X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niedomykalność zastawki trójdzielnej
Odpowiedz

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy u którejś z Was maluszkowi nie domykała się zastawka?
    Bardzo się martwię a kontrola dopiero za cztery tygodnie :(

  • Aga113 Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 11 października 2014, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj,u mojego maluszka stwierdzono niedomykalności zastawki trójdzielnej i to z dnia na dzień ;-( w 36 tyg.ciąży.w środę było ok w piątek już nie.I jak u Ciebie...? co z dzidzią? ja również się martwię bo maluszek do tej pory był okazem zdrowia ;-(

    Aga113
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 11 października 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Synek też to miał. Kontrolne echo serca jak miał kilka miesięcy, i teraz mamy iść na kontrolę jak już będzie na tyle duży,że da sobie zrobić echo serca. Ma już 3,5 roku i jeszcze nie dotarliśmy na to echo,ale kardiolog powiedział, że nic nie słychać w badaniu. To podobno samo się często naprawia.

    zizi lubi tę wiadomość

  • goto4 Autorytet
    Postów: 279 144

    Wysłany: 16 października 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mojego maluszka tez wykryto niedomykalnosc zastawki. Było to w 27tc na bardzo dobrym sprzęcie w IczMP w łodzi. Na "zwyklym" usg nic nie widac. Teraz będę miała kontrolę ok 33tc. Może się jeszcze domknąć. Lekarze przekazali mi to w ten sposób, że niedomykalnosc ma co trzecia osoba. Niektórzy nawet o tym nie wiedzą. Wiele zależy od tego w jakim stopniu się niedomyka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2014, 12:02

    esyqd4f.png
    vej6x4z.png
  • goto4 Autorytet
    Postów: 279 144

    Wysłany: 9 listopada 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy już po kontrolnym echu serduszka. Na chwilę obecną brak cech niedomykalnosci zastawki, czyli mam powód do zadowolenia.

    esyqd4f.png
    vej6x4z.png
  • Monikq Koleżanka
    Postów: 60 14

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 21tc, u mojego dzieciątka tez to wykryli. Jutro mam wizytę u lejarza i dowiem się co dalej. Caly czas sie martwie :(

    xnw4d5qpxy6d71l9.png
  • ryseczka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    U nas na echo w tym tyg. lekarz wykrył niedomykalność. Martwię się jak nie wiem. Naczytałam się z jakimi innymi chorobami może to iść w parze. Kontrola za 3 tyg. Dajcie znać jak u Was. Czy jest tu ktoś u kogo wykryto niedomykalność i dzieciaki urodziły się zdrowe?
    pozdrawiam serdecznie

  • Monikq Koleżanka
    Postów: 60 14

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ryseczka wrote:
    Cześć Dziewczyny,
    U nas na echo w tym tyg. lekarz wykrył niedomykalność. Martwię się jak nie wiem. Naczytałam się z jakimi innymi chorobami może to iść w parze. Kontrola za 3 tyg. Dajcie znać jak u Was. Czy jest tu ktoś u kogo wykryto niedomykalność i dzieciaki urodziły się zdrowe?
    pozdrawiam serdecznie


    Cześć,
    U nas na echo nic nie wyszło(24tc). Lekarz powiedział,że często tak bywa i prawdopodobnie był to skutek jakieś infekcji, której mogłam nawet nie zauważyć. Nie martw się na zapas.
    Pozdrawiam.

    xnw4d5qpxy6d71l9.png
  • ryseczka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniq, dzięki. My mamy wizyte u gina w poniedziałek,a a echo ostatni tydzień stycznia. Mam nadzieję, ze tez będzie dobrze tak jak u Was.

  • maybebb Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 21 września 2022, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, odświeżam wątek ,u mojego maluszka też wykryto niedomykalność zastawki trójdzielnej, oraz dodatkową tętnicę arsa. Jutro nifty, mam nadzieje że wynik bedzie ok...

  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 2 października 2022, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maybebb wrote:
    Hej, odświeżam wątek ,u mojego maluszka też wykryto niedomykalność zastawki trójdzielnej, oraz dodatkową tętnicę arsa. Jutro nifty, mam nadzieje że wynik bedzie ok...
    W ktorym jestes tc? U mnie niestety ta sama diagnoza 😔

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • maybebb Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 4 października 2022, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania007 wrote:
    W ktorym jestes tc? U mnie niestety ta sama diagnoza 😔
    Cześć, jestem w 14+5 tc, niestety test NIFTy potwierdził wynik badań prenatalnych (1:4)
    wysokie ryzyko trisomii 21 (nifty 1>20)
    kość nosowa obecna, NT 2
    jestem kompletnie załamana


  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 5 października 2022, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maybebb wrote:
    Cześć, jestem w 14+5 tc, niestety test NIFTy potwierdził wynik badań prenatalnych (1:4)
    wysokie ryzyko trisomii 21 (nifty 1>20)
    kość nosowa obecna, NT 2
    jestem kompletnie załamana
    O matko… strasznie Ci wspolczuje🥺konsultowalas z lekarzem ten wynik? Czy bierzesz pod uwagę amniopunkcje?

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • maybebb Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 6 października 2022, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiałam się nad amniopunkcją, ale i tak urodzę, więc nie wiem czy jest sens... Konsultowałam z kilkoma lekarzami, będę jeszcze rozmawiać z genetykiem z nifty, bo jest taka opcja tam. Muszę się przygotować na dziecko z ZD

  • maybebb Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 6 października 2022, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania007 wrote:
    O matko… strasznie Ci wspolczuje🥺konsultowalas z lekarzem ten wynik? Czy bierzesz pod uwagę amniopunkcje?

    a u Ciebie jak wygląda teraz historia z niedomykalnością zastawki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2022, 10:49

  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 7 października 2022, 03:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maybebb wrote:
    a u Ciebie jak wygląda teraz historia z niedomykalnością zastawki?
    Przegladalam watek o amniopunkcji i byly przypadki gdzie dziewczyna wychodzily bardzo duze ryzyka na Nipt a na amnio zdrowe dzieci, takze nadzieja umiera ostatnia i mam nadzieje ze u Ciebie rowniez skonczy sie pozytywnie. Musicie przemyslec ta amniopunkcje, czasem warto zrobic zeby miec pewnosc.
    U nas wyszla niedomykalnosc w usg 3 trymestru wiec stosunkowo pozno, wczesniej nie bylo zadnych nieprawidlowosci. Jestem umowiona na echo serca, zobaczymy co to wniesie do diagnostyki.

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ