X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Specjaliści od poronień
Odpowiedz

Specjaliści od poronień

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2013, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U kogo się leczycie? W jakim mieście? Czy jesteście zadowolone czy nie?
    Dziewczyny nie ma się co oszukiwać, klinik bezpłodności jest w cholerę a co nami??
    Mam wrażenie że my Aniołkowe Mamy mamy przerąbane. Znaleźć lekarza który zajmie się nami naprawdę dobrze to graniczy z cudem :(

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2013, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja leczę się u dr Kawki w Olsztynie. Lekarz dobry ale nie ma się co oszukiwać, szukam lekarza z prawdziwego zdarzenia który będzie miał dla mnie czas, wiedzę i chęci. Mogę jechać nawet do innego miasta byleby ktoś się mną w końcu porządnie zajął.

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2013, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka masz racje nam jest trudniej pomóc :(
    WIem z własnego doświadczenia jak ide do lekarza i móie na co choruje to widze jak zmienia mu sie mina i ma wrazenie,że traci on ochote na leczenie mnie i tak to potem wyglada,ze jestem raz dwa u lekarza a potem lekarz rozkłada rece :(
    Mam dobrego lekarza ale niestety w mojej miejscowosci nie tylko dojeżdzam do niej ponad 100 km do Poznania a lekarz i tak przyjeżdża dwa razy w miesiącu z Warszawy i ma specjalizacje i z ginekologii i z endokrynologii ginekologicznej. Jest to siostra zakonna dr E. Woźna.
    To ona dopiero sie mną w miare porzadnie zajeła ale problemem jest to,ze mieszkam bardzo daleko od niej i nie jestem wstanie chodzić np na USG czy inne badania. Ale lakarza polecam.

    Anoolka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2013, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam coś takiego http://www.klinikaporonien.pl/diagnostyka-poronien.html ale moim zdaniem to trochę przegięcie z ta ceną ;)
    Przecież to jest jakiś procent tego co powinno być zrobione...

    Znalazłam jeszcze coś takiego http://www.omedica.pl/wielkopolskie-centrum-diagnostyki-i-leczenia-poronien

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2013, 09:01

    inessa lubi tę wiadomość

  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 22 października 2013, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj dziewczyny na innym forum zebrały ogromną wiedzę na temat specjalistów zajmujących się immunologicznymi przyczynami poronień. Na pierwszej stronie, pierwszy post jest wiedza podstawowa i namiary na specjalistów od poronień w różnych miastach:

    http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?t=52990&start=0

    Z tej listy miałam osobiście do czynienia z doktor Jerzak, szykowałam się też na konsultację do dr Malinowskiego, ale nie dotarłam, bo już udało mi się poznać przyczynę poronień. U mnie akurat wykluczono immunologię, ale od tego zaczęłam szukać, więc odwiedziłam klinikę Novum w Warszawie, Centrum Genetyki Medycznej Genesis w Poznaniu, dr Ludwina w Krakowie i dr Jerzak.

    inessa, Anoolka lubią tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2013, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda jesteś wielka :D Właśnie takiego tematu szukałam a nie mogłam nigdzie znależć 0wink.gif

    Matylda36 lubi tę wiadomość

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 22 października 2013, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :)
    Matylda36 wrote:
    Tutaj dziewczyny na innym forum zebrały ogromną wiedzę na temat specjalistów zajmujących się immunologicznymi przyczynami poronień. Na pierwszej stronie, pierwszy post jest wiedza podstawowa i namiary na specjalistów od poronień w różnych miastach:

    http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?t=52990&start=0

    Z tej listy miałam osobiście do czynienia z doktor Jerzak, szykowałam się też na konsultację do dr Malinowskiego, ale nie dotarłam, bo już udało mi się poznać przyczynę poronień. U mnie akurat wykluczono immunologię, ale od tego zaczęłam szukać, więc odwiedziłam klinikę Novum w Warszawie, Centrum Genetyki Medycznej Genesis w Poznaniu, dr Ludwina w Krakowie i dr Jerzak.

    Matylda mam pytanie w związku z tym forum nasz-bocian. Zawartość jest widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Ale czy to forum jest płatne? W regulaminie znalazłam niejasny zapis:
    "17. Nasz portal jest prowadzony za pieniądze składkowe, każdy post kosztuje - wybierz jakość a nie ilość."

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 22 października 2013, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie z tego forum czerpałam wiedzę i stawiałam pierwsze kroki, by zacząć naszą walkę.
    Na forum też można zadawać lekarzom specjalistom pytania, zinterpretować wyniki. Niekiedy czeka się na odpowiedź, ale warto. To tutaj: http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewforum.php?f=48

    Uważam, że ten portal jest najbardziej przydatny kobietom po stratach. Poza tym dziewczyny są doświadczone, przeszły to co my, są też po badaniach, leczeniach, niektore to już szczęśliwe mamusie :-) i chętnie odpowiadają na pytania, pomagają czy to na forum, czy w prywatnych wiadomościach.

    Na stronie tego portalu też warto śledzić darmowe konsultacje ze spacjalistami, ciekawe wykłada i badania w różnych miejscach, które się pojawiają co jakiś czas.
    Dla mnie to było najcenniejsze miejsce w sieci.

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 22 października 2013, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak wrote:
    hej dziewczyny :)



    Matylda mam pytanie w związku z tym forum nasz-bocian. Zawartość jest widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Ale czy to forum jest płatne? W regulaminie znalazłam niejasny zapis:
    "17. Nasz portal jest prowadzony za pieniądze składkowe, każdy post kosztuje - wybierz jakość a nie ilość."

    Nie to nie jest płatny portal. Ja nic nie płaciłam i spokojnie korzystałam z jego wszelkich zakamarków. Chyba komuś w tym punkcie regulaminu chodziło o to, że portal jest prowadzony przez stowarzyszenie, które opłacane jest ze składek członków stowarzyszenia, osób wspierających, a nie użytkowników. Użytkownicy mają go zupełnie bezpłatnie.

    Pismak lubi tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2013, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda a mogę zapytać jaki był u Ciebie powód poronień?

  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 22 października 2013, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne, że możesz :-) U mnie przyczyną poronień okazały się wady rozwojowe macicy: główna to przegroda całkowita, w dodatku mam sporą dwurożność i tyłozgięcie, ale te dwie ostatnie przy odpowiednim prowadzeniu są w stanie utrzymać ciążę. U mnie przegrodę trzeba byłlo usunąc operacyjnie.
    Ja na szczęście trafiłam do lekarza, który popukał się w głowę jak usłyszal, że badania chcieli mi robić po trzecim poronieniu, bo takie są niepisane zasady m.in. w Polsce, bo większość kobiet normalnie po poronieniu zachodzi w ciążę, ale ten na szczęście nie uznawał takiej zasady i zaczał szukać powodów. Niestety jest maleńki odsetek kobiet, które mają wady niepozwalające donosić ciążę i ja do nich należę.
    Dlatego jestem zwolenniczką szukania lekarza i drążenia tematu, by dostać skierowania na badania od razu po pierwszym poronieniu, a jak nie to samemu się tematem zająć, jeśli jest ku temu, możliwość, chęci i pieniądze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2013, 14:13

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2013, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda a w którym tygodniu traciłaś ciążę?
    Zastanawiałam się tez nad badaniami w tym kierunku, ale czytałam gdzieś że jest sens wtedy gdy się traci ciąże po I trymestrze.

  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 22 października 2013, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszą straciłam w 6 tygodniu, drugą w 8mym. Jak z trzecią trafiłam z różnych względów do przypadkowego lekarza, bo wiedziałam juz jak się zachować (bo miałam już diagnozę postawioną i byłam już po operacji), to pani potraktowała mnie ksiązkowo, czyli "ja nie dam pani, żadnego skierowania na badania, żadnych leków musimy poczekać do 12 tygodnia, bo nie wiadomo czy tę ciążę pani utrzyma. A działać będziemy po pierwszym trymestrze lub trzecim poronieniu".
    Gdybym nie zaufała mojemu lekarzowi, tylko posłuchała tej pani, która ma bardzo dobre opinie jako lekarz, ale sztywno trzyma się przepisów, nie byłabym teraz w ciąży.

    Anoolka lubi tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2013, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Matylda, dzięki takim dziewczynom jak Ty mam jeszcze nadzieje że zostanę kiedyś matką :)

    Matylda36 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ