X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Wysoka Prolaktyna !
Odpowiedz

Wysoka Prolaktyna !

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Cinkusia Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 17 listopada 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Jestem po dwoch poronieniach i do tej pory nie mialam zadnych dodatkowych badan, od ostatniej straty minelo 9 miesiecy, tak tez zmienilam lekarza i zaczelam robic badania, celem podjecia kolejnej prob, dodam tylko ze co do poronien na wcześniej wykonanych badaniach nic nie wyszlo ...dzis popedzilam do poradni po me wyniki i co mnie zdziwilo, poziom PROLAKTYNY 2795 ulu/ml . Wizyte ma dopiero 15 go grudnia bo czekam na resztę wynikow by z kompletem udac sie do P.Doktor.

    Chciałam dopytac bo klebia mi sie rozne mysli czy szybko mozna zbic lekami prolaktyne ? Cykle mam nawet regularne co 25-29 dni, testy owulacyjne pokazuja ze owulacja rzekomo wystepuje, tylko te nabrzmiale, powiekszone i bolesne piersi. Czy prolaktyna mogla byc powodem wczesnych poronien ?

    Pozdrawiam Was i sciskam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2017, 15:08

    Czekam z niecierpliwością na cud ...
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 25 listopada 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo duży poziom prolaktyny. Niby prolaktyna blokuje owulację, ale skoro u Ciebie ona jest to może być prolaktynemia czynnościowa czyli w chwilach stresu, po <3, przez przejedzenie może się podwyższać, ale nie ma wpływu na owulację. Mimo wszystko powinnaś dostać leki. Ja biorę bromergon a miałam coś ok 900. Ponoć szybko spada, ja jeszcze swojej nie badałąm bo biorę dopiero 3 tydzień bromka.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prolaktyne zbijalam dostinexem. Warto zrobić rezonans przysadki mózgowej w celu wykluczenia gruczolaka. W ciąży prolaktyna rośnie tak czy siak wiec wpływu na poronienie chyba nie powinna mieć.

  • Bogusia Bogusia Koleżanka
    Postów: 114 16

    Wysłany: 26 listopada 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 3 miesiace po poronieniumam prolaktynę 20, kiedy zaszłam w ciążę, miałam około 12. Jak czytam że macie owulację przy takich wielkich prolaktynach, to się dziwie, bo ja przy 20 nie mam :-(

    Aniołeczek 7 tydz [*] 18.08.2017
    8p3os65gn0in465r.png
    mhsvzbmhns0y9x3z.png
    19.02.2019 [*]
  • AnnaZ Autorytet
    Postów: 309 108

    Wysłany: 29 listopada 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co Was skłoniło do zrobienia badania prolaktyny?
    Ja mam drugi cykl strasznie bolesne piersi, w pierwszym cyklu tylko po ovu, a w tym po miesiączce i nad, a mam połowę cyklu. W życiu mnie tak nie bolały. W dniu owu pojawiło się brunatne plamienie. Cykle mam regularne i zastanawiam się nad objawami za dużej prolaktyny.

    2013 Córka - największa miłość
    7.04.2017 - 9tc [*] Aniołek
    12.2017 cp
  • Bogusia Bogusia Koleżanka
    Postów: 114 16

    Wysłany: 29 listopada 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zmierzyłam prolaktynę bo zbyt wysoka blokuje owulację. No i chciałam sprawdzić, czy po poronieniu nie wariuje.

    Aniołeczek 7 tydz [*] 18.08.2017
    8p3os65gn0in465r.png
    mhsvzbmhns0y9x3z.png
    19.02.2019 [*]
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 30 listopada 2017, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja badałam prolaktyne na początku starań. Trafiłam do dobrego lekarza. Jak powiedziałam Pani doktor o staraniach to sama dała mi skierowanie na zbadanie wszystkich hormonów. Początkowo wynik 26 później 63, ale wydaje mi się ze ten drugi wynik to trochę ze stresu bo wiedziałam z czym wiąże się ten hormon. Dla zbicia dostałam ziołowe tabletki Chasterberry Fruit z niepokalankiem i Bromergon co drugi dzień po pół tabletki. Chociaż inna gin stwierdziła że z takim wynikiem pewnie i tak bym w ciążę zaszła.

    KatWomanDo lubi tę wiadomość

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaZ wrote:
    Co Was skłoniło do zrobienia badania prolaktyny?
    Ja mam drugi cykl strasznie bolesne piersi, w pierwszym cyklu tylko po ovu, a w tym po miesiączce i nad, a mam połowę cyklu. W życiu mnie tak nie bolały. W dniu owu pojawiło się brunatne plamienie. Cykle mam regularne i zastanawiam się nad objawami za dużej prolaktyny.

    Ja zbadałam prolaktynę ponieważ tak zalecił ginekolog. Okazało się, że prolaktyna wynosiła u mnie 36. Ginekolog stwierdził, że za wysoka, przepisał bromergon 1/2 tabletki, ale jednocześnie miałam monitoring cyklu i owulacje miałam i w tym cyklu i poprzednim. Dodam, że mam także niedoczynność tarczycy a to może powodować problemy z protokolarną (aczkolwiek jestem pod kontrolą endokrynologa i moje tsh wynosi między 1,5 a 2 )

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jakie dawki bromergonu zalecili Wam lekarze i przy jakiej wysokości prolaktyny ? Mi przy poziomie prolaktyny 36 przepisał 1/2 tabletki i po miesiącu poziom spadł tylko do 30 więc się zastanawiam czy dawka leku nie jest za mała ....?

    Zefirka81 lubi tę wiadomość

  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 18 grudnia 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy wyniku 63 miałam po połowie tab co drugi dzień i dodatkowo niepokalanek Chasterberry Fruits od Swansona. Nie badalam jej później bo w trzecim cyklu brania tych leków zaszłam w ciążę.

    antubis84 lubi tę wiadomość

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badając w maju prolaktynę miałam 40 ! Dostałam bromergon - 1 tabletka dziennie. po miesiącu spadła do 21, w kolejnym miesiącu było 17 i zaszłam w ciążę (ciąża zatrzymana w 13tygodniu). Pomimo wysokiej prolaktyny - owulację miałam. Teraz piję bromergon 1 tabletkę dziennie ale nie wiem jaki jest jej wyniki, badań jeszcze nie robiłam.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ