X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaśniad - co teraz?
Odpowiedz

Zaśniad - co teraz?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli był taki temat, wybaczcie - zawiodła mnie wyszukiwarka...
    Odebrałam dziś wyniki histo-pato. Lekarz dyżurny skomentował je zlepkiem nieznanych mi słów. Jedyne co zrozumiałam to "proszę skontrolować beta hcg". Uspokojona wróciłam do pracy, bo przecież kontrola hcg po poronieniu to norma, widocznie nic groźnego tam nie wyszło bo przecież by powiedzieli.
    Teraz wrzuciłam swoje wyniki w google i okazuje się, że wskazują na zaśniad groniasty...
    Najbliższy wolny termin u mojego gina za dwa tygodnie. A ja tu czytam, że teraz przez pół roku bezwzględny zakaz zachodzenia w ciążę. Gdzie niegdzie pojawiają się wpisy o rocznym zakazie, chemioterapii albo nawet zakazie starania się o dziecko w przyszłości w ogóle (ale to już w ekstremalnych sytuacjach). Staram się nie nakręcać i cierpliwie czekać na wizytę, ale jestem przerażona.
    Czy któraś z Was miała coś takiego? Kiedy mogłyście się zacząć starać? Udało Wam się urodzić zdrowe maleństwo?

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • zazu23l Ekspertka
    Postów: 175 64

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelka,ja po 1wszym zabiegu balam sie,ze mam zasniad,bo bhcg zaczela wzrastac (okazalo sie,ze bylo duzo pozostalosci po zabiegu).No,ale wtedy nie wiedzialam i tez zaczelam wertowac internet.Tyle co wyczytalam,to to,ze jezeli u ciebie jest "podejrzenie",bo nie wiem jak dobrze zinterpretowalas wyniki,to z reguly trzeba robic kontrolne bhcg,najperw co 2 tyg potem co mc (przez 1/2 roku)i 1xna chyba 2mce.czesto mija samoistnie,i nie wyczytalam,zeby w takich syt.wdrazane bylo jakies leczenie.Co do chemii,to jesli okazaloby sie,ze pojawil sie kosmówczak (nowotwor zlosliwy),ale to sporadyczne przypadki i wyleczalne.Zaśniad to choroba ciążowa,z takim okresleniem spotkalam sie,gdyz powstaje w czasie ciaży.Podobno jak raz sie pojawi,to w kolejnych ciazach juz nie bedzie,i zapewne on byl przyczyna poronienia.Ale musisz skontaktowac sie z lekarzem,ktory ci wyjasni dokladniej.Samo podejrzenie zasniadu nie oznacza,ze go masz.Ważne jest kontrolowanie spadku bhcg.Gdyby nie spadalo,a wartosci przekraczaly nawet 500tys (jak pisza),to wtedy bedzie cos mozna podejrzewac.Sumujac,jeśli lekarz cie delikatnie "zbył",to widocznie nie ma nic groźnego.Spokojnie badaj bete co 2 tyg,a w miedzyczasie idz z wynikami na kontrole.Będzie dobrze :)
    P.s. czytalam fora,gdzie kobiety nie dosc,ze mialy zasniad,to nawet te u ktorych stwierdzono kosmowczaka rodzily potem dzieci bez zadnych powiklan w ciazy.

    benitka lubi tę wiadomość

    zazu23l
    ISKIERKA 05.12.2013 [*] 8tc
  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki zazu. Trochę mnie uspokoiłaś.
    Ja trafiłam na kilka artykułów gdzie stosowano lekką chemioterapię przy zaśniadzie, ale to były głownie informacje o tym co się robi w Europie, np. w Niemczech, UK.
    Jutro idę na betę. Mam nadzieję, że będzie 0 i już nie urośnie. Najbardziej przeraża mnie ten roczny zakaz starań. Mam swoje lata i zegar biologiczny już trochę tyka...

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • zazu23l Ekspertka
    Postów: 175 64

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezeli bete bedziesz miala dodatnia to nic dziwnego,nastaw sie na to.Ja 2 tyg po 2gim zabiegu,po ktorym wogole nie krwawilam mialam 8,8 (tylko,ze ja nakrecam sie ciążą,ale mam nadzieje,ze do pon.spadnie,bo wtedy bede robic znowu).Beta ma prawo utrzymywac sie nawet podobno do 8 tyg,zalezy to od organizmu.Grunt,zeby nie bylo wielkich wartosci,przy zasniadzie widzialam gdzies wlasnie >500tys.Zasniad podobno bardzo rzadko przeksztalca sie w nowotwor zlosliwy,i dopiero wtedy wdraza sie chemie,ktora z sukcesem niszczy drania.Dla mnie lekarz w szpitalu (a powiem Ci,ze USK w b-stoku cieszy sie renoma,jesli chodzi o specjalistow) powiedzial,ze zasniad to bardzo rzadko spotykane schorzenie.Tak wiec głowa do góry :)

    zazu23l
    ISKIERKA 05.12.2013 [*] 8tc
  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już jestem jakieś 7 tygodni po zabiegu więc mam nadzieję, że będzie blisko zera. Po tym co mi google wyrzuciło trochę się martwię... Interpretacja zawsze była ta sama :( Zeświruję przez te dwa tygodnie do wizyty :P

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • zazu23l Ekspertka
    Postów: 175 64

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchaj Frelka ,a po zabiegu badalas bete wogóle?Mialas dzisiaj robić,tak?To daj znać,jak odbierzesz wynik.Mnie moj mężulo wysylal wczoraj na bete,przy okazji jak odbieralam wyniki z histopat,ale spanikowalam :) .
    Poza tym,jeśli to ciaza,to dopiero poczatek 4tc,wiec chyba lekarz na tym etapie nic by mi noe pomogł.No ale mam nadzieje,że beta po zabiegu jeszcze trzyma (mialam 2 w przeciagu 3 tyg.i do tego okazalo sie przed 2gim zabiegiem,ze mam duza niedokrwistość :(

    zazu23l
    ISKIERKA 05.12.2013 [*] 8tc
  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Chciałam iść przed pracą, ale nie zdążyłam :( jutro pójdę, mam nadzieję, że do poniedziałku będą wyniki. Ale sikańca dziś zrobiłam i nawet cienia drugiej kreski, więc raczej nie będzie wysoka.
    Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko ok? Robiłaś betę?

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • zazu23l Ekspertka
    Postów: 175 64

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelka,to jak z moczu 1kreska,to z duzym prawdopodobieństwem z krwi tez bedzie<5,tzn bez obecnosci bhcg.Tym bardziej nie martw sie o zaśniad,bo wtedy sa b.duże wartości,wiec z sikanego raczej mialabys wyraźna 2ga kreske.Co do wynikow,to zawsze mówia,ze dwie doby,ale to max.Ja jak robilam ok.13,to na 2gi dzien po poludniu juz byly wyniki.
    Glowa do góry,bedzie oki :)
    Daj znak,jak odbierzesz wynik.

    zazu23l
    ISKIERKA 05.12.2013 [*] 8tc
  • zazu23l Ekspertka
    Postów: 175 64

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bete bede robic pon/wt,tak zeby bylo 2 tyg od ost badania.

    zazu23l
    ISKIERKA 05.12.2013 [*] 8tc
  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak okazało się, że to zaśniad. Mam powtórzyć betę za dwa tygodnie i wtedy dowiem się (może) co dalej... załamka :(
    A jak Twoja beta?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2014, 21:00

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • zazu23l Ekspertka
    Postów: 175 64

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelka,nie robilm,bo u nas mrozisko,a mam daleko do lab.i musialabym Malego ciagac.Jutro dzwonie do gina i jak szybko mnie umowi,to juz przed wizyta nie bede robic.
    Sluchaj,bylas u lekarza,ze masz zasniad stwierdzony?Wogole,jakie masz wyniki z bety od czasu poronienia,bo powiem szczerze,ze co mi nie gra.Robilas kilkaa dni temu z moczu i nic nie wyszlo,a ile mialas teraz?

    zazu23l
    ISKIERKA 05.12.2013 [*] 8tc
  • zazu23l Ekspertka
    Postów: 175 64

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co masz wypisane na wyniku z histop.?
    Nie martw sie,bedzie dobrze.Tylko napisz ile bylo tej bety?

    zazu23l
    ISKIERKA 05.12.2013 [*] 8tc
  • zazu23l Ekspertka
    Postów: 175 64

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelka,halo...odezwij się ;)

    zazu23l
    ISKIERKA 05.12.2013 [*] 8tc
  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 4 lutego 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem, jestem :) Nie było mnie przez kilka dni w domu i miałam mocno ograniczony dostęp do internetu.
    U mnie wszystko ok, beta była niska ale lekarka, ktorą na szybko zapytałam co oznacza mój wynik(zaczepiłam po odebraniu wyników na korytarzu - oberwało mi się :P)stwierdziła, że widocznie zabieg był dobrze przeprowadzony ale wynik histo-pat. wskazuje na zaśniad i trzeba odczekać. A jak chcę wiedzieć więcej to mam się umówić na wizytę bo nie ma czasu.
    Wczoraj byłam u swojego gina i powiedział, że owszem ciąża rozwinęłaby się w kierunku zaśniadu. Ale go nie było bo wcześnie poroniłam i beta spadła mi szybciej, niż zwykle po poronieniach (dla pewności powtórzyłam wczoraj i jest poniżej 1). Powiedział, że mam myśleć pozytywnie i po dwóch cyklach od zabiegu mogę zaczynać od nowa.
    Dawno nie czułam takiej ulgi... :)
    Dzięki Dziewczyny za słowa otuchy :*

    szpilka, moremi lubią tę wiadomość

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • marlencia Ekspertka
    Postów: 187 161

    Wysłany: 3 marca 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Frelka dołączam do ciebie. Ja dziś odebrałam wynik histo i również mam zaśniad, bete od razu zrobiłam dziś w szpitalu wynik po 2 tyg od zabiegu 115 i też mam powtórzyć za 2 tygodnie. Sekretarka w ogóle nie mogła mi wydać tego wyniku dopiero ściągneła lekarza z oddziału i od razu byłam przerażona. Czytam informacje w internecie i się nakręcam. Powiedz mi jak miałaś napisane na wyniku??? bo u mnie pisze MOLA HYDATIDOSA BENIGNA wiem, że pierwsze dwa słowa oznaczają zaśniad groniasty, ale to trzecie nie wiem co znaczy

    8599rjjgs46ucla6.png
    Moja Fasolka [*] 19.02.2014 7 tc (5tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to zasniad groniasty lagodny

  • marlencia Ekspertka
    Postów: 187 161

    Wysłany: 4 marca 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki katarinka79 za przetłumaczenie. Czy są dziewczyny, które przez to przechodziły i mogłyby opowiedzieć o swoim leczeniu?

    8599rjjgs46ucla6.png
    Moja Fasolka [*] 19.02.2014 7 tc (5tc)
  • Sylwia2410 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 11 marca 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, ja o zmianach zaśniadowych dowiedziałam się po 4 tyg. od urodzenia synka (16 tc), wcześniej nie były widoczne na usg. Dzis zrobiłam bete, ale wyniki poznam może dopiero jutro. Marlencia daj znac jaką masz bete 4 tyg od zabiegu

    dqpr2n0ab3d4z1xt.png
  • marlencia Ekspertka
    Postów: 187 161

    Wysłany: 11 marca 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Sylwia2410 to dopiero w przyszłym tygodniu bede robiła bete, ale na pewno napisze

    8599rjjgs46ucla6.png
    Moja Fasolka [*] 19.02.2014 7 tc (5tc)
  • marlencia Ekspertka
    Postów: 187 161

    Wysłany: 19 marca 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beta pobrana dziś, ale wyniki dopiero w piątek- jeszcze 2 dni musze wytrzymac w niewiedzy :(

    8599rjjgs46ucla6.png
    Moja Fasolka [*] 19.02.2014 7 tc (5tc)
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ