X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niskie położenie dziecka - cechy tunelizacji
Odpowiedz

Niskie położenie dziecka - cechy tunelizacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Avika Ekspertka
    Postów: 130 153

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Może ktoś był w podobnej sytuacji ew jest i pomoze mi zrozumieć.

    Jestem w 24tc. Lekarz powiedział, że dziecko jest ułożone główkowo (od 12tc sie nie zmienilo) oraz bardzo nisko. Gdy kicham, bądź wykonuje jakieś czynności domowe główka dziecka uciska na szyjke i widac na usg jakby sie otwierała.. Kazał mi dużo leżeć i zakazał sprzątania, współżycia, czegokolwiek..
    Lekarz wpisał na wynikach, że szyjka ma 32mm długości i posiada cechy tunelizacji.
    No i moje pytanie brzmi, odnośnie tej tunelizacji, czy to oznacza że dziecko wchodzi w kanał rodny ? Czy któraś zna może odpowiedz na to ? Niestety tak sie zestresowałam u lekarza, że już o to nie zapytałam :(

    atdccwa15xvoi93b.png
  • never give up Autorytet
    Postów: 455 232

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avika miałam bardzo podobną sytuację. Musisz teraz bardzo uważać bo skraca Ci się szyjka i otwiera od środka. Każdy wysiłek niesie ryzyko dalszego otwierania się i grozi porodem przedwczesnym. Musisz duuuuzo leżeć i często kontrolować długość szyjki. A jeśli będziesz czuła, że Ci brzuch twardnieje to idź do lekarza po leki rozkurczowe - to ważne. Ja tym sposobem donosiłam synka do 36 tygodnia. Ty jesteś teraz w 24 tygodniu a to dużo za wcześnie na poród. Jesli będziesz sumiennie leżeć to szyjka się zamknie i nie będzie miała cech tunelizacji. Głowa do góry bo będzie dobrze

    Avika lubi tę wiadomość

    relghdgenv7rm5nv.png
  • Avika Ekspertka
    Postów: 130 153

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź kochana

    No właśnie bardzo czesto mi sie stawia brzuch biore no-spe i pomaga, lekarz powiedzial, ze jeśli na następnej wizycie pogorszy sie to niestety bedzie pessar do zalozenia :(

    Ale u Ciebie pomogło leżenie czy postępowało nadal rozwieranie ?

    atdccwa15xvoi93b.png
  • MałaMaja93 Przyjaciółka
    Postów: 93 26

    Wysłany: 1 maja 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też mam to niestety, że dzidziuś nisko i ciągłe uczucie naporu... aż ciężko to określić. ze stawianiem też się zmagamy...biorę magnez a z nospy zrezygnowałam bo nic nie daje a u mnie tylko wymioty wywoływała

    6sutgywl8eldt4rx.png
  • never give up Autorytet
    Postów: 455 232

    Wysłany: 2 maja 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avika ja do konca ciąży przyjmowałam nospe 3x1 i magnez 3x2 tabl. W 23 tyg. szyjka mi się skróciła i trzeba było założyć pessar. Leżenie mi uratowało ciążę i szyjka nie puściła. Nie ukrywam, że leżałam 23h na dobę a wszystkie obowiązki przejął mąż. Nie wolno mi było nic robić i nie robiłam.

    relghdgenv7rm5nv.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 4 maja 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie byla bardzo podobna sytuacja.
    W 24tyg szyjka miala 5 mm! Podczas gdy dwa tygodnie wcześniej miała 3 cm.
    U mnie akurat to była "moja wina" bo czulam się bardzo dobrze wiec sie nie oszczedzalam (szybki marsz, schody zamiast windy itd).
    Lekatz kazal mi lezec dwa tygodnie plackiem i wrócić za 2 tygodnie do kontroli - powiedziała ze jeśli to od nadmiernego wysiłku to wroci do normy szyjka. Lezalam, lezalam, lezalam.dea tygodnie. Na kontroli okazało sie ze szyjka ma ponad 3 cm! :)
    Warto było leżeć! :)
    Urodziłam w 37 tygodniu zdrowa córeczkę :)

    Mi sie brzuch caly czas stawiał, twardnial itd. Bralam no spe i Aspargin, i do 30 tyg luteine.

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Avika Ekspertka
    Postów: 130 153

    Wysłany: 9 maja 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kochane za odpowiedz, niestety szyjka 29mm ale rozwarcie 6mm o długości 17mm, duzo wypoczynku i luteine lekarz wypisał :(

    atdccwa15xvoi93b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ