X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Ból biodra
Odpowiedz

Ból biodra

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kotek Koleżanka
    Postów: 46 9

    Wysłany: 20 listopada 2013, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 28 t.c. i od kilku dni bardzo boli mnie prawe biodro, nie wiem czy to ucisk macicy, czy jakiś nerw. A może to za mało wapna? Miałyście tak? Chodzić już dzis prawie nie mogę i nie wiem czy powinnam iść do ortopedy czy przeczekać :(

    Urania lubi tę wiadomość

    78de0dd404ba84e12a056e9c239d99c7.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Urania Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 9 grudnia 2013, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,
    Ja jestem w 28 tc i mam ogromne bole miednicy i bioder. Nie moge lezec na bokach, ciezko mi spac bo ciagle musze sie przekrecac. A najlepiej mi w pozycji stojacej. Ide do lekarza w nastepnym tygodniu. Czytalam ze trzeba wykonywac cwiczenia ale jakie?
    kotek bylas wkoncu u ortopedy? copowiedzial?

  • kotek Koleżanka
    Postów: 46 9

    Wysłany: 9 grudnia 2013, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, wiesz co Urania w koncu przeszło mi samo...dziwne, ale poczekałam kilka dni, jadłam w tym czasie dużo wapnia (kefiry, jogurty, kakao etc.) i trochę odpoczęłam i jakos mi przeszło. Od tego czasu nie wróciło. Wiesz co może to miednica też się rozsuwa i stad takie bóle. Daj znać co powie Ci lekarz, jeśli się wybierzesz.
    O ćwiczeniach nic nie słyszałam ja wręcz przeciwnie trochę odciążyłam to biodro, ale jeśli to faktycznie bół biodra z powodu rozchodzenia się miednicy do porodu to ćwiczenia pewnie pomogą. Powodzenia!

    78de0dd404ba84e12a056e9c239d99c7.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 18 stycznia 2014, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też bolą biodra w nocy jak śpię i muszę się często przekręcać. Miałam zapalenie układu moczowego i jak dostałam antybiotyk to mi przeszło więc może miało to jakiś związek ... . sama nie wiem

  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 11 lutego 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 16 tc cierpię na ból, który normalnie zrzuciłabym na prawe biodro, ale z uwagi na wcześniejsze problemy ortopedyczne przypisuję stawowi krzyżowo-biodrowemu. Teraz jestem w 27 tc i odwiedziłam już mojego ortopedę - niestety dostałam wskazanie do rozwiązania ciąży przez cesarskie cięcie (ze względu na zespół stawu krzyżowo-biodrowego oraz wadę samego kręgosłupa, leczoną już od ok. 15 lat). Jestem troszkę załamana... :-( bardzo liczyłam na poród drogami natury...

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 11 lutego 2014, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja właśnie od kilku dni odczuwam bóle, zaczęło się od prawej pachwiny a teraz boli całe biodro i promieniuje do kręgosłupa
    Może to być początek rwy kulszowej, podobno często się zdarza w ciąży, tyle, że ja myślałam, że bardziej w ostatnich tygodniach ciąży
    Jak to nie rwa to nie mam pojęcia co, jutro mam wizytę to dopytam

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 11 lutego 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I mnie od jakiegoś czasu męczą bóle, ale nie mam wątpliwości, że to promieniuje od ucisku na kręgosłup, chociaż nie zawsze w okolicach kręgosłupa boli. Ból rozchodzi się na biodro, brzuch, plecy, ale mam taki punkt przy kręgosłupie, który jak ktoś mi w tym momencie bólu uciśnie, to aż syczę. Mąż próbuje to rozmasować delikatnie.

    Cóż, lekarka powiedziała, że ucisk i gdy boli mam się kłaść. Nic więcej mi na to nie poradzi.

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 13 lutego 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też niestety nic nie doradziła, zapytała czy miałam wcześniej problemy z kręgosłupem, niestety miałam no i na tym się skończyło, a biodro boli coraz bardziej, wieczorami aż utykam jak chodzę

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ