X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Karmienie piersią
Odpowiedz

Karmienie piersią

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Maja123 Koleżanka
    Postów: 66 3

    Wysłany: 13 listopada 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mamusie które urodziły czy karmicie swoje niemowlaczki co 3 godz i budzicie Przychodzi położna i tak każe Tak samo picie koperku między karmieniem dajecie ?:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2016, 16:59

    Maja
  • Coleen Autorytet
    Postów: 312 321

    Wysłany: 13 listopada 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karm malucha na żądanie. Będzie chciał co 1,2h to karm. Nie podawaj koperku, ani żadnych innych napojów, wody, herbatki, glukozy, bo zaburzysz laktację. Jeśli dziecko dobrze przybiera na wadze nie trzeba budzić.
    Masz położną z bardzo starą wiedzą, radzę poszukać aktualnych informacje w internecie lub u innej położnej.

    Polecam bloga Hafija.pl mnóstwo przydatnych informacji o kp.
    Trzymam kciuki

    17u93e5eksatl8vo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2016, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja, początku karmienia mojej córki to był koszmar (malutka ciągle spała - silna żółtaczka, słabo ssała + moje wielkie piersi i problem z przystawianiem). Ale ostatecznie karmiłam prawie 2 lata.
    Tylko się nie zniechęcaj! Musicie zgrać się w karmieniu, karm, kiedy dziecko chce. Możesz pobudzać je pod bródką, jeśli jest śpioszek. Jeśli będziesz miała problemy (nawał, bolesne sutki, krzyczące dziecko) zamów wizytę doradcy laktacyjnego, lub po prostu czytaj, jak możesz w necie o prawidłowym przystawianiu.
    Nic nie dopajaj. Jak dziecko ma wiedzieć, kiedy jest głodne, skoro ma zapełniony brzuszek czymś innym. No i picie przez smoczek spowoduje, że nie będzie umiało właściwie chwycić piersi. Musi jak najszerzej otworzyć buźkę i wziąć całą otoczkę, a nie tylko "sutek".

    Jakby co, to pisz.

  • Dossia5 Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 18 listopada 2016, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja jestem jeszcze przed porodem, ale już myślę o tym jak to będzie z karmieniem. Karmienie na żądanie też wydaje mnie się najbardziej logiczne. Tylko jak rozpoznać, że dziecko na pewno odpowiednio dużo zjada? Czy są jakieś objawy, które powinny nie pokoić, czy po prostu co jakiś czas chodzicie na kontrole do lekarza i on wam mówi czy jest ok, czy też nie?

  • Donek Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 18 listopada 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maluszek na początku ma częste kontrole na których będzie sprawdzana waga lekarz/położna Ci powie czy maluch ładnie przybiera. Dziecko najedzone spokojnie śpi i wypuszcza pierś po posiłku. Ja karmię już 13 miesięcy i to wcześniaka, który początkowo nie miał siły ssać i był w inkubatorze. Dlatego nikt mi nie powie, że nie ma pokarmu dziecko nie chce ssać. O kp warto zawalczyć:) nie dokarmiaj mm bo " produkcja " spadnie w czasie kryzysu laktacyjnego przystawiaj ile dasz radę. Mój czasem jadł jedną pierś później drugą znów pierwszą i tak w koło ale kilka dni i organizm się dopasował do potrzeb dziecka:) a i z plusów nie trzeba trzymać specjalnej diety nie wpływa to kolki maluszka.

    Mama Aniołka 11tc oraz Wiktorka 34 tc
    PCO, niedoczynność z Hashimoto, laiden hetero, niedobór białka s, dodatni antykoagulant tocznia
  • Donek Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 18 listopada 2016, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i warto pamiętać o naprzemiennym podawaniu piersi, moja koleżanka o tym nie wiedziała i później rok karmiła jedną a teraz można zauważyć dysproporcje. Będzie dobrze po przetrwaniu niedogodności na początku kp to piękna sprawa pewnie dlatego tak ciężko jest mi odstawić Wiktorka ;)

    Mama Aniołka 11tc oraz Wiktorka 34 tc
    PCO, niedoczynność z Hashimoto, laiden hetero, niedobór białka s, dodatni antykoagulant tocznia
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 18 listopada 2016, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dossia, ja gdy miałam obawy czy córka się najada to kupiłam używaną wagę niemowlęcą i na bieżąco sprawdzamy przyrosty wagi :) Prawidłowo dziecko powinno przybierać średnio ok. 25-30 g dziennie (średnio, nie każdego dnia!). Powodem do konsultacji z lekarzem są przyrosty wagi poniżej 20 g dziennie. Można też chodzić do przychodni na ważenie, ale ja mam niestety daleko ;)

    Co do budzenia na jedzenie w nocy, to ma to sens przy słabo przybierającym na wadze dziecku czy przy maluchu o małej wadze urodzeniowej. Do 3-4 tygodnia życia warto na wszelki wypadek pilnować karmień nocnych i obserwować wagę, a jeśli wszystko jest w porządku, to można zaufać dziecku :) Tak łatwo nie da się zagłodzić, wiem coś o tym :)

    Maju, z tym koperkiem to jest nieaktualna wiedza. Mi położna środowiskowa również kazała przepajać, ale jak zapytałam certyfikowanej konsultantki laktacyjnej, to się za głowę złapała. Dziecko powinno pić tylko mleko matki, woda czy koperek mogą wręcz zaszkodzić jelitom.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ