X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Szansa na ponowną ciążę po poronieniu i łyżeczkowaniu
Odpowiedz

Szansa na ponowną ciążę po poronieniu i łyżeczkowaniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anka94 Autorytet
    Postów: 415 113

    Wysłany: 15 kwietnia 2022, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ,jak u Was wyglądały starania po łyżeczkowaniu.Kiedy ginekolog dał zielone światło i czy się udało.Stracilam upragniona ciążę w 12tyg , ginekolog powiedział że ❤️przestało bić w 9tyg. Tydzień temu miałam zabieg, za 2tyg kontrola. Jestem załamana,ale zastanawiam się jakie mam jeszcze szansę na ciąże.W tym roku kończę już 28lat ,mąż 31 nie mamy jeszcze dzieci.

    ONA jeszcze 27l ,ON 30lat
    Listopad 2021 - ciąża biochem 🤔
    Kwiecień 2022 -poronienie 9tydz/12tydz😭😇
    Walczymy o spełnienie jedynego marzenia- CHCEMY BYĆ RODZICAMI 👶👪
  • Biruta92 Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 2 maja 2022, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, poronilam w lutym 2022 w 7 t.c.- poronienie samoistne, objawiło się nagłym bólem i silnym krwawieniem(usg jeszcze 2 dni wczesniej na wizycie pokazało bijące serce), na IP gin stwierdził brak akcji serca. Również przeszłam zabieg łyżeczkowania, na kontroli gin polecił spokojną głowę, sama kontrola po łyżeczkowaniu, usg i cytologia ponoć spoko. Sama również zdecydowałam, że nie ma co wróżyc z fusów i zakupiłam testy owulacyjne, jestem w trakcie użytkowania, w końcu zaczęły się pozytywne wyniki- myślę, że grunt ustalic kiedy płodne i próbować. Anka94 nie łam się, mi w tym roku wybije mi 30-stka, narzeczonemu 31 ale nie mam zamiaru dać sie zwariować liczbie przebytych wiosen. Uszy do góry i spokojny, rozważny umysł. Trzymam za Ciebie kciuki🤞🍀😉

    Anka94 lubi tę wiadomość

  • IssGreen Autorytet
    Postów: 684 412

    Wysłany: 3 maja 2022, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poroniłam dwa razy pod rząd. Mam 38 lat. Nie mam dzieci. Jednak czytałam sporo historii po pierwszym poronieniu ze szczęśliwym zakończeniem.

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
  • Anka94 Autorytet
    Postów: 415 113

    Wysłany: 3 maja 2022, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od mojego ostatniego komentarza tutaj minęły ponad 2tyg.Bylam na wizycie,było to 3tyg po porownieniu, ginekolog jednak stwierdził że za wcześnie na badanie USG bo najlepiej zrobić je po1miesiaczce. Powiedzial że po1poronieniu lekarze nie zlecają badan ale ,że on uważają że lepiej zrobić i sprawdzić czy po mojej stronie nie ma problemów,zamiast się przekonać o tym przy powtórce. Ustalismy ,że zrobię badania 2miesiace po poronieniu i przyjdę z wynikami. Zalecił też odczekać 1-2cykle.
    Mam zrobić badania na trombofilie wrodzone,białko c,białko s i cały pakiet na zespół antyfosfolipidowy. Wiadomo że przyczyna mogłaby jeszcze inna ,ale to podobno częste przyczyny poronien.
    Teraz czekam na 1miesiaczke ,dziś mija 27dni od zabiegu i jak narazie się na nią nie zanosi
    Co dziwne robiłam test owulacyjny w 15dniu i był prawie pozytywny,w kolejnych dniach już słabsze kreski ,więc uznałam że przegapiłam moment i owulacja była wczesniej,ale w ostatnich dniach mam śluz typowo płodny duża ilość ,jest wodnisty etc a test owulacyjny negatywny 😵‍💫,już sama nie wiem co mam myśleć,mamy tylko nadzieję,że nie poprzestawia mi się za bardzo po tym zabiegu.Macie może doświadczenie jakie były objawy przed tą 1miesiaczka?

    ONA jeszcze 27l ,ON 30lat
    Listopad 2021 - ciąża biochem 🤔
    Kwiecień 2022 -poronienie 9tydz/12tydz😭😇
    Walczymy o spełnienie jedynego marzenia- CHCEMY BYĆ RODZICAMI 👶👪
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 3 maja 2022, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka naprawdę zachęcam Cię, żebyś robiła zespół w ciągu 6 tygodni od poronienia. Lekarz wprowadził Cię w błąd. P-ciala z zespołu antyfosfolipidowego niektórym wychodzą tylko w ciąży i po niej, więc po 2 miesiącach możesz zrobić to badanie, wyjdzie w normie, zajdziesz w ciążę i uaktywni się choroba.
    To badanie należy wykonać do 6 tygodni po, a potem powtórzyć po 12 tygodniach, jeśli coś wyjdzie nie tak.

    Anka94 lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Anka94 Autorytet
    Postów: 415 113

    Wysłany: 3 maja 2022, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak było u Was z pierwszą miesiączka po łyżeczkowaniu?po ilu dniach ,
    U mnie tak jak wyżej ,jestem 27dni po zabiegu i na miesiączkę się nie zanosi😵‍💫, zawsze miałam już bóle brzucha z tydzień przed,ból w dole pleców,ból piersi

    ONA jeszcze 27l ,ON 30lat
    Listopad 2021 - ciąża biochem 🤔
    Kwiecień 2022 -poronienie 9tydz/12tydz😭😇
    Walczymy o spełnienie jedynego marzenia- CHCEMY BYĆ RODZICAMI 👶👪
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 684 412

    Wysłany: 3 maja 2022, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszą miesiączkę dostałam po ok. 5 tygodniach.

    Anka94 lubi tę wiadomość

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
  • Anka94 Autorytet
    Postów: 415 113

    Wysłany: 3 maja 2022, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IssGreen wrote:
    Pierwszą miesiączkę dostałam po ok. 5 tygodniach.

    Była taka ja kzwykle? Czy jakaś bardzo obfita

    ONA jeszcze 27l ,ON 30lat
    Listopad 2021 - ciąża biochem 🤔
    Kwiecień 2022 -poronienie 9tydz/12tydz😭😇
    Walczymy o spełnienie jedynego marzenia- CHCEMY BYĆ RODZICAMI 👶👪
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 684 412

    Wysłany: 3 maja 2022, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka94 wrote:
    Była taka ja kzwykle? Czy jakaś bardzo obfita

    Po pierwszym poronieniu i łyżeczkowaniu miesiączki zmieniły się. Były zdecydowanie mniej obfite i zaczęły je poprzedzać dwudniowe plamienia.

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
  • Kaaroo Koleżanka
    Postów: 41 71

    Wysłany: 3 maja 2022, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po lyzeczkowaniu dostałam miesiączkę w 30 dniu i była bardzo obfita, późniejsze już w miarę normalne.
    Odczekalismy 3 cykle i udało się zajść w ciąże w 2 cyklu starań. Zobaczymy jak się skonczy :) póki co trwa 9tydzien :)

    Anka94 lubi tę wiadomość

    III 2021 - początek starań
    IX 2021 - pozytywny test
    X 2021 - puste jajo płodowe > zabieg
    II 2022 - wracamy do starań

    iNg2p2.png
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 684 412

    Wysłany: 3 maja 2022, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaaroo wrote:
    Ja po lyzeczkowaniu dostałam miesiączkę w 30 dniu i była bardzo obfita, późniejsze już w miarę normalne.
    Odczekalismy 3 cykle i udało się zajść w ciąże w 2 cyklu starań. Zobaczymy jak się skonczy :) póki co trwa 9tydzien :)

    Czy robiłaś badania po poronieniu?

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
  • Anka94 Autorytet
    Postów: 415 113

    Wysłany: 4 maja 2022, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Anka naprawdę zachęcam Cię, żebyś robiła zespół w ciągu 6 tygodni od poronienia. Lekarz wprowadził Cię w błąd. P-ciala z zespołu antyfosfolipidowego niektórym wychodzą tylko w ciąży i po niej, więc po 2 miesiącach możesz zrobić to badanie, wyjdzie w normie, zajdziesz w ciążę i uaktywni się choroba.
    To badanie należy wykonać do 6 tygodni po, a potem powtórzyć po 12 tygodniach, jeśli coś wyjdzie nie tak.

    Babulka a co polecasz jeszcze sprawdzić - póki co na liście mam trombofilie wrodzone,białko c i s i te 3badania na zespół antyfosfolipidowy. Co jeszcze mogę sprawdzić? Dodam ,że te wszystkie badania które robi się na początku ciąży wyszły ok.

    ONA jeszcze 27l ,ON 30lat
    Listopad 2021 - ciąża biochem 🤔
    Kwiecień 2022 -poronienie 9tydz/12tydz😭😇
    Walczymy o spełnienie jedynego marzenia- CHCEMY BYĆ RODZICAMI 👶👪
  • Kaaroo Koleżanka
    Postów: 41 71

    Wysłany: 4 maja 2022, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IssGreen wrote:
    Czy robiłaś badania po poronieniu?

    Robiłam tylko podstawowe, morfologia, żelazo, ferrytyna, kwas foliowy i b12, tsh, prolaktyna.
    Prolaktyna wyszła podwyższona i brałam leki przez 2 miesiące do zajścia w ciąże.
    U mnie było puste jajo płodowe i lekarz powiedział, ze nie ma sensu robić innych badań.

    III 2021 - początek starań
    IX 2021 - pozytywny test
    X 2021 - puste jajo płodowe > zabieg
    II 2022 - wracamy do starań

    iNg2p2.png
  • lucjanka1986 Przyjaciółka
    Postów: 67 23

    Wysłany: 5 maja 2022, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka94 wrote:
    Dziewczyny a jak było u Was z pierwszą miesiączka po łyżeczkowaniu?po ilu dniach ,
    U mnie tak jak wyżej ,jestem 27dni po zabiegu i na miesiączkę się nie zanosi😵‍💫, zawsze miałam już bóle brzucha z tydzień przed,ból w dole pleców,ból piersi
    Ja pierwszą miesiączkę dostalam ok 2 mies po łyżeczkowaniu, teraz czekam na kolejną, która już w sumie "spóznia" mi się 2 tyg. Ostarniej nocy mialam takie silne plamienie ze skrzepami ale rano juz było ok, wiec nie qiem czy to zaliczyć do @....

  • Roksana65 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 10 maja 2022, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem ponad 4 tyg po zabiegu 5 maja dostałam brązowe plamienia i 6 jednorazowo poleciała mi krew i do dziś tylko delikatnie brązowo plamie. Czy może któraś z was miała podobnie? 2 tyg po zabiegu byłam na wizycie kontrolnej i lekarz powiedział, ze wszystko ładnie się zagoiło nawet pęcherzyk miał 13 mm

  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 3524 4092

    Wysłany: 14 maja 2022, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka94 wrote:
    Dziewczyny ,jak u Was wyglądały starania po łyżeczkowaniu.Kiedy ginekolog dał zielone światło i czy się udało.Stracilam upragniona ciążę w 12tyg , ginekolog powiedział że ❤️przestało bić w 9tyg. Tydzień temu miałam zabieg, za 2tyg kontrola. Jestem załamana,ale zastanawiam się jakie mam jeszcze szansę na ciąże.W tym roku kończę już 28lat ,mąż 31 nie mamy jeszcze dzieci.

    Ja zabieg lyżeczkowania miałam w lutym (puste jajo). Pierwsza miesiączka po 5 tyg.
    Lekarz kazał poczekać min. 2 cykle, żeby hormony się uspokoiły. Kazał mi przyjść zaraz po drugiej miesiączce, żeby ocenić i właśnie teraz w maju dostałam zielone światło. Rozpoczęliśmy z mężem ponowne starania i zobaczymy co będzie...

    Anka94 lubi tę wiadomość

    🩷 Liliana, 13.04.2023, 55cm, 3550g 🩷

    age.png
  • Anka94 Autorytet
    Postów: 415 113

    Wysłany: 14 maja 2022, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wellwellwell wrote:
    Ja zabieg lyżeczkowania miałam w lutym (puste jajo). Pierwsza miesiączka po 5 tyg.
    Lekarz kazał poczekać min. 2 cykle, żeby hormony się uspokoiły. Kazał mi przyjść zaraz po drugiej miesiączce, żeby ocenić i właśnie teraz w maju dostałam zielone światło. Rozpoczęliśmy z mężem ponowne starania i zobaczymy co będzie...

    Trzymam kciuki ❤️

    wellwellwell lubi tę wiadomość

    ONA jeszcze 27l ,ON 30lat
    Listopad 2021 - ciąża biochem 🤔
    Kwiecień 2022 -poronienie 9tydz/12tydz😭😇
    Walczymy o spełnienie jedynego marzenia- CHCEMY BYĆ RODZICAMI 👶👪
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 3524 4092

    Wysłany: 14 maja 2022, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka94 wrote:
    Trzymam kciuki ❤️

    Dziękuję 😊❤

    🩷 Liliana, 13.04.2023, 55cm, 3550g 🩷

    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ