X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Wskazania do brania heparyny
Odpowiedz

Wskazania do brania heparyny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 1 listopada 2021, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Powiedzcie, czy coś się zmieniło odnośnie wskazań do zażywania heparyny? 4 lata temu zaczęliśmy się z mężem starać o dziecko, ale niestety 2 razy poroniłam. W między czasie z badań wyszła mutacja mthfr, dodam że w bliskiej rodzinie pare osób ma trombofilię. Moja ginekolog po 2 poronieniu przepisała mi heparynę od pozytywnego testu i w końcu się udało, 2 lata temu urodził się synek. Teraz zaczęlismy starania o drugiego maluszka. Udało się, więc zadzwoniłam odrazu do ginekolog o receptę na heparynę, na co ona stwierdziła, że teraz mutacja i poronienia nie są wskazaniem do heparyny i mi jej nie przepisze 🤬 i że wystarczy mi tylko acard. Nie muszę chyba mówić, że skończyło się to kolejnym poronieniem.. o co chodzi? Czy faktycznie się coś zmieniło na przestrzeni tych 2-3 lat? Jestem wściekła, bo wiem, że to dzięki heparynie się wcześniej udało, a nie wiem co teraz zrobię bez zastrzyków :(

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • Magda_Z Autorytet
    Postów: 311 170

    Wysłany: 1 listopada 2021, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz też inne mutacje np PAI-1? Przy mutacjach MTHFR jest problem z przyswajaniem kwasu foliowego, witaminy B6 i B12 (dlatego powinno się brać metylowane formy) a w konsekwencji z poziomym homocysteiny we krwi - sprawdzałaś poziomy u siebie? Sama mutacja MTHFR nie jest raczej wskazaniem do heparyny, przy PAI-1 już raczej tak, choć to też zależy od podejścia lekarza, przy innych mutacjach z panelu trombofiliii heparyna jest zalecana z tego co wiem.

    starania o 👶 od 1.2020 🍀

    08.2021 - 16 tc 💔 Marysia 👼

    MTHFR C677T (homo)
    PAI-1 4G/5G (hetero)

    W końcu będzie dobrze 💚 jeśli jeszcze nie jest dobrze to znaczy, że to jeszcze nie koniec 💪
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 1 listopada 2021, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmienić ginekologa w tej sytuacji. Znaleźć lekarza, który będzie podchodził do Twojej historii na poważnie i ze zrozumieniem.
    Dodatkowo rozszerzyć diagnostykę w kierunku APS i wersji seronegatywnej APS jeśli tego nie robiłaś .

  • Megi_85 Autorytet
    Postów: 678 524

    Wysłany: 1 listopada 2021, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    Hej dziewczyny. Powiedzcie, czy coś się zmieniło odnośnie wskazań do zażywania heparyny? 4 lata temu zaczęliśmy się z mężem starać o dziecko, ale niestety 2 razy poroniłam. W między czasie z badań wyszła mutacja mthfr, dodam że w bliskiej rodzinie pare osób ma trombofilię. Moja ginekolog po 2 poronieniu przepisała mi heparynę od pozytywnego testu i w końcu się udało, 2 lata temu urodził się synek. Teraz zaczęlismy starania o drugiego maluszka. Udało się, więc zadzwoniłam odrazu do ginekolog o receptę na heparynę, na co ona stwierdziła, że teraz mutacja i poronienia nie są wskazaniem do heparyny i mi jej nie przepisze 🤬 i że wystarczy mi tylko acard. Nie muszę chyba mówić, że skończyło się to kolejnym poronieniem.. o co chodzi? Czy faktycznie się coś zmieniło na przestrzeni tych 2-3 lat? Jestem wściekła, bo wiem, że to dzięki heparynie się wcześniej udało, a nie wiem co teraz zrobię bez zastrzyków :(

    Hej u mnie wyszlo PAI hetero i też hematolog mi mówiła że kiedyś podawano heparyne obecnie się już jej nie stosuje w przypadku takiej mutacji... wiec chyba wiele zależy od lekarza

    10.10.2023 - 4010 g 57 cm jesteśmy w końcu razem 💜
    21.09.2023 - 3480 g 38 tydzień
    07.09.2023 - 2823 g 36 tydzień - jeszcze tylko miesiąc 💗
    24.08.2023 - 2390 g 34 tydzień 💗
    04.08.2023 - 1660 g 31 tygodni 💫
    13.07.2023 - III badania prenatalne prawidłowe 1300 g rośniemy🌸
    07.07.2023 - 1090 g 27 tygodni słoneczka:)
    16.06.2023 - 630 g 24 tygodnie:)
    27.05.2023 - badania połówkowe prawidłowe córcia rośnie 450 g🌸
    19.05.2023 - 335 g:)
    28.04.2023 - rośniemy 180 g prawdopodobnie córeczka 🌸
    24.03.2023 - usg prenatalne pomiary prawidłowe 5,5 cm 😍
    17.03.2023 - rośniemy 4.3 cm :)
    10.02.2023 - mamy❤
    04.02.2023 - beta 2161 🤞
    30.01.2023 - beta 169 🤞
    27.01.2023 ⏸️ beta 22.50
    30.12.2022 🙏

    07.2021 r. [*] Lenka 9 tydzień
    11.2021 r. [*] 7 tydzień 👼
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 2 listopada 2021, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to chyba czas zmienić lekarza :/ szkoda, bo chodzę do niej baaardzo długo, zna całą moją historie, no ale nic na siłę skoro ma problem o przepisanie głupich zastrzyków i duphastonu :/

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1327 647

    Wysłany: 2 listopada 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    Hej dziewczyny. Powiedzcie, czy coś się zmieniło odnośnie wskazań do zażywania heparyny? 4 lata temu zaczęliśmy się z mężem starać o dziecko, ale niestety 2 razy poroniłam. W między czasie z badań wyszła mutacja mthfr, dodam że w bliskiej rodzinie pare osób ma trombofilię. Moja ginekolog po 2 poronieniu przepisała mi heparynę od pozytywnego testu i w końcu się udało, 2 lata temu urodził się synek. Teraz zaczęlismy starania o drugiego maluszka. Udało się, więc zadzwoniłam odrazu do ginekolog o receptę na heparynę, na co ona stwierdziła, że teraz mutacja i poronienia nie są wskazaniem do heparyny i mi jej nie przepisze 🤬 i że wystarczy mi tylko acard. Nie muszę chyba mówić, że skończyło się to kolejnym poronieniem.. o co chodzi? Czy faktycznie się coś zmieniło na przestrzeni tych 2-3 lat? Jestem wściekła, bo wiem, że to dzięki heparynie się wcześniej udało, a nie wiem co teraz zrobię bez zastrzyków :(
    Wskazaniem do brania heparyny jest zespół antyfosfolipidiwy oraz białko c i białko s , jeśli wyjdą zle wyniki. Lub problemy w rodzinie np zawały, zakrzepy ale to już zależy od lekarza.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 2 listopada 2021, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Wskazaniem do brania heparyny jest zespół antyfosfolipidiwy oraz białko c i białko s , jeśli wyjdą zle wyniki. Lub problemy w rodzinie np zawały, zakrzepy ale to już zależy od lekarza.

    U mnie w bardzo bliskiej rodzinie kilka osób ma trombofilię. Dodatkowo kuzynka właśnie w ciąży wylądowała w szpitalu z zatorem.

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • Felicyta Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 4 listopada 2021, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    Hej dziewczyny. Powiedzcie, czy coś się zmieniło odnośnie wskazań do zażywania heparyny? 4 lata temu zaczęliśmy się z mężem starać o dziecko, ale niestety 2 razy poroniłam. W między czasie z badań wyszła mutacja mthfr, dodam że w bliskiej rodzinie pare osób ma trombofilię. Moja ginekolog po 2 poronieniu przepisała mi heparynę od pozytywnego testu i w końcu się udało, 2 lata temu urodził się synek. Teraz zaczęlismy starania o drugiego maluszka. Udało się, więc zadzwoniłam odrazu do ginekolog o receptę na heparynę, na co ona stwierdziła, że teraz mutacja i poronienia nie są wskazaniem do heparyny i mi jej nie przepisze 🤬 i że wystarczy mi tylko acard. Nie muszę chyba mówić, że skończyło się to kolejnym poronieniem.. o co chodzi? Czy faktycznie się coś zmieniło na przestrzeni tych 2-3 lat? Jestem wściekła, bo wiem, że to dzięki heparynie się wcześniej udało, a nie wiem co teraz zrobię bez zastrzyków :(
    Ja też mam mutację mthfr homozygota i dodatkowo pai hetero i moja ginekolog też powiedziała że to nie jest wskazaniem do brania heparyny mimo, że we wrześniu poroniłam w 17 tygodniu. Takie jest podobno najnowsze oficjalne stanowisko lekarzy. Ale zrobiłam dodatkowo białko c i białko s wolne i białko s wolne wyszło trochę zaniżone i na ostatniej wizycie stwierdziła że jednak w razie ciąży dostanę acard i heparynę.

  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 4 listopada 2021, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicyta wrote:
    Ja też mam mutację mthfr homozygota i dodatkowo pai hetero i moja ginekolog też powiedziała że to nie jest wskazaniem do brania heparyny mimo, że we wrześniu poroniłam w 17 tygodniu. Takie jest podobno najnowsze oficjalne stanowisko lekarzy. Ale zrobiłam dodatkowo białko c i białko s wolne i białko s wolne wyszło trochę zaniżone i na ostatniej wizycie stwierdziła że jednak w razie ciąży dostanę acard i heparynę.

    Nie rozumiem tego robienia pod górę i lekceważenia mutacji :( u mnie 3 ciąże bez heparyny zakończone poronieniem i jedna na heparynie zakończona szczęśliwie. Myślę, że łatwo wyciągnąć wnioski, ale jak widać dla lekarzy nie takie łatwe..

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • Felicyta Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 4 listopada 2021, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    Nie rozumiem tego robienia pod górę i lekceważenia mutacji :( u mnie 3 ciąże bez heparyny zakończone poronieniem i jedna na heparynie zakończona szczęśliwie. Myślę, że łatwo wyciągnąć wnioski, ale jak widać dla lekarzy nie takie łatwe..
    Bo mutacja może być ale nie musi dać o sobie znać, więc pewnie stąd takie podejście niektórych lekarzy. W sumie to ja też jestem tego przykładem. Mam już dwójkę dzieci z zupełnie bezproblemowych ciąż, bez żadnych leków. Teraz w trzeciej dopiero pojawiły się problemy.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ