X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukier w moczu - test obciążenia glukozą
Odpowiedz

Cukier w moczu - test obciążenia glukozą

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mya Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie, zrobiłam niedawno test obciążenia glukozą (25 tc). Krew w porządku, cukier w moczu na czczo również negatywny, ale niestety po godzinie od wypicia glukozy zawartość wyniosła aż 183 mg/dl, po dwóch godzinach 58 mg/dl. Czy któraś z Forumowiczek miała podobną sytuację? Kilka miesięcy temu robiłam profilaktycznie OGTT (jeszcze przed ciążą) i we wszystkich fazach cukier w moczu nie był obecny. Stąd mój niepokój..

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A skąd ty jesteś ze robiłaś do krzywej badanie moczu? ?
    Przyszłam w życiu 3 testy obciążenia glukoza 75 g ale o tym (badaniu moczu ) nie słyszałam

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • mya Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzeczywiście nie robiłam testu oGTT w Polsce, ale czyżby tak się różniły europejskie standardy w tym zakresie? Dziwne..

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nie bada się moczu przy krzywej. W ogóle. Cukier w moczu na czczo to w badaniu ogólnym moczu

    Ale -nie wiem czy cie to pocieszy- u ciężarnych cukier w moczu przy wysokim stężeniu glukozy we krwi może się pojawić. Niektóre dziewczyny zaobserwowaly to przy cukrze 140 (mierzone glulometrem )-paski do pomiaru ketonow i glukozy wychwycily

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • mya Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za informację! :)
    Mam za tydzień wizytę kontrolną, także postaram się też wypytać lekarkę o wszystko.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ