X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Badania prenatalne w I trymestrze
Odpowiedz

Badania prenatalne w I trymestrze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 12 lutego 2015, 01:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Mamusie!

    Mam pytanie odnosnie terminu USG genetycznego i testu podwojnego.

    Ginekolog powiedzial, ze test podwojny powinnam zrobic do 10 tyg, a USG do 12.

    Jak zadzwonilam do Laboratorium Diagnostyki Prenatalnej (bo tam mamy skierowanie) to Pani powiedziala, ze oba badania wykonuje sie w 12tyg. Pytala kiedy wychodzi 12 tyd, sprawdzilam szybko w kalendarzu - 3 marca - i umowila nas na ten termin.

    I tutaj pojawia sie moj dylemat, bo nie wiem czy dobrze podalam termin. 3 marca bedzie 12t + 0d, ale niby mowi sie na to 13 tydzien. I teraz sie zastanawiam jak powinno to byc liczone, czy nie powinnam wykonac badania tydzien wczesniej.

    Prosze doradzcie!

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • chcebycmama Autorytet
    Postów: 895 2249

    Wysłany: 16 lutego 2015, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, że tydzień wcześniej.

    Syn, roczek.
    Okruszek, 20 tydzień w brzuszku. :-)
  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 16 lutego 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebycmama wrote:
    Ja myślę, że tydzień wcześniej.
    Ty mialas juz te badania?

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bajczesciej wykonuje się je w 12 tyg czyli 11+ ja miałam 11+6 ale widziałam i takie 12+
    ale Ty juz na pewno po badaniach i jak wyszły?

    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liczy się zawsze skończone tygodnie, więc zapisałaś się idealnie. Wcześniej nie ma sensu, bo dziecko może być za malutkie. Ja byłam 12t5d i lekarz mowił, że jeszcze spokojnie mogłam poczekać tydzień.

    Co do krwi to mi kazał zrobić kilka dni przed, najpóźniej w dniu USG. Na pewno nie po USG.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robione w 13t0d-tak mnie zapisał lekarz od prenatalnych.
    Po zrobieniu tych badan powiedzial,ze zupełnie nie ma potrzeby,żeby robila kolejne badania,czyli test z krwi...Ja widzę,ze prawie wszystkie przyszle mamy robią jedno i drugie badanie i teraz nie wiem czy to dobrze,ze mi powiedzial,ze jest niepotrzebne...

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dddodiii, ja nie robiłam PAPPA ani żadnych dodatkowych - one zawsze pokazują ryzyko i prawie zawsze rodzą się zdrowe dzieci. Jak poczytałam w necie o tym, to wyszło na to, że testów nie ma sensu robić i dziewczyny żałują, że się zdecydowały, bo tylko to był stres. Ja, pomimo, że miałabym je za darmo, zrezygnowałam.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa...no to pasuje :) No wlasnie czytałam,ze często dziewczyny robią z krwi i mimo,ze na usg wychodzi ok,to z krwi wychodzi ryzyko..Dziwne,ze tak jest,nie?
    Wg mnie powinno sie robic jak faktycznie na USG wyjdzie cos nie tak..

    polkosia lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ