X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Brak tętna płodu w 8 tyg.ciaży
Odpowiedz

Brak tętna płodu w 8 tyg.ciaży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Krysieńka Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 9 listopada 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brak tętna

  • Krysieńka Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 9 listopada 2016, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś byłam na kolejnej wizycie u gin i co kolejne rozczarowanie płacz...Miałąm dziś usłyszeć tętno płodu niestety nie ma,prawdopodobnie płód się nie rozwija za tydzień mam kolejną wizytę muszę zrobic 3 razy badanie HCG.Nie wiem już co robic załamka totalna.

  • Karo_88 Autorytet
    Postów: 347 308

    Wysłany: 10 listopada 2016, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, jestem w podobnej sytuacji. OM miałam 13 września, więc teoretycznie jestem w 8/9 tygodniu. W praktyce okres zawsze miałam co 28 dni, jednak na początku września przeżyłam bardzo silny stres (nagła śmierć bliskiej osoby) i ten wrześniowy okres przyszedł spóźniony około tydzień, mogło mieć to wpływ na owu.
    Ale do rzeczy: w 6 tyg był zarodek 2 mm bez echa, gin dała mi tydzień, po tygodniu zarodek 4 mm i bardzo wolna akcja serca (ok 40/min) ale mówiła że możliwe że zarodek jest młodszy i dopiero co wystartowało.
    Wczoraj kolejna wizyta i serduszko nadal bije, ale tylko 58/min, maluch mało urósł i ogólnie gin stwierdziła że nie wygląda to dobrze. Za tydzień kolejna wizyta i albo wóz albo przewóz.
    Dodam tylko, że od 5 tyg brałam duphaston (macica była mocno napięta, trochę pobolewal mnie brzuch przy nagłej zmianie pozycji ale przy tabletkach wszystko ustalo), poza tym żadnych plamien, jedynie brak apetytu i poranne szybko mijajace mdłości.
    Zanim pojawiło się serducho (6/7 tydz) robiłam betę i wyszła w normie, w ciągu 45 h wzrosła z 9841 na 13340, nie o 66% ale też ponoć przy tych wartościach wzrost może być inny.
    Na początku nie dowierzalam że jestem w ciąży (w sumie to prawdopodobnie zaszlam dokładnie w 1 rocznicę ślubu, krótki wyjazd i jakoś tak spontanicznie zrezygnowalismy z gumek, kto by pomyślal że będzie celny strzał za pierwszym razem) aż zbladlam po zrobieniu testu a następnie że łzami w oczach zadzwoniłam do męża, ale następnego dnia bardzo się cieszyłam i on razem ze mną.
    A teraz ciągle płacze. Kończy mi się duphaston i gin nie przepisała nowego, powiedziała że albo będzie dobrze, albo nic z tego, ale ze raczej 'stracimy te ciążę'.
    Tak mi przykro, wiem że to maleństwo walczy teraz o przetrwanie :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2016, 20:35

    Pola - nasze małe Szczęście, 28.11.2018 g. 17:57, 3760 g, 55 cm
    n59ydf9h9ac52dbu.png
  • Karo_88 Autorytet
    Postów: 347 308

    Wysłany: 10 listopada 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze wybieram się do innego gina licząc może na świeże spojrzenie.
    Choć ja jestem zdania, że ta moja jest dobra, ma masę pozytywnych opinii, każe przychodzić co tydzień choćby na krótkie kontrolę między innymi pacjentami (nie że względu na kasę), ale mąż jest średnio przekonany bo uważa że niepotrzebnie straszy. Fakt, że ja za wcześnie poszłam na pierwszą wizytę (tydzień po terminie miesiączki - ubzduralam sobie ciążę pozamaciczna), potem brak echa i mały rozmiar - może nie było powodów do tego aby gratulować. Przynajmniej wiem że wszystko się może zdarzyć choć i tak cholernie mi ciężko.

    Pola - nasze małe Szczęście, 28.11.2018 g. 17:57, 3760 g, 55 cm
    n59ydf9h9ac52dbu.png
  • Karo_88 Autorytet
    Postów: 347 308

    Wysłany: 10 listopada 2016, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może Ty też powinnaś się skonsultować z innym ginem? Mam taki jeden ulubiony blog i o ironio ostatnio jego właścicielka pisała że jest w drugiej ciąży i że przeżyła chwilę grozy gdy jej gin (która prowadziła jej pierwsza ciążę) nie wykryla akcji serca i wystawiła od razu skierowanie; tego samego dnia inny lekarz wykrył pięknie bijące serducho.
    To tak ku pokrzepieniu, i Tobie i chyba mnie...

    Pola - nasze małe Szczęście, 28.11.2018 g. 17:57, 3760 g, 55 cm
    n59ydf9h9ac52dbu.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ