X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Jak zacząć?
Odpowiedz

Jak zacząć?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Adazaq Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam 24lata i od 2 lat staramy sie z partnerem o dziecko :) wszystko bylo by pieknie gdyby nie to, ze jakos nam nie idzie.Ogolnie mam nieregularne @ i mialam kila cyst na jajnikach ale podobno maja same zniknac. Ostatnio jakos czesto mi sie reguluje@ Problem w tym, ze tez nigdy jakos sie specjanie nie przygotowywalam na poczecie zadnych diet zdrowego ruchu, jestem osoba palaca. Czy ktoras z obecnych mam intensywnie sie przygotowywala na poczecie, mam na mysli dieta, badania itp i jest w stanie mi powiedziec jakie badania powinnam zrobic na jaka diete sie przezucic? Bede wdzieczna za pomoc :) Pozdrawiam Ada

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ada,

    to może ode mnie kilka rad :) Bo my też staraliśmy się ponad rok :) ale w koncu sie udało i teraz jesteśmy w 11 tygodniu ciąży.

    Na początek dla Cb, zrób najlepiej badania tarczycy, TSH , FT3 i FT4 są mega ważne. TSH jeżeli masz poniżej 2,00 to będzie bardzo dobrze.

    A co do Twojego partnera...mój mąż odstawił piffko :) i przeszliśmy na dietę niskoglikemiczną: http://www.dieta-ig.pl/zasady-diety/

    Powodzenia :)

    Ania

  • Dossia5 Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 18 listopada 2016, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie warto już udać się do lekarza na jakieś podstawowe badania. Bo może jest jakaś fizyczna, lub hormonalna przeszkodza i niepotrzebnie się stresujecie? Czasem wystarczy dieta, albo jakiś suplement do regulacji hormonów np. inofem z mio-inozytolem, albo właśnie same hormony. Ale to już musi ocenić lekarz. Warto też zbadać nasienie męża, żeby wykluczyć taką przyczynę. Czas leci więc nie ma na co czekać, lepiej wiedzieć, niż żyć w niewiedzy i się stresować.

  • Asik_kk Przyjaciółka
    Postów: 91 68

    Wysłany: 20 listopada 2016, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My staraliśmy sie bezskutecznie 1,5 roku przyjmując terapie hormonalna, wykonując setki badan i będąc na wizytach 5x w miesiącu. a udało mi sie zajść kiedy przestaliśmy sie denerwować, liczyć dni, zaczęliśmy po prostu dbać o siebie i swój związek -jeść zdrowo,trochę ćwiczyć, kochać sie kiedy jest ochota, a nie kiedy tabletki mówią,ze trzeba ;)I zadziałało.. wiem ze nie w każdym wypadku to sie sprawdzi, ale jednak stres to duży czynnik "blokujący" oprócz hormonów itd ;) No i proponuje jednak pomyśleć o rzuceniu palenia - my tez palacze z zamiłowania. Było cieżko ale kiedy odstawiliśmy fajki faktycznie wszystkie wyniki i moje i męża sie poprawiły, a razem nie rzuca sie aż tak strasznie ;))

    w4sqdqk3kke62kr4.png
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 20 listopada 2016, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy robiłaś, ale zrób sobie wymazy pod kątem ureoplasmy, mykoplasmy, czystości pochwy i cytologie.
    Z mężem staraliśmy się rok po czym okazało się, że oboje mamy ureoplasme, która uniemożliwała zajście w ciąży. Zaraz po zakończeniu antybiotykoterapi byłam w ciaży.

    Warto oprócz TSH sprawdzić prolaktynę, przeciwciała na pleminiki itd Warto zrobić sobie wszystkie badania. Najlepiej udaj się do ginekologa niech wszystko zleci.

  • Vriola Przyjaciółka
    Postów: 103 51

    Wysłany: 20 listopada 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i coś o czym sama wiesz - bo tu zaznaczyłaś - palenie :)

  • Mia94 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 22 listopada 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam o taki przypadku gdzie dziewczyna starała się o dziecko i paliła normalnie, jak zachodziła w ciążę to od razu rzucała i za każdym razem poroniła. Okazało się, że dziecko dostało szoku od tak nagłego odstawienia nikotyny przez matkę. Lepiej rzuć teraz, żeby potem nie było problemów. ;)

    3f6281925d6209caab6fee850d5f2187.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ