X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje clexan 40 i rosnace dimery?
Odpowiedz

clexan 40 i rosnace dimery?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zalamana89 Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 9 października 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Jestem w 24 tygodniu ciąży. Wczoraj byłam u ginekologa, z dzieckiem wszystko ok ale zartwily mnie wyniki dmerów ktore wynosza 1250. Lekarz powiedzial ze w ciazy dimery rosna i aby sie nie przejmowac, ale ja biore clexan 40 o acard wiec wydaje mi sie ze rosnac nie powinny. Nie chcial mi zwiekszyc dawki clexanu na 60 bo powiedzial ze taka dawka w zupelnosci wystarczy a ja sie martwie czy aby na pewno, nie chcialbym dziecka stracic na tym etapie w ciazy. Jutro jade do lekarza na usg dopllera aby sie uspokoic a przy ukazji sprawdzic to udo ktore mnie kluje juz od miesiaca, a skora ciagnie jakby byla poparzona co utrudnia stanie lezenie jak i chodzene, wyczytalam na forach ze to moze byc objaw zakrzepicy. jeszcze bedzie czekac mnie usg ortopedyczne tej nogi. . dokladnie miesnia , bo na prawde nie wiem co z nia jest. czy jest ucis macicy czy powiekszony wezel chlonny czy moze jeszcze cos innego.

    A jak wy bralyscie ten clexan??? jedna dawke przez cala ciaze??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ddimery rosna w ciazy i jest to naturalne ale kontrolowac je trzeba gdy lekarz to zaleci zwlaszcza gdy bierzesz heparyne. Nie wiem kto i dlaczego zalecil Ci heparyne bo zwiekszenie dawki nie zawsze jest wskazane najlepiej skonsultowac to ze specjalista ktory Ci zalecil zastrzyki.
    Ja bralam heparyne w dawce 40 a od 3 trymestru w dawce 60 ale bralam taka dawke ze wzgledu na zespol antyfosfolipidowy trombofilie oraz epizod zakrzepicy a bralam tez Acard 75 (to biore caly czas i bez ciazy).
    Piszesz o bolu nogi moze to byc objaw uciskow w kregoslupie bo maluszek rosnie i uciska na coraz wiecej narzadow. Ja mam takue objawy czesto tylko ja mam przepukliny muedzykregowe ale tego nie da sie zdiagnozowac za bardzo w ciazy gdyz musieliby Ci zrobic rtg a najlepiej rezonans kregoslupa.
    Spokojnej dalszej ciazy zycze <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2018, 11:43

  • zalamana89 Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 9 października 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuej za odpowiedz. Ja biore ze wzgledu na przeciwciala ana i przeciwciala lozyskowe, nie wykryto u mnie zakrzepicy ale zawsze mi nogi puchly przed ciaze i byly gorace a badania krwi zawsze pokazywaly ze krew jest zageszczona, no i dostalam, tez myslam ze wlasnie potem bede miec zmeione na 0,6, ale lekarz wczoraj powiedzial ze nie trzeba, profesor w Łodzi u ktorego bylam jak dawal mi leki powiedzial tylk oze ta dawka na cala ciaze i tyle. nie dopytywalam wtedy

  • zalamana89 Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 9 października 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze rzeczywiscie za bardzo czytam te wszystkie fora i za bardzo biore do siebie to ze wiekszosc dziewczyn ma wiesze dawki niz ja w ciazy i ze robia te dimery wlasnie. Jutro ide na usg tej nogi dla swietego mojego spokoju i spokoj udziecka, bo wiadomo ze tez moje nerwy zmatwienia wplywaja na dzieck oa ja sie po prostu o nia bardzo boje i nie chce zeby cos sie jej stalo przez lekarzy. Jesli chodzi o ten ucisk to pewnie mala mnie uciska ale z tego co wiem od fizjoterapeutw u ktorych bylam prawdopodobnie u mnie cos jest w biodrze. ucisk idzie mi z biodra badz z pachwiny bo mam owiekszone pachwiny z tej strony, a noga nie tyle co boli co nie da jej sie dotknac bo skora jest jakby byla oblana wrzatkiem

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ