X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niedoczynność tarczycy w ciąży i silne wymioty.
Odpowiedz

Niedoczynność tarczycy w ciąży i silne wymioty.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • fasolkarośnie Ekspertka
    Postów: 128 54

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie drogie mamy,
    dosyć szybko udało mi się zajść w ciążę :) Niestety, albo i stety od Nowego Roku męczą mnie silne mdłości, czasem wymioty... Zrobiłam także badania krwi i okazało się, że mam niedoczynność tarczycy. Wczoraj lekarz przepisał mi Letrox 50, dawka 1,5 tab. rano na czczo. Trochę się przestraszyłam jak zaczęłam czytać o wpływie niedoczynności na fasolkę, ale staram się być dobrej myśli. Natomiast pojawił się pewien problem. Wzięłam dziś dawkę Letroxu na czczo i wymiotowałam bardzo. Zazwyczaj poprawiało mi się po zjedzeniu owsianki, ale dziś i owsianka zwrócona razem z lekami. Już wiem, że przy moich mdłościach nie będę w stanie brać tego leku na czczo :( Wizytę u endokrynologa mam w ten piątek, ale nie wiem co robić? Czy któraś także się taką przypadłością borykała? Dodam, że to 8 tydzień, ostatnia miesiączka 21.11.2015. Do tej pory poza mdłościami żadnych nieprawidłowości nie było. Buziaki, m.

    3d283efdb5040aa00d3bbd0ddc5d012d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • mylola Ekspertka
    Postów: 129 137

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bierz Letrox na noc, przed snem, koniecznie trzy godziny po ostatnim posiłku.

    fasolkarośnie lubi tę wiadomość

    8p3o3e3kdmy2lofu.png
  • Sadalia Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również mam niedoczynność tarczycy i biorę Letrox 50 naprzemienne z Letrox 25. Cały czas biorę tabletki rano przed śniadaniem. W I trymestrze również miałam problem z porannymi wymiotami, ale moje wyniki TSH/FT4 są cały czas w jak najlepszym porządku. Jeśli bardzo męczą cię wymioty może powinnaś zmienić godzinę przyjmowania. Moim zdaniem lepiej wziąć w późniejszych godzinach niżeli zwymiotować tabletkę.

    f2w39jcgmmbqufjg.png
  • fasolkarośnie Ekspertka
    Postów: 128 54

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sadalia wrote:
    Ja również mam niedoczynność tarczycy i biorę Letrox 50 naprzemienne z Letrox 25. Cały czas biorę tabletki rano przed śniadaniem. W I trymestrze również miałam problem z porannymi wymiotami, ale moje wyniki TSH/FT4 są cały czas w jak najlepszym porządku. Jeśli bardzo męczą cię wymioty może powinnaś zmienić godzinę przyjmowania. Moim zdaniem lepiej wziąć w późniejszych godzinach niżeli zwymiotować tabletkę.

    Byłam już u lekarza i zalecił stosowanie leków w nocy. Ja niestety silne mdłości i wymioty odczuwam cały dzień... Czasem jest trochę lepiej, ale generalnie odliczam dni do końca pierwszego trymestru z nadzieją, że minie... Także od tygodnia biorę leki w nocy bo i tak wstaję siusiu i mam nadzieję, że wyniki się poprawią bo były bardzo złe :(

    3d283efdb5040aa00d3bbd0ddc5d012d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • KTB Znajoma
    Postów: 17 25

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszło, że mam niedoczynność tarczycy wynik 2,739 przy normie dla ciąży 2,5. Wizytę mam dopiero za tydzień. Orientujecie się czy można tyle czekać, czy może to zaszkodzić?

    ckailhb8ez7m7qlw.png
  • agatia Autorytet
    Postów: 8750 4748

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 13:30

    fasolkarośnie lubi tę wiadomość

  • antoszka Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 2 maja 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam TSH=2,63 i gin zalecił brać Euthyrox 25 1x1 rano, jak zapytałam czy jest sens robić fT4 to powiedział, że to nic nie wniesie...

    Anetka :D 18.07.2016
    dqpr9vvjts2l1zsu.png
  • mylola Ekspertka
    Postów: 129 137

    Wysłany: 2 maja 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pogryzłabym endokrynologa, który leczy patrząc na samo tsh (pomijam już w tym momencie, ze tsh to hormon przysadki mózgowej a nie tarczycy, ale to sprawa do głębszego rozważenia plus do tego jego poziom reaguje z opóźnieniem nawet kilkutygodniowym). Koniecznie trzeba badać ft4, a najlepiej komplet czyli tsh, ft3, ft4. te dwa ostatnie to wolne hormony tarczycy i one pokazują, czy hormonów tarczycowych jest w organizmie wystarczająco dużo i czy dziecko jest bezpieczne.

    8p3o3e3kdmy2lofu.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 10 listopada 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 6 tc wyszło mi TSH 4,48. Endo przepisał mi Euthyrox 50. Po dwóch tygodniach TSH spadło do 3,25. Endo zdziwiony, że spadło tak mało. Podwyższył dawkę do 75.

    Z tarczycą nic nie mam - ft3 w porządku, przeciwciała też, USG czyste - po prostu jest mała i podobno stąd wyższe TSH.

    Zastanawiam się, dlaczego kazał mi zbadać ft3 a nie ft4 - endo powiedział, że podczas brania leków ft4 nie wyjdzie miarodajne, a ft3 tak, że musiałabym odstawić na trochę leki, żeby dobrze zbadać ft4. A jak tak czytam internet, to wszystkie dziewczyny, które coś mają z tarczycą badają oprócz TSH właśnie ft4. Dorobić sobie prywatnie FT4 czy endo ma rację i nie ma sensu?

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ