X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje ból kości łonowej/ spojenia łonowego
Odpowiedz

ból kości łonowej/ spojenia łonowego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 1 lutego 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 32 tc i od kilku dni odczuwam ból kości łonowej/ spojenia łonowego, promieniującego ku prawej stronie. Czy któraś z Was zmaga się z podobnym problemem?

    Maracuja
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 1 lutego 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem w 29 t.c. i mam to samo.. martwię się troszkę bo ból się nasila i to dość mocno przy chodzeniu... do tego odczuwam ból w pachwinach, ból utrzymuje mi się od tygodnia.. a dopiero za 2 tyg mam wizytę więc na razie postanowiłam uważać i dużo leżeć.. jutro jadę do szkoły rodzenia to podpytam położną .. z tego co wiem dobrze to zgłosić lekarzowi bo jeśli dojdzie do rozchodzenia spojenia to może być niebezpiecznie.. i jest to wskazanie do cc. na pewno nie można tego zlekceważyć

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 2 lutego 2015, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, też czytałam o tym rozejściu spojenia i brzmi to rzeczywiście nieciekawie. Ja póki co nie leżę i mało odpoczywam, bo strasznie mnie "nosi". Ciągle muszę coś robić. Ja też zauważyłam, że ból się nasila przy chodzeniu. Wizytę mam za 3 tygodnie, więc też szybko się nie dowiem co jest na rzeczy, ale uczucie nieprzyjemne:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2015, 17:11

    Maracuja
  • niniacz Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 2 lutego 2015, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem dopiero w 21 tyg i od 3 dni boli mnie spojenie łonowe, a wizytę mam w czwartek to może coś się dowiem. Ból utrudnia chodzenie po schodach i przewracanie się z boku na bok w nocy. Martwię się, bo to dopiero 21 tydzień :(

    niniacz
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 2 lutego 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też się tym niepokoję, a do wizyty jeszcze dużo czasu. Daj znać co Ci powiedział lekarz, bo sama się zastanawiam co z tym robić..

    Maracuja
  • niniacz Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 9 lutego 2015, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byłam u lekarza i w moim przypadku jest wszystko ok. kość łonowa może boleć i niestety może bolec coraz częściej i nawet do końca ciąży. trzeba odpoczywac i tyle. Dla dzidzi nie jest groźne. jak spojenie rozejdzie się powyżej 1cm to wtedy potrzebna będzie cc ale narazie jest w normie i mam się tym nie martwić. po prostu poleżeć najlepiej na lewym boku i unikać wysiłku. a jak ból będzie nie do zniesienia to wziąść paracetamol.Szczerze przeleżałam cały dzień i przeszło jak narazie. pewnie znów wróci ale co zrobić- niektóre kobiety tak mają:( także chyba was nie pocieszyłam...
    pozdrawiam

    niniacz
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 9 lutego 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niniacz to super, że wszystko u Ciebie ok. Mnie odpukać też jakoś mniej dokucza. Lekarza mam za tydzień więc zobaczę co powie. Ważne żeby nam się nie rozeszło:) i tego się trzymajmy

    Maracuja
  • helenkq Autorytet
    Postów: 623 698

    Wysłany: 14 lutego 2015, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ech... uroki pierwszej ciazy ;)

    bol spojenia to sprawa indywidualna ale dosyc czesta to zalezy chyba od tego jak ulozona jest dzidzia... i gdzie naciska... ja mialam w pierwszej ciazy i w drugiej... a o dziwo teraz nie miałam z czego sie ciesze bardzo bo to nieciekawa dolegliwosc aczkolwiek nie cos co powinno zaniepokoic ;)

    dqpri09kenjjhndh.png
    ***************Gang 18+****************
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 15 lutego 2015, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wizytę u ortopedy w piątek z powodu bólów spojenia.. niemniej jednak teraz byłam chora i przez tydz prawie leżałam w łóżku i ból jest znacznie mniejszy ... także dziewczyny sporo odpoczynku i będzie dobrze.. :)
    dobrze jednak nie lekceważyć tego problemu bo trochę poczytałam i można po porodzie leżeć z miesiąc na wyciągu... a to chyba najgorsza kara dla świeżo upieczonej mamusi :/

    1usae6ydjd52jq0r.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ