X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Czego lekarz nie powiedział mi o Papp-a, a powinien
Odpowiedz

Czego lekarz nie powiedział mi o Papp-a, a powinien

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak w temacie.Poniżej wklejam kilka informacji, które chciałabym usłyszeć od lekarza, ale musiałam je znaleźć sama przeszukując medyczne czasopisma :)

    1. Wyniki fałszywie dodatnie mogą być spowodowane przez niektóre leki: antybiotyki, leki antywirusowe, antydepresyje, immunosupresyjne, przeciwastmatyczne, hormonalne.

    2.Dodatni wynik Papp-a można otrzymać też w przypadku:
    -zaburzeń łożyska
    -cukrzycy ciążowej
    -nadcisnienia

    Po otrzymaniu wyniku Pappa można zażyczyć sobie oceny dodatkowych markerów aneuploidii w ośrodku referencyjnym i uwzględnienie ich przy wyliczeniu prawdopodobieństwa - ryzyko często spada.

    k878 lubi tę wiadomość

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ