X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje badanie DNA Toxo
Odpowiedz

badanie DNA Toxo

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie,
    jestem tu nowa, ale od pewnego czasu skrupulatnie śledzę forum i wpisy dt. toksoplazmozy...jestem w 9tygodniu ciąży, a moje IgG toxo ciągle jest powyżej 400, IgM 16,2 (od kilku mcy) IgG awidność ciagle niska...specjalistka od zakaźnych zleciła mi wykonanie badania DNA Toxo metoda PCR (dość kosztowne, nie powiem) Moje pytanie brzmi: czy któraś z Was dziewczyny robiła to badanie (z krwi), czego mogę sie spodziewać? Dodam, że zachorowałam na toxo w październiku 2015, ciąża rozpoczęła się 20.06.2016 ... bardzo się boję, że pierwotniak jeszcze jest w organiźmie :(

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 27 sierpnia 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwotniak juz zawsze bedzie z tobą :) w ciazy igm/igg skaczą czasami i nikt nie zna przyczyny. Jeśli faktycznie ja przeszłaś rok temu to dziecku to w żaden sposób nie zagraża.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2016, 22:45

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Tami,
    dzięki za odpowiedź, jeszcze może uzupełnię, gdyby jakaś inna przyszła mama miała podobny problem jak ja.

    Wczoraj miałam wizytę kontrolną w poradni chorób zakaźnych, i tak jak przypuszczałam: pomimo, że DNA Toxo wyszło następująco: nie wykryto DNA toksoplazmoza gondii w badanej próbce....to lekarka zleciła mi dalej zażywanie Rovamycine ... (seriami 20 dni antybiotyk) a potem 10 dni przerwy, lepiej dmuchać na zimne. Chociaż pierwotniak nie ma teraz wpływu na rozwijające się dziecko.

    Awidność IgG Toxo jest już prawie wysoka, IgA toxo prawie ujemne. Będzie dobrze :)

    W poniedziałek zaczynamy 12 tydzień :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ