X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zespół antyfosfolipidowy
Odpowiedz

Zespół antyfosfolipidowy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Nicky Koleżanka
    Postów: 46 12

    Wysłany: 22 stycznia 2023, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy u którejś z Was wykryto zespół antyfosfolipidowy? U mnie go jeszcze nie wykryto ale zrobiłam badanie przeciwciał beta2 i wyszły lekko pozytywne. Moja lekarka rodzinna mi powiedziała, że mam się tym nie przejmować, że to raczej nie ma wpływu na poronienia ale w necie czytałam, że trzeba w takiej sytuacji powtórzyć wynik po 12 tygodniach.. muszę jeszcze sprawdzić inne przeciwciała ale niestety chwilowo nie mogę, bo moje skierowania na te badania są "zablokowane".. boję się, bo czytałam, że jak jest lekko pozytywny to może też oznaczać raka ..

  • czarneniebo Autorytet
    Postów: 1414 1584

    Wysłany: 23 stycznia 2023, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja u siebie wykryłam zespół antyfosfolipidowy.
    Dla mojej rodzinnej podwyższony antykoangulant toczniowy też nic nie znaczył (głupia pinda!). Mi natomiast nie dawał spokoju, dorobiłam beta 2 glikoproteine i antykardiolipinie i w becie oczywiście też podwyższone. Po 12 tygodniach poszłam ponownie zbadać i znowu wyszło....
    Zespół antyfosfolipidowy ma wpływ na poronienia, bez leków jest tylko 20% szans na donoszenie ciąży.

    ♀️96

    💔10.2021 poronienie zatrzymane 7/9 tc 💔

    ❌MTHFR 1298A>C hetero
    ❌PAI-1 4G hetero
    ❌Zespół antyfosfolipidowy
    ❌ANA 3 dodatnie

    💊 Pueria Duo, Acard 150
    💉 Neoparin 0,4

    eve
  • Nicky Koleżanka
    Postów: 46 12

    Wysłany: 23 stycznia 2023, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarneniebo wrote:
    Ja u siebie wykryłam zespół antyfosfolipidowy.
    Dla mojej rodzinnej podwyższony antykoangulant toczniowy też nic nie znaczył (głupia pinda!). Mi natomiast nie dawał spokoju, dorobiłam beta 2 glikoproteine i antykardiolipinie i w becie oczywiście też podwyższone. Po 12 tygodniach poszłam ponownie zbadać i znowu wyszło....
    Zespół antyfosfolipidowy ma wpływ na poronienia, bez leków jest tylko 20% szans na donoszenie ciąży.

    Hej, no właśnie ehh. Też na pewno tak tego nie zostawię... Na pewno zbadam się ponownie za 12 tygodni i spróbuję tą resztę ogarnąć jak mi te skierowania odblokują...

    Jejku widzę, że jesteś w ciąży, gratuluję serdecznie 🥰 czy mogę zapytać, czy bierzesz jakieś leki? I czy przed ciążą też musiałaś najpierw brać leki a później dostaliście ok do dalszych starań?

  • czarneniebo Autorytet
    Postów: 1414 1584

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nicky to zrób antykoagulant toczniowy i przeciw antykardiolipinie IgM IgG.
    Dziękuje bardzo 😘. Biorę neoparin 0,4 i acard 150 na noc. Wszystko jest ok 🥰. Dobrze, że są na to leki ❤️. Nawet jak Ci coś wyjdzie w badaniach to się nie martw, będzie dobrze. Nic wcześniej nie musiałam brać. Czasami można wcześniej wdrożyć acard już podczas starań, ale akurat mój lekarz mi nie kazał.

    ♀️96

    💔10.2021 poronienie zatrzymane 7/9 tc 💔

    ❌MTHFR 1298A>C hetero
    ❌PAI-1 4G hetero
    ❌Zespół antyfosfolipidowy
    ❌ANA 3 dodatnie

    💊 Pueria Duo, Acard 150
    💉 Neoparin 0,4

    eve
  • Nicky Koleżanka
    Postów: 46 12

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarneniebo wrote:
    Nicky to zrób antykoagulant toczniowy i przeciw antykardiolipinie IgM IgG.
    Dziękuje bardzo 😘. Biorę neoparin 0,4 i acard 150 na noc. Wszystko jest ok 🥰. Dobrze, że są na to leki ❤️. Nawet jak Ci coś wyjdzie w badaniach to się nie martw, będzie dobrze. Nic wcześniej nie musiałam brać. Czasami można wcześniej wdrożyć acard już podczas starań, ale akurat mój lekarz mi nie kazał.

    Dziękuję za odpowiedź, w środę zrobię wszystkie badania i zobaczymy co wyjdzie 🙂 Racja, najważniejsze, że są na to leki ☺️

  • czarneniebo Autorytet
    Postów: 1414 1584

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać😊

    Nicky lubi tę wiadomość

    ♀️96

    💔10.2021 poronienie zatrzymane 7/9 tc 💔

    ❌MTHFR 1298A>C hetero
    ❌PAI-1 4G hetero
    ❌Zespół antyfosfolipidowy
    ❌ANA 3 dodatnie

    💊 Pueria Duo, Acard 150
    💉 Neoparin 0,4

    eve
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 312 49

    Wysłany: 24 lutego 2023, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Może będziemy potrafiły mi odpowiedzieć na dość głupie pytanie - jaka jest różnica w badaniach na trombofilię a zespół antyfosfolipidowy? Wyczytałam, że trombofilia jest wrodzona, a zespół nabyty, że na jedno i drugie dostaje się heparynę, ale nic więcej nie wiem.Czy mając zespół trombofilia też wychodzi albo odwrotnie? Zakręcilam się wczoraj, bo lekarz mnie zapytał, czy miałam badania na zespół, a ja mu powiedziałam, że jestem w trakcie badań na trombofilię a on powiedział - ok. Dopiero jak wyszłam z gabinetu to zaczęłam się nad tym zastanawiać.

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 947 827

    Wysłany: 24 lutego 2023, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam antykoagulant na granicy i mutacje mthfr i jestem cały cykl na acard 75, od poniedziałku mam mieć też heparyne (od pozytywnego testu ciążowego) - mój lekaz uważa, że zespół anty fosfolipidów to bezwzględne wskazanie do heparyny

    MałaMiMi lubi tę wiadomość

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
  • Nicky Koleżanka
    Postów: 46 12

    Wysłany: 24 lutego 2023, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    Dziewczyny! Może będziemy potrafiły mi odpowiedzieć na dość głupie pytanie - jaka jest różnica w badaniach na trombofilię a zespół antyfosfolipidowy? Wyczytałam, że trombofilia jest wrodzona, a zespół nabyty, że na jedno i drugie dostaje się heparynę, ale nic więcej nie wiem.Czy mając zespół trombofilia też wychodzi albo odwrotnie? Zakręcilam się wczoraj, bo lekarz mnie zapytał, czy miałam badania na zespół, a ja mu powiedziałam, że jestem w trakcie badań na trombofilię a on powiedział - ok. Dopiero jak wyszłam z gabinetu to zaczęłam się nad tym zastanawiać.

    A jakie badania robiłaś na trombofilie? Bo na zespół trzeba sprawdzic antykoagulant toczniowy, beta2 i antykardiolipinie. Jeśli miałaś te badania robione to w porządku :)

    Ja się pogubiłam, zrobiłam badania ale nic nie rozumiem z wyniku 😅 bo najpierw jest coś zawyżone, później jest napisane że brak LAC a później, że coś pozytywne ale nie wiem czy to dobrze czy źle. We wtorek mam wizytę w klinice to zapytam. Ale chyba nie mam zespołu bo zrobili mi jeszcze raz tą bete2 i teraz już dobrze wyszła (nie minęło jeszcze 12 tygodni ale beta2 była w pakiecie z antykoagulantem więc mi powtórzyli badania).

  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 312 49

    Wysłany: 24 lutego 2023, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nicky wrote:
    A jakie badania robiłaś na trombofilie? Bo na zespół trzeba sprawdzic antykoagulant toczniowy, beta2 i antykardiolipinie. Jeśli miałaś te badania robione to w porządku :)

    Ja się pogubiłam, zrobiłam badania ale nic nie rozumiem z wyniku 😅 bo najpierw jest coś zawyżone, później jest napisane że brak LAC a później, że coś pozytywne ale nie wiem czy to dobrze czy źle. We wtorek mam wizytę w klinice to zapytam. Ale chyba nie mam zespołu bo zrobili mi jeszcze raz tą bete2 i teraz już dobrze wyszła (nie minęło jeszcze 12 tygodni ale beta2 była w pakiecie z antykoagulantem więc mi powtórzyli badania).

    Robiłam jakieś 6 genów (to był pakiet na trambofilie), ale nie było w nich tego, co bada się w zespole antyfosfolipidowym. Zastanawiam się tylko, czy jeśli wyjdzie mi trombofilia ( wyniki za tydzień) to jest sens robić zespół, bo przecież i tak podadzą mi heparyne, więc może szkoda pieniędzy. Daj znać, co powie lekarz.

  • Nicky Koleżanka
    Postów: 46 12

    Wysłany: 25 lutego 2023, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    Robiłam jakieś 6 genów (to był pakiet na trambofilie), ale nie było w nich tego, co bada się w zespole antyfosfolipidowym. Zastanawiam się tylko, czy jeśli wyjdzie mi trombofilia ( wyniki za tydzień) to jest sens robić zespół, bo przecież i tak podadzą mi heparyne, więc może szkoda pieniędzy. Daj znać, co powie lekarz.

    Aa ok, no to może masz rację. Jeśli obie choroby leczy się tak samo to może nie musisz sprawdzać reszty ale myślę że lepiej następnym razem spytaj lekarza :) oki, dam znać :)

  • czarneniebo Autorytet
    Postów: 1414 1584

    Wysłany: 26 lutego 2023, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na zespół antyfosfolipidowy jeszcze acard dają.

    ♀️96

    💔10.2021 poronienie zatrzymane 7/9 tc 💔

    ❌MTHFR 1298A>C hetero
    ❌PAI-1 4G hetero
    ❌Zespół antyfosfolipidowy
    ❌ANA 3 dodatnie

    💊 Pueria Duo, Acard 150
    💉 Neoparin 0,4

    eve
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 312 49

    Wysłany: 26 lutego 2023, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarneniebo wrote:
    Na zespół antyfosfolipidowy jeszcze acard dają.

    Całą ciążę brałaś acard? Czy tylko na początku?

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4823 2320

    Wysłany: 26 lutego 2023, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acard bierze sie do 34-36 tc jeśli są wskazania w postaci zespolu.
    Czy badac czy nie to w duzej mierze kwestia podejscia, finansow itd...

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Echo Autorytet
    Postów: 3154 1826

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Czy ktoś tu jeszcze zagląda?

    Wykonałam badania pod kątem zespołu antyfosfolipidowego i tylko jeden parametr mam podwyższony (P/c. p. beta-2-glikoproteinie-1 IgM). Zastanawiam się czy któraś z Was miała podobną sytuację i może doradzicie mi czy powinnam się tym martwić.

    Poniżej zostawiam wszystkie wyniki:
    Antykoagulant toczniowy - wynik ujemny
    LA1 (dRVVT) 41,5 sek (zakres referencyjny: 31 - 44)
    PTT-LA (APTT sens. LA) 38,2 sek (zakres referencyjny 31,4-43,4)

    P/c. p. kardiolipinie IgG <2,00 PL-IgG-U/ml, wynik negatywny,
    P/c. p. kardiolipinie IgM<8,05 PL-IgM-U/ml, wynik negatywny,
    P/c. p. beta-2-glikoproteinie-1 IgM: 39.00 RU/ml, wynik POZYTYWNY,
    P/c p. beta-2-glikoproteinie-1 IgG: <2.00 RU/ml, wynik negatywny.


    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Nicky Koleżanka
    Postów: 46 12

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Cześć! Czy ktoś tu jeszcze zagląda?

    Wykonałam badania pod kątem zespołu antyfosfolipidowego i tylko jeden parametr mam podwyższony (P/c. p. beta-2-glikoproteinie-1 IgM). Zastanawiam się czy któraś z Was miała podobną sytuację i może doradzicie mi czy powinnam się tym martwić.

    Poniżej zostawiam wszystkie wyniki:
    Antykoagulant toczniowy - wynik ujemny
    LA1 (dRVVT) 41,5 sek (zakres referencyjny: 31 - 44)
    PTT-LA (APTT sens. LA) 38,2 sek (zakres referencyjny 31,4-43,4)

    P/c. p. kardiolipinie IgG <2,00 PL-IgG-U/ml, wynik negatywny,
    P/c. p. kardiolipinie IgM<8,05 PL-IgM-U/ml, wynik negatywny,
    P/c. p. beta-2-glikoproteinie-1 IgM: 39.00 RU/ml, wynik POZYTYWNY,
    P/c p. beta-2-glikoproteinie-1 IgG: <2.00 RU/ml, wynik negatywny.

    Cześć Echo. Ja też miałam w sumie tylko tą beta-2-glikoproteine podwyższoną i LAC tak na granicy. Dostałam skierowanie do reumatolog i ona mi kazała powtórzyć badania po kilku tygodniach. Powiedziała, że jak ta beta-2 będzie ok to ok a jak nie to wtedy będzie trzeba dalej sprawdzać. Jeszcze nie powtórzyłam badań ale na pewno to zrobię. Myślę, że warto to sprawdzić dla pewności. Pozdrawiam ☺️

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7008 6991

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Cześć! Czy ktoś tu jeszcze zagląda?

    Wykonałam badania pod kątem zespołu antyfosfolipidowego i tylko jeden parametr mam podwyższony (P/c. p. beta-2-glikoproteinie-1 IgM). Zastanawiam się czy któraś z Was miała podobną sytuację i może doradzicie mi czy powinnam się tym martwić.

    Poniżej zostawiam wszystkie wyniki:
    Antykoagulant toczniowy - wynik ujemny
    LA1 (dRVVT) 41,5 sek (zakres referencyjny: 31 - 44)
    PTT-LA (APTT sens. LA) 38,2 sek (zakres referencyjny 31,4-43,4)

    P/c. p. kardiolipinie IgG <2,00 PL-IgG-U/ml, wynik negatywny,
    P/c. p. kardiolipinie IgM<8,05 PL-IgM-U/ml, wynik negatywny,
    P/c. p. beta-2-glikoproteinie-1 IgM: 39.00 RU/ml, wynik POZYTYWNY,
    P/c p. beta-2-glikoproteinie-1 IgG: <2.00 RU/ml, wynik negatywny.

    Echo nie za szybko zrobiłaś te badania? Na zespół powinno się robić 12 tyg po poronieniu

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • Echo Autorytet
    Postów: 3154 1826

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Echo nie za szybko zrobiłaś te badania? Na zespół powinno się robić 12 tyg po poronieniu

    Też się nad tym zastanawiałam,ale immunolog powiedział mi, żeby robić już teraz. Podobno przy wczesnej ciąży nie trzeba tak długo czekać 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2023, 21:42

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Echo Autorytet
    Postów: 3154 1826

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nicky wrote:
    Cześć Echo. Ja też miałam w sumie tylko tą beta-2-glikoproteine podwyższoną i LAC tak na granicy. Dostałam skierowanie do reumatolog i ona mi kazała powtórzyć badania po kilku tygodniach. Powiedziała, że jak ta beta-2 będzie ok to ok a jak nie to wtedy będzie trzeba dalej sprawdzać. Jeszcze nie powtórzyłam badań ale na pewno to zrobię. Myślę, że warto to sprawdzić dla pewności. Pozdrawiam ☺️

    Dzięki za odpowiedź! Tak się właśnie obawiam, że będę musiała to powtórzyć, a to znowu przesunie rozpoczęciale starań :( przez to, że mam bardzo niskie AMH jest mi to bardzo nie na rękę..

    Trzymam kciuki żeby u Ciebie wszystko wyszło ok 🤞🤞

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Nicky Koleżanka
    Postów: 46 12

    Wysłany: 1 maja 2023, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Dzięki za odpowiedź! Tak się właśnie obawiam, że będę musiała to powtórzyć, a to znowu przesunie rozpoczęciale starań :( przez to, że mam bardzo niskie AMH jest mi to bardzo nie na rękę..

    Trzymam kciuki żeby u Ciebie wszystko wyszło ok 🤞🤞

    Dzięki, ja też trzymam kciuki, żeby u Ciebie było wszystko ok 🙂 daj znać jak będziesz miała wyniki, ja też napiszę 🙂

    Echo lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ