X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Nierozciągająca się macica w ciąży
Odpowiedz

Nierozciągająca się macica w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała lub ma podobny problem ?

    Jestem w 23 tc i dziecko ułożone jest bardzo nisko ponieważ ma mało miejsca. Lekarz miał duży problem ze zrobieniem usg, przepisał magnez luteine biorę od dawna.
    Wygląda to tak jakby macica nie chciała rosnąć... :( więc dziecko pcha się w dół..
    Szukam jakiś informacji ale nie spotkałam się z takim przypadkiem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2017, 12:33

  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 13 listopada 2017, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój maluch też leży bardzo nisko, główką w dół. Tak usłyszałam po ostatnim USG u mojego gina. Często odczuwam to jako napór w dole brzucha. Ale to dziwne, bo nie skomentował tego w ten sposób jak u Ciebie. U mnie brzuszek systematycznie rośnie, choć prawda, że skóra na nim mega napięta i pojawiają się bóle kręgosłupa, lub kości ogonowej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2017, 23:32

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 14 listopada 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słyszałam o takich problemach ale pod koniec ciąży, że macica już jest na maksa rozciągnięta i nie daje rady dalej; zazwyczaj poród jest wcześniej;
    napięta skóra nie ma nic do tego, gdzie skóra a mięsień macicy...

    i dziwi mnie, że lekarz miał jakiś problem ze zrobieniem badania, przecież nawet jak jest dziecko wstawione w miednicy to da się zmierzyć; może lekarz ma takie niskie kompetencje w zakresie USG?

    masz jakieś skurcze?


    wcinaj ten magnez, nie zaszkodzi ;)

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 14 listopada 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia
    Ja juz Ci pisałam co na ten temat myślę na wątku mamy leżące.
    Nie powtórzę wszystkiego Ale powiem to co juz pisałam z najwazniejszych żeby ktoś głupot nie wywnioskowal macica mięsień nie moze się nie rozciągac
    Gdyby to była poważna choroba już lezakabys w szpitalu
    Nie spotkałas się z takim przypadkiem bo z tego co wiem medycyna takiego przypadku nie opisuje
    Proponuję wizytę u innego lekarza po co się denerwować
    Albo zadzwoń do swojego i dopytaj o te diagnozę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2017, 09:50

    iv09i09katk65tr1.png
  • Opolanka 85 Autorytet
    Postów: 663 355

    Wysłany: 15 listopada 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też dno macicy jest trochę niżej niż powinno. Dość długo nie chciało się podnieść powyżej pępka, ale w końcu jakoś ruszyło. A na jakim poziomie masz teraz dno? Bo w 24 tc powinno być na poziomie pępka, choć wiele kobiet ma już wtedy wyżej. U mnie pępek przekroczyło w jakimś 26 tc dopiero. Z samego pomiaru macicy, ciąża dalej wychodzi mi młodsza, ale na szczęście to nie Anglia i u nas robi się systematycznie usg :P

    31.05.2016 [*] 8 tydzień - wymarzony skarb oddalił się w czasie:(
    iv09cwa10kyx03d3.png
  • Opolanka 85 Autorytet
    Postów: 663 355

    Wysłany: 15 listopada 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Kasia
    Ja juz Ci pisałam co na ten temat myślę na wątku mamy leżące.
    Nie powtórzę wszystkiego Ale powiem to co juz pisałam z najwazniejszych żeby ktoś głupot nie wywnioskowal macica mięsień nie moze się nie rozciągac
    Gdyby to była poważna choroba już lezakabys w szpitalu
    Nie spotkałas się z takim przypadkiem bo z tego co wiem medycyna takiego przypadku nie opisuje
    Proponuję wizytę u innego lekarza po co się denerwować
    Albo zadzwoń do swojego i dopytaj o te diagnozę
    Niestety ale dno macicy może się podnosić z opóźnieniem, albo za szybko. Często dno macicy jest za wysoko do wieku ciąży, jak występuje wielowodzie. Jeśli zaś dno nie rośnie odpowiednio, to dziecku może grozić hipotrofia. Także zdarza się.
    Zazwyczaj zaleca się wtedy leki rozkurczowe, magnez, fenoterol na skurcze i dużo odpoczynku. Dokładnie wypytałam o to moją lekarkę, bo u mnie właśnie lekko się ociągała macica :) Na szczęście ruszyła, po brzuchu już tego nie widać, ale dno mam nieco niżej niż większość kobiet na tym etapie ciąży. W Anglii po dnie macicy określa się wiek ciąży.

    31.05.2016 [*] 8 tydzień - wymarzony skarb oddalił się w czasie:(
    iv09cwa10kyx03d3.png
  • Opolanka 85 Autorytet
    Postów: 663 355

    Wysłany: 15 listopada 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://poradypediatry.blogspot.com/2016/07/wysokosc-dna-macicy-etapy.html

    31.05.2016 [*] 8 tydzień - wymarzony skarb oddalił się w czasie:(
    iv09cwa10kyx03d3.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 listopada 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ale to chodzi o wysokość dna które może pracować różnie.
    Autorka napisała ze macica się nie rozciąga. A lekarz też chyba nic konkretnego nie powiedział.

    iv09i09katk65tr1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ