X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje mała macica
Odpowiedz

mała macica

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 21 maja 2015, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy któraś z was została poinformowana przez ginekologa, że ma "malutką macicę" i czy były jakieś tego konsekwencje np. problemy w ciąży, problemy z donoszeniem? Czy można jakoś pomóc macicy lekami/ hormonami żeby się łatwiej rozciągałą w ciązy??

    f2wlcbxmqludqper.png
  • bursztynowa.lady Ekspertka
    Postów: 131 116

    Wysłany: 21 maja 2015, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem niska i mam małą macicę. Nie jest to żaden problem, ponieważ w macica sama się powiększa i rośnie w ciąży tak aby miało w niej miejsce dziecko. Ja Ci tylko powiem, że na samym początku odczuwałam bardzo silne bóle podbrzusza prawdopodobnie wywołane tym, że moja mała macica musiała powiększyć się nieco więcej niż u innych kobiet.

    MagSz lubi tę wiadomość

    dqprdf9h4ku9de9d.png
    qmol4o1.png
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 21 maja 2015, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź. Ja w pierwszej ciąży, która poroniłam miałam też malutka.. Może było za wcześnie na powiększenie, a może zarodek od razu za mało hormonów wydzielal I dlatego była mała i obkurczona

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 18:54

    f2wlcbxmqludqper.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 22 maja 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też mam małą macice i jeszcze tyłkozgiętą tą gorsza. Nie miałam żadnych problemów z zajściem w ciążę jak i jej donoszenie. Poród siłami natury. Gorszy jest połóg bo mam utrudniony odpływ odchodów połogowych z tyłozgięciem macicy.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • askia Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam od zawsze małą macicę. Pod koniec 6 miesiąca miałam akcję porodową, na szczęście powstrzymaną w szpitalu . Potem jeszcze kilka razy miałam regularne skurcze. Dzisiaj byłam u lekarza (32 tydzień). Powiedział, że mam małą macicę i duże dziecko, któremu jest ciasno i że pcha się dlatego na świat. Biorę leki. Lekarz powiedział, że prawdopodobnie urodzę ok. 36–37 tygodnia. Ważne, że mały jest zdrowy i silny. Mam nadzieję, że jeszcze te 4 tygodnie pomieszka w moim brzuszku.

    mamaasia
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ