X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Wady letalne i ciąża biochemiczna
Odpowiedz

Wady letalne i ciąża biochemiczna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Julka99 Autorytet
    Postów: 322 290

    Wysłany: 11 lutego 2022, 02:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy może któraś z was miała podobną sytuacje? Pierwsza ciąża donoszona, mamy zdrowego synka, jednak ciąża była problematyczna, zagrożona od samego początku, krwiaki większe niż maluszek, krwawienia ze skrzepami, podwyższone TSH, zatrzymanie wzrostu, podejrzenie hipotrofii. Druga ciąża stracona w 16tc, również synek, zahamowanie wzrostu płodu, krwiaki od początku i plamienia, TSH podwyższone, obrzęk całego ciałka, przezierność karkowa 8mm, wątroba na wierzchu, brak kości nosowej, brak żołądka, niewykształcone rączki i kręgosłup, potwierdzony Zespół Edwardsa. Zrobiłam badania na trombofilie, TSH, ft3, ft4, homocysteina, kwas foliowy, b12, morfologia, itd. W trombofilii wyszły mi dwie mutacje MTHFR w układach heterozygotycznych i Pai1 w układzie homozygotycznym, TSH skonsultowałam z endokrynologiem mam niedoczynnosc hashimoto i zwiększoną dawkę euthyroxu, reszta wszystko idealnie. Przez genetyka miałam włączony metylowany kwas foliowy, acard od starań i jeśli ujrzę 2 kreski na teście od razu zastrzyki z heparyny. Wszystko było uszykowane, cały arsenał leków na ciążę, miało być już dobrze. W końcu zobaczyłam 2 kreski, od razu zastrzyki z heparyny, lekarz również dał zapobiegawczo duphaston. Radość jednak nie trwała długo, trzecia ciąża to ciąża biochemiczna, testy pozytywne, beta urosła do 40 i zaczęła spadać, a ja dostałam tydzień później krwawień. Mimo obstawy leków i zastrzyków nie udało się. W poniedziałek idę po skierowanie do poradni genetycznej dla mnie i męża, żeby zbadać kariotypy. Czy któraś z was miała taką lub podobną sytuacje i urodziła tęczowe dziecko? Jaka była przyczyna u was? Ja już tracę jakiekolwiek nadzieje 😔

    https://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5erotnsvky.png

    https://www.suwaczki.com/tickers/2nn3skjouf04tpy1.png

    👩🏼 ’99 r.
    03.07.2018 - Mikołaj 🧒🏼💙
    21.09.2021 - Ignaś 👼🏼🤍
    09.02.2022 - Aniołek 👼🏼🤍
    03.04.2022 - ⏸🌈
    13.04.2022 - 🔘 8mm 😍
    25.04.2022 - 👶🏼 0,74cm i ❤️ (6+6 z om, 6+4 z usg)
    16.05.2022 - 👶🏼 3,16cm (9+6) ❤️
    MTHFR (hetero)
    PAI-1 (homo)
    💊 Euthyrox N50, acard 75, duphaston, pregna , neoparin 0,4
  • Julka99 Autorytet
    Postów: 322 290

    Wysłany: 11 lutego 2022, 03:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę długie, ale mam nadzieje, że znajdzie się ktoś kto przeszedł podobne sytuacje i mnie trochę nakieruje 😔

    https://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5erotnsvky.png

    https://www.suwaczki.com/tickers/2nn3skjouf04tpy1.png

    👩🏼 ’99 r.
    03.07.2018 - Mikołaj 🧒🏼💙
    21.09.2021 - Ignaś 👼🏼🤍
    09.02.2022 - Aniołek 👼🏼🤍
    03.04.2022 - ⏸🌈
    13.04.2022 - 🔘 8mm 😍
    25.04.2022 - 👶🏼 0,74cm i ❤️ (6+6 z om, 6+4 z usg)
    16.05.2022 - 👶🏼 3,16cm (9+6) ❤️
    MTHFR (hetero)
    PAI-1 (homo)
    💊 Euthyrox N50, acard 75, duphaston, pregna , neoparin 0,4
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 11 lutego 2022, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może istnieje problem immunologiczny ? Genetyka i immunologia do zbadania.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ