygodniu, ale może dodał, że może to być ciaza pozamaciczna.
    Z nerwów, strachu.. zbadałam po kolejnych 48h raz jeszcze betę I jej poziom spadł do 580 mlU/ml :(
    Czy w tym wypadku muszę liczyć się z najgorszym? Czy jest jeszcze szansa/cień nadzieji, że jednak wszystko potoczy się dobrze?
    Dzięki!

  • MegiMal Autorytet
    Postów: 378 194

    Wysłany: 13 stycznia 2023, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłaś badania w tym samym lab?

    Starania od 09.18
    Angelius Provita od 02.19
    Hashi (Euthyrox)
    miesniak macicy 6cm
    Hsg ok
    Amh 3,12
    Hormony ok
    Przeciwciała przeciwplemnikowe i ANA brak
    M - morfologia 3%, brak upłynnienia, hormony ok
    07.19 pierwsza iui na naturalnym :(
    09.19 2 iui z clo - cb :(
    11.19 3 iui z clo :(
    12.19 naturalna cb :( + wykryte bakterie e-coli w nasieniu
    KIR AA-brak wszystkich kirów implantacyjnych
    02.20 - ❤️naturalny cud, accofil włączony po pozytywnej becie, poród zdrowej dziewczynki👧
    2022 - rozpoczęcie kolejnych starań
    01.2023 - poronienie zatrzymane 7/12 tydz. 💔
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 289 52

    Wysłany: 14 stycznia 2023, 03:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli był widoczny pęcherzyk w macicy to na pewno nie jest ciąża pozamaciczna. No chyba że masz dwie ciąże, jedną ulokowaną w macicy a drugą w innym miejscu bo i takie przypadki się zdarzają. spadek bety nie zapowiada dobrze. ale mógł być też błąd labo, lub wykonywałaś badanie w dwóch innych laboratoriach.

  • Wika90 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 14 stycznia 2023, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak miałam. Pecherzyk był na swoim miejscu. Ciąża potwierdzona w 5tc. Beta wydawała się w normie,ale bóle podbrzusza nie dawały mi spokoju. Po dwóch dniach kolejna beta w tym samym lab. Wynik delikatnie wzrósł. Lekarz stwierdził że przy takim wyniku bol brzucha informuję o trwającym poronieniu. Nie dawałam za wygraną poszłam do innego lab. Trzeci test niższy niż poprzednie dwa. Zapłakana za dwa dni lecę na czwarty o on okazał się wyższy niż poprzednie. Zapisuje się na usg okazuje się że serduszko zaczęło bić. Skaczącą beta zazwyczaj oznacza komplikacje. U nas okazało się że zarodek był obciążony i pomimo serduszka zatrzymał się w 8tyg.

  • kamcia95 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 15 stycznia 2023, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Wczoraj byłam u ginekologa z pobolewaniem podbrzusza. Po wnikliwym usg pani doktor stwierdziła, że widzi coś niepokojącego w jajniku co może odpowiadać ciazy pozamacicznej. Może ale nie musi..
    Ponad to, jeśli nawet wykluczymy ciaze pozamaciczna to pęcherzyk/pseudopecherzyk ulokowany w macicy jest stanowczo za mały jak na wiek ciazy. Do tego spadający poziom bety... Pani doktor powiedziała, że są tylko 2 ocpje: ciaza pozamaciczna lub zaczynający się proces poronienia. 3 opcji, tej pozytywnej nie ma.
    Obecnie jestem w szpitalu aby potwierdzić, która z wyżej wymienionych sytuacji ma miejsce.

    Dziękuję ślicznie za Wasze odpowiedzi.
    Wszystkiego dobrego.

  • Silenka Autorytet
    Postów: 515 637

    Wysłany: 16 stycznia 2023, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamcia95 wrote:
    Hej dziewczyny. Wczoraj byłam u ginekologa z pobolewaniem podbrzusza. Po wnikliwym usg pani doktor stwierdziła, że widzi coś niepokojącego w jajniku co może odpowiadać ciazy pozamacicznej. Może ale nie musi..
    Ponad to, jeśli nawet wykluczymy ciaze pozamaciczna to pęcherzyk/pseudopecherzyk ulokowany w macicy jest stanowczo za mały jak na wiek ciazy. Do tego spadający poziom bety... Pani doktor powiedziała, że są tylko 2 ocpje: ciaza pozamaciczna lub zaczynający się proces poronienia. 3 opcji, tej pozytywnej nie ma.
    Obecnie jestem w szpitalu aby potwierdzić, która z wyżej wymienionych sytuacji ma miejsce.

    Dziękuję ślicznie za Wasze odpowiedzi.
    Wszystkiego dobrego.

    Oby wszystko skonczylo sie dobrze, jakkolwiek to brzmi. Trzymaj sie kochana

    🙍‍♀️ 33 --> wyniki ok, AMH 3,15,brak jajowodów
    🙍‍♂️ 34 --> Asthenozoospermia

    02.2022 💔 ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
    12.2022 💔 ciąża pozamaciczna, metotreksat, laparoskopia - lewy jajowód usunięty

    💉 I procedura IVF 28.09.2023
    14.11 Punkcja --> 10 dojrzalych komórek 💚 --> ⌛️ 6 zapłodnionych --> brak ❄️
    18.11 ET 1.2.2 9dpt beta <1,10 ❌

    💉 II procedura IVF 01.12.2023
    13.01 Punkcja --> 8 dojrzałych komórek 🩵--> 5 ❄️
    ❄️ 3.1.1
    ❄️ 3.3.3

    27.02 FET 1.1.1 -- Atosiban+EG -- 8dpt beta <1.10 ❌

    25.03 FET 4.1.1 i 4.2.1 -- Atosiban+EG --
    5dpt ⏸️ 11 mlU/ml 🔹️ 8dpt 100 mlU/ml 🔹️ 10dpt 249mlU/ml 🔹️12dpt 506mlU/ml 🔹️ 14dpt 1536 mlU/ml 🔹️16 dpt 2 pecherzyki ciazowe🫣, 1 z ciałkiem żółtym 🔹️21 dpt 15678 mlU/ml
  • Asiulka123 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 17 lutego 2023, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, może któraś z Was tak miała. Ja już zgłupiałam.
    Okres miałam 12.01.
    Owulacja była 26.01.dnia
    07.02 wyszła beta 10.1. Po 48h była 21.1
    13.02 coś mnie podkusilo i poszłam do lekarza. Powiedział, że nic nie widać i żeby zrobić betę. 13.02 beta 23! Myślałam, że to pomyłka i zrobiłam kolejnego dnia i wynik 25(po 24h).
    Popołudniu zaczęły się plamienia. 15.02 na wizycie lekarz powiedział, że nic nie widzi i kazał zrobić betę bo jak jest na tym sam poziomie to potrzebny jest zabieg.
    16.02 beta 30.1
    17.02 beta 43.5 (po 24h od poprzedniej)
    Lekarz stwierdził żeby poczekać do poniedziałku i zrobić betę aby zobaczyć czy rośnie.
    Wiem, że nadzieja matka głupich ale chyba każda z nas ma nadzieję do samego końca.

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1869 1756

    Wysłany: 26 lutego 2023, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka123 wrote:
    Dziewczyny, może któraś z Was tak miała. Ja już zgłupiałam.
    Okres miałam 12.01.
    Owulacja była 26.01.dnia
    07.02 wyszła beta 10.1. Po 48h była 21.1
    13.02 coś mnie podkusilo i poszłam do lekarza. Powiedział, że nic nie widać i żeby zrobić betę. 13.02 beta 23! Myślałam, że to pomyłka i zrobiłam kolejnego dnia i wynik 25(po 24h).
    Popołudniu zaczęły się plamienia. 15.02 na wizycie lekarz powiedział, że nic nie widzi i kazał zrobić betę bo jak jest na tym sam poziomie to potrzebny jest zabieg.
    16.02 beta 30.1
    17.02 beta 43.5 (po 24h od poprzedniej)
    Lekarz stwierdził żeby poczekać do poniedziałku i zrobić betę aby zobaczyć czy rośnie.
    Wiem, że nadzieja matka głupich ale chyba każda z nas ma nadzieję do samego końca.
    Mogę zapytać jak ta sytuacja się u Ciebie zakończyła?
    U mnie nie jest może podobnie, ale mam niskie przyrosty. Raz 57%, raz 43%. Mam włączony duphaston i lekarka kazała mi czekać do najbliższej środy z badaniem.
    Czuje ze środa to będzie dzień sądu ostatecznego dla tej ciąży..

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I niech się dzieje magia
  • Asiulka123 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 24 marca 2023, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Mogę zapytać jak ta sytuacja się u Ciebie zakończyła?
    U mnie nie jest może podobnie, ale mam niskie przyrosty. Raz 57%, raz 43%. Mam włączony duphaston i lekarka kazała mi czekać do najbliższej środy z badaniem.
    Czuje ze środa to będzie dzień sądu ostatecznego dla tej ciąży..

    Kochana moja, ciąża zakończyła się ciąża pozamaciczna. Sama się wchłonęła więc nie ma przeciwwskazań do starań o kolejną. A jak u Ciebie sytuacja ?

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1869 1756

    Wysłany: 25 marca 2023, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka123 wrote:
    Kochana moja, ciąża zakończyła się ciąża pozamaciczna. Sama się wchłonęła więc nie ma przeciwwskazań do starań o kolejną. A jak u Ciebie sytuacja ?
    Moja tez zakończyła się dokładnie w 6 t. Nawet ciężko stwierdził gdzie była, wyleciało ze mnie wszystko. Nie miałam przeciwskazań do starań od razu, ale niestety zamiast owulacji miałam 3 cm torbiel, bo mi nie pękło :/
    Także może w kolejnym cyklu będzie lepiej

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I niech się dzieje magia
  • Asiulka123 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 25 marca 2023, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Moja tez zakończyła się dokładnie w 6 t. Nawet ciężko stwierdził gdzie była, wyleciało ze mnie wszystko. Nie miałam przeciwskazań do starań od razu, ale niestety zamiast owulacji miałam 3 cm torbiel, bo mi nie pękło :/
    Także może w kolejnym cyklu będzie lepiej

    Głowa do góry. Nie ma co się załamywać i poddawać 🙂 ja też miałam torbiel ale przed ciążą sam się wchłonął i nie ma po nim śladu

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1869 1756

    Wysłany: 25 marca 2023, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka123 wrote:
    Głowa do góry. Nie ma co się załamywać i poddawać 🙂 ja też miałam torbiel ale przed ciążą sam się wchłonął i nie ma po nim śladu
    Nie No, jasne. Miałam już tez kiedyś, po którejś z stymulacji. Teraz już na naturalnym cyklu mi się zrobiła, na tym jajniku, który jest w gorszej kondycji.
    Także nie załamuje się :)
    Teraz czekam na okres w potem liczę, ze uda mi się zrobić w końcu drożność :)

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I niech się dzieje magia
  • Anxx Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 marca 2023, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Może któraś miała podobna sytuację i jest w stanie trochę mnie uspokoić do następnego czwartku.
    15.03 zrobiłam test ( nawet 3 ) okazało się że jestem w ciąży. Clearblue pokazał 2-3 tygodni. Od ostatniej miesiączki 6 tydzień. W piątek dostałam lekkiego plamienia. Nic poza tym. W sobotę ostry bol brzucha i plamienia z jasna krwia i pogłębiało się to z chwili na chwilę. Wylądowałam na pogotowiu. Badanie moczu i krwi, lekarz stwierdził że muszę czekać na następny wolny termin usg. W niedzielę dzwonili ze szpitala że mój poziom hCG wynosi ponad 600 ale to za mało jak na ten tydzień ciąży a usg we wtorek. Udało mi się znaleźć usg w niedzielę ale pani stwierdziła że nie widzi ani ciąży ani poronienia. We wtorek badanie hCG spadło do 400 i na usg nie było nic widać oprócz skrzepów, lekarz stwierdził że to oznaka poronienia a wszystko samo się czyści. Dziś czyli czwartek następne badanie krwi, szpital dzwoni z wynikami i mówi że poziom hCG podniósł się do ponad 600. Umówili mnie na następne usg za tydzień, żeby sprawdzić co się dzieje. Do tego bol brzucha ustal wczoraj a dziś wieczor bol na dole z lewej strony. Dwie poprzednie ciaze bez żadnych komplikacji. Dodam że mieszkam w Anglii i podejście lekarzy jest tu troszkę inne :( Nie wiem już sama co o tym wszystkim myśleć..

  • Silenka Autorytet
    Postów: 515 637

    Wysłany: 31 marca 2023, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anxx wrote:
    Hej. Może któraś miała podobna sytuację i jest w stanie trochę mnie uspokoić do następnego czwartku.
    15.03 zrobiłam test ( nawet 3 ) okazało się że jestem w ciąży. Clearblue pokazał 2-3 tygodni. Od ostatniej miesiączki 6 tydzień. W piątek dostałam lekkiego plamienia. Nic poza tym. W sobotę ostry bol brzucha i plamienia z jasna krwia i pogłębiało się to z chwili na chwilę. Wylądowałam na pogotowiu. Badanie moczu i krwi, lekarz stwierdził że muszę czekać na następny wolny termin usg. W niedzielę dzwonili ze szpitala że mój poziom hCG wynosi ponad 600 ale to za mało jak na ten tydzień ciąży a usg we wtorek. Udało mi się znaleźć usg w niedzielę ale pani stwierdziła że nie widzi ani ciąży ani poronienia. We wtorek badanie hCG spadło do 400 i na usg nie było nic widać oprócz skrzepów, lekarz stwierdził że to oznaka poronienia a wszystko samo się czyści. Dziś czyli czwartek następne badanie krwi, szpital dzwoni z wynikami i mówi że poziom hCG podniósł się do ponad 600. Umówili mnie na następne usg za tydzień, żeby sprawdzić co się dzieje. Do tego bol brzucha ustal wczoraj a dziś wieczor bol na dole z lewej strony. Dwie poprzednie ciaze bez żadnych komplikacji. Dodam że mieszkam w Anglii i podejście lekarzy jest tu troszkę inne :( Nie wiem już sama co o tym wszystkim myśleć..

    Taka skacząca beta nie zwiastuje nic dobrego :( w tej sytuacji nie ma dobrej rady, skoro na usg nic jeszcze nie widac, cierpliwie czekaj i staraj sie nie denerwowac. Bete mozesz co drugi dzien powtarzac, tylko w jednym labo.

    🙍‍♀️ 33 --> wyniki ok, AMH 3,15,brak jajowodów
    🙍‍♂️ 34 --> Asthenozoospermia

    02.2022 💔 ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
    12.2022 💔 ciąża pozamaciczna, metotreksat, laparoskopia - lewy jajowód usunięty

    💉 I procedura IVF 28.09.2023
    14.11 Punkcja --> 10 dojrzalych komórek 💚 --> ⌛️ 6 zapłodnionych --> brak ❄️
    18.11 ET 1.2.2 9dpt beta <1,10 ❌

    💉 II procedura IVF 01.12.2023
    13.01 Punkcja --> 8 dojrzałych komórek 🩵--> 5 ❄️
    ❄️ 3.1.1
    ❄️ 3.3.3

    27.02 FET 1.1.1 -- Atosiban+EG -- 8dpt beta <1.10 ❌

    25.03 FET 4.1.1 i 4.2.1 -- Atosiban+EG --
    5dpt ⏸️ 11 mlU/ml 🔹️ 8dpt 100 mlU/ml 🔹️ 10dpt 249mlU/ml 🔹️12dpt 506mlU/ml 🔹️ 14dpt 1536 mlU/ml 🔹️16 dpt 2 pecherzyki ciazowe🫣, 1 z ciałkiem żółtym 🔹️21 dpt 15678 mlU/ml
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ