X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Mamy z endometriozą piszcie że jesteście
Odpowiedz

Mamy z endometriozą piszcie że jesteście

Oceń ten wątek:
  • li.w.ka Debiutantka
    Postów: 6 11

    Wysłany: 10 lutego 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja też się zgłaszam.
    Wcześniej opisywałam swój przypadek na ovufriend.
    O endometriozie dowiedziałam się w lutym 2013r., wykryto niewielką torbiel na lewym jajniku. Lekarz od razu zalecił starania się o dziecko.
    Nie udawało się. Zrobiliśmy przerwę na podleczenie które też nic nie dało.
    Torbiel jeszcze bardziej urosła. W lipcu 2014 r. przeszłam laparoskopię i od razu wzięliśmy się do roboty.
    Po ponad 6 miesiącach kolejnych nieudanych, zapisaliśmy się do kliniki leczenia niepłodności.
    Podeszliśmy do inseminacji, pierwsza nieudana w lipcu 2015r, druga- jak najbardziej udana. Teraz leci już 18 tydzień ciąży i z grubsza wszystko jest w porządku, tylko jak na razie mam przodujące łożysko. Ale mam nadzieję, że się podniesie.
    Także, dziewczyny - głowa do góry. Wszystko jest możliwe, tylko może w naszym wypadku potrzeba trochę więcej czasu.

    urocza lubi tę wiadomość

  • LuckyMe Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 13 marca 2016, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja sie pochwalę. Laparoskopia w paździeniku,usunieta torbiel endo z jajnika, ogniska endo. Do tego mam ogniska endo w przegrodzie odbytniczo-pochwowej- choc to tylko strwierdzone podczas badania ginekologicznego- tam gdzie miałam laparoskopie -nie usuwali endo z tego miejsca. W ciąze zaszłam w pierwszym cyklu starań. Niestety poronienie. Teraz znowu jestem w ciąży. Narazie jest ok...Wczesniej długo sie staralismy i nic.

    urocza lubi tę wiadomość

    Aniołek 9/2014 [*]

    3jgxe6hhf4nd2mmr.png
  • Wirginia Autorytet
    Postów: 1025 651

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, ja miałam zaplanowaną laparoskopie bo dr podejrzewala endometrioze. I na 2 tyg przed operacją zaszłam w ciążę (po długim czasie starań). Więc nie mamy diagnozy... dzis bylam na kolejnej wizycie i podczas badania dr zauważyła plamienie z guzka, który uważa właśnie za endo. Mimo ciąży chce mnie wysłać do szpitala na pobranie wycinków w 2 trymestrze. Przyznam, ze jestem przerażona bo boje sie o naszego Maluszka. Mialyscie taka sytuacje? Proszę o jakąkolwiek odpowiedź i z góry Wam Dziękuję! :*

    3i49df9hbvw2ma7w.pngltdgegz2mf7j7ogg.png
  • Lincia Nowa
    Postów: 3 3

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Wirginia gratuluję Maleństwa! :)

    Ja jestem aktualnie w 6 miesiącu ciąży. Kilka dni temu trafiłam do szpitala z ostrymi bólami brzucha i pleców.
    Okazało się, że są spowodowane endometriozą. W skutek rosnącej macicy naciągają się wszystkie blizny i zrosty które powodują bóle. Niestety trzeba to przecierpieć bo jedynym rozwiązaniem byłaby teraz następna operacja, jednak lekarz udzielił mi informacji, że żaden chirurg w ciąży się jej nie podejmie.

    Na Twoim miejscu nie ryzykowałabym...przecież to tylko kilka miesięcy...
    Krwawienia też doświadczyłam około 11 tc.

    Zacisnę zęby i wytrzymam :) Najważniejsze że z Malutką wszystko jest w porządku :)



    Wirginia lubi tę wiadomość

  • Zosia_wop Autorytet
    Postów: 2166 1430

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja siostra ma endometriozę IV stopnia i dwoje dzieciaczków, także endo to nie wyrok :) Po pierwszej ciazy po 4 latach miała operacje po czym lekarz kazał szybko zachodzić w ciąże jesli jeszcze planują drugie i tez szybko sie udało :)

    hchy0tc79jyv0psk.png

    https://www.maluchy.pl/li-72379.png
    Niskie amh, endometrioza...
    Aniołek [*]12.2014
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie endo, 3 lata starań i 4 aniołki... ale w końcu tulę córeczkę :)

    kinga1185 lubi tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Joanna_N Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też endo, po laparoskopii i koagulacji trzech ognisk endometriozy, które blokowały ciążę zaszlam w pierwszym cyklu. Stracilam ciążę w 5 tyg, równo pp dwóch miesiącach okazało się, że jestem w ciąży znowu. Aktualnie 10 tydzień...

    20.01.2016- Aniołek. Walczymy o kolejną ciążę...
    22.03.2016- potwierdzenie drugiej ciąży... Walczymy o donoszenie...
  • hiacynta99. Autorytet
    Postów: 385 510

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, tez mam Endo I stopnia miednicy mniejszej! Pcos i niedoczynność tarczycy! przeszłam laparoskopie!
    W pierwsza ciążę wpadliśmy :) 7 lat temu!! :P z druga 2 lata staram w tym jedno poronienie!


    Obecnie czekamy na Mikusia <3

    hsxq6uc.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ