X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niskie afi- mało wód płodowych
Odpowiedz

Niskie afi- mało wód płodowych

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2018, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny. Niedawno dostrzeżono u mnie wody na dolnej granicy normy i leżałam w szpitalu. Szybko mnie jednak wypuszczono, a wczoraj na kontroli to afi wyszło tylko 8.. zgodnie z zaleceniami duużo piję a widać że niewiele to daje bo wcześniej miałam afi 6 8 10... czy są tu kobietki u których taka ilość wód nie przeszkodziła w urodzeniu w terminie zdrowego dzidziusia? Dodam, że problemów z nerkami i pęcherzem u małej nie zauważono.

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 5 września 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze mówili Ci, z jakiego powodu podejrzewają u Ciebie małą ilość wód płodowych? Nie zauważono wyciekania wód? Jak u Ciebie z łożyskiem, przepływami?

    U mnie do tej pory ilość wód płodowych była określana jako "w normie", a dziś na wizycie lekarz powiedział, że AFI wynosi 6. To jest dalej ilość mieszcząca się w normie, ale podobnie jak Ty mam dużo pić i za tydzień zgłosić się do szpitala na kontrolę. Wycieku wód nie zauważyłam, dziecko ma sprawne nerki/pęcherz itd, mały brzuszek mam w sumie od początku ciąży. Za to od około 14 tc brałam Acard po kiepskich wynikach testu PAPPA- lekarz stwierdził, że to prawdopodobnie wina łożyska. Przepływy jak i łożysko do tej pory były ok, ale tydzień temu odstawiłam leki, więc może coś zaczęło się dziać.

    Jeśli masz facebooka, to wpisz sobie tam w wyszukiwarkę mamaginekolog małowodzie. Zobaczysz, że dolna granica normy to dalej norma, nic takiego, dziecko urodzisz pewnie zdrowe i w terminie :)

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziecko ma wszystko zdrowe a przepływy są ok, tak samo nie rośnie gorzej przez te wody ale martwię się, bo chcę żeby miało miejsce do dobrego rozwoju
    * wycieku wód nie stwierdzono

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2018, 16:49

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 6 września 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że nie masz się co martwić :) Dziecko ma idealne warunku do rozwoju, bez względu na to, czy AFI wynosi 5 czy 19. Pij dużo wody, to wszystko, co możesz zrobić.

    Wiktoria2909 lubi tę wiadomość

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Hatfe Autorytet
    Postów: 383 295

    Wysłany: 28 września 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pocieszenie : od 21 tygodnia ciąży miałam niskie afi. Cały czas w zasadzie na poziomie 5-6, przez chwilę było większe. Spędziłam kilka tygodni w szpitalu, w 29 tc straszyli cc,ale czekaliśmy. Wody nie spadały, cały czas 5. I tak odliczalismy tygodnie, dostałam sterydy na rozwój płuc Małej, gdyby musieli jednak rozwiązać ciążę. I tak czekaliśmy do...40 tygodnia ☺️ Córa urodziła się po terminie, wszytko było ok. Ma trochę obniżone napięcie mięśniowe, być może od niskich wód, ale już nadrabia. Grunt, żeby regularnie sprawdzać przepływy i pilnować, żeby afi zupełnie nie spadło. 8 to naprawdę niezły wynik ☺️

    Droga po pierwszego Potwora;):
    2 poronienia
    1 cb
    3 inseminacje
    Pół ciąży w szpitalu
    Efekt: Zdrowa córka!!! :)))

    Droga po drugiego Potwora:
    6 inseminacji
    I ICSI - 5 zapłodnionych komórek,1 transfer (bardzo słabego zarodka), pozostałe nie przetrwały 3 doby
    2 ICSI - 6 zapłodnionych komórek, wszystkie przestały się rozwijać w 3 dobie
    3 ICSI - 18 zapłodnionych komórek. Mamy 4 blastocysty
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2018, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8 to tak w sumie mało jak mam zazwyczaj prawie 10, ale lekarka upiera się że mogłobybyć więcej. Dzisiaj wizyta wszystkiego się dowiem, czy nie wzrosły :) piję po 3 litry płynów najmniej :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ