X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie zalecenia po łyżeczkowaniu
Odpowiedz

zalecenia po łyżeczkowaniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 3 lipca 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam ten zabieg w 3 dni temu. Juz tylko plamię. Lekarz mnie olał i nic nie powiedział odnośnie postępowania po zabiegu.
    Powiedzcie jak to było u was:
    1. od kiedy kąpiel w wannie
    2. od kiedy kąpiel w jeziorze/basenie/morzu
    3. od kiedy seks
    4. od kiedy sport

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 3 lipca 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To raczej indywidualne :( mi w szpitalu powiedzieli że najlepiej się z tym wszystkim wstrzymać do pierwszego @, ale poszłam do lekarza dwa tygodnie po i powiedział że już wszystko ładnie wyglada i mog wrócić do kąpieli, seksu, basenu. Jedynie zalecił żeby nie nosić za cieżko i się bie przemęczać jeszcze ze dwa tygodnie. Ale na pewno wiele zależy od tego który był u Ciebie tc No i jak organizm się regeneruje...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Phnappy Autorytet
    Postów: 956 2036

    Wysłany: 3 lipca 2017, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria40 wrote:
    Miałam ten zabieg w 3 dni temu. Juz tylko plamię. Lekarz mnie olał i nic nie powiedział odnośnie postępowania po zabiegu.
    Powiedzcie jak to było u was:
    1. od kiedy kąpiel w wannie
    2. od kiedy kąpiel w jeziorze/basenie/morzu
    3. od kiedy seks
    4. od kiedy sport

    Hej, u mnie było tak:
    1. nie lubię się kąpać :) zawsze biorę prysznic - ale unikałabym do zakończenia krwawienia/plamienia żeby się nic nie wdało
    2. tutaj pewnie podobnie jak w 1... no ale ja 2 tygodnie po łyżeczkowaniu pojechałam na wakacje nad morze, no i się kąpałam (nic się nie stało)
    3. zaczęliśmy jak plamienie było na tyle skąpe, że dało radę (jakieś 2,5 tygodnia po), lekarz powiedział, że od razu można jak tylko "czuje się na siłach"
    4. przez jakieś 2 tygodnie byłam mocno osłabiona (straciłam bardzo dużo krwi w czasie zabiegu); ja bym się na Twoim miejscu wstrzymała przynajmniej do miesiączki - traci się dużo krwi i można czuć się dobrze, a później zasłabnąć

    Trzymaj się!!

    ckai43r8zmly7il4.png

    staramy się już ponad 2 lata :( - udało się!!
    aktualnie 2 cykl z CLO (pierwszy bez owu) - szczęśliwy podwójnie <3
    Maj 2017 - 13tc (8tc) poronienie zatrzymane :(
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 3 lipca 2017, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie był to 9 tc , poronienie zatrzymane na 6t1d. Poroniłam samoistnie z mega krawieniem , tego samego dnia wieczorem zabieg doczyszczania. Po zabiegu lekkie plamienie, dzis trzeci dzień po - mega lekkie. Nie wiem czy jeszcze moge się spodziewać nawrotu krawienia. Chcę pójsć z córeczką na basen i uwielbiam kąpiele w wannie. Nie specjalnie mam nastrój na seks, więc to jeszcze może poczekać....

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Kaczuszka86 Autorytet
    Postów: 1315 861

    Wysłany: 4 lipca 2017, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria mi po każdym lyzeczkowaniu zalecali z w/w czynnościami kazali wstrzymać się do 1@. Wyjście na basen świeżo po zabiegu może spowodować infekcje. Myślę że warto się wstrzymać.

    mhsv9vvj9veszbog.png
    25.11.2013 [*] 8tc zaśniad częściowy
    23.11.2014 [*] 9tc puste jajo płodowe
    31.10.2015 [*] Ula 22tc niewydolność szyjki
    19.11.2017 nasz największy skarb Norbert <3
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 4 lipca 2017, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria - u mnie również jak u Kaczuszki, wszystkie czynności które wymieniłaś, najlepiej jak wstrzymamy się do pierwszej @.

    I u mnie to miało sens, ja po zabiegach zawsze długo krwawiłam i plamiłam, choć po pierwszym gdzie plamiłam najkrócej, czyli 11 dzień od zabiegu koniec, to po tygodniu od ustania krwawienia raz był seks i za kilka dni znowu, z resztą czekaliśmy. Po każdym kolejnym zabiegu ze wszystkim czekałam do pierwszej @.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • niteczka Przyjaciółka
    Postów: 94 22

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2018, 13:13

    07.2017 [*]
    01.2018 cb
    10.2018 cb
    rux7mag.png
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie kąpiele i seks od momentu kiedy przestałam krwawić/plamić, więc tak około 12 dni po zabiegu.

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • AnnaZ Autorytet
    Postów: 309 108

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w szpitalu i lekarz powiedzieli, że z seksem wstrzymać się do pierwszej @, żeby wszystko się wygoiło.

    Na basenie byłam tydzień po łyżeczkowaniu i wszystko było w porządku.
    Z kąpielą lepiej się chyba wstrzymać, bo mogą spowodować krwawienia.

    2013 Córka - największa miłość
    7.04.2017 - 9tc [*] Aniołek
    12.2017 cp
  • VR Koleżanka
    Postów: 165 12

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria40, co najważniejsze, każ swojemu lekarzowi spisać sobie antybiotyki na wypadek zakażenia jajowodów po zabiegu. Jeśli to zbagatelizujesz, możesz potem zajść w ciążę pozamaciczną. Nie zbagatelizuj tego, u mnie tak niestety było... a lekarz niestety sam z siebie nic mi nie spisał po zabiegu...

    A starania kolejne zacznijcie jak najszybciej, wbrew temu, co coniektórzy lekarze twierdzą...

    52f668246f.png

    [*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
    [*] 5tc 08.2017 cp
    Kraków

    MTHFR C6ttC-T hetero
    PAI-1 4G/5G homo
    hiperprolaktynemia czynnościowa
  • Ananana Przyjaciółka
    Postów: 133 41

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem 3 dni po lyzeczkowaniu. Czuje sie dobrze, leciutko plamie, bardzo leciutko dosłownie łyżeczka na dzień. A moze i to nie. Biorę antybiotyk.
    Co sadzicie o korzystaniu ze słońca?
    Od lekarza mało sie dowiedziałam, nie przyszło mi do głowy zapytać. Jedyne co mi powiedział ze po pierwszej @ starać się znowu. Ładna pogoda, chyba poprawiłoby mi humor opalanie, ale... Sama nie wiem czy ryzykować

    Ananana
    f2w343r80bhcqysk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ