X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje NT, trochę to dziwne..
Odpowiedz

NT, trochę to dziwne..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 8 października 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3.10 byłam na badaniach prenatalnych u lekarza genetyka, przeziernosc wyszła w górnej granicy ale mimo wszystko dobra tj. 2.2mm, CRL 62mm. Nie kazal robic testu z krwi, powiedzial, ze wedlug niego jest wszystko dobrze, tymbardziej, ze mam 20lat. Dzisiaj miałam wizytę kontrolną u prowadzacego, lekarz badal mnie przez brzuch i nie za bardzo coś widział, strasznie dociskal. NT wyszło 2.9, a CRL 68mm. Kazał mi zrobić test z krwi. Skoro 5dni temu wszystko było dobrze, to raptownie może wyjść wada genetyczna? To możliwe, żeby NT tak dużo urosło? Sama nie wiem co o tym myśleć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2018, 17:28

    f2wl20mmurgifll8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w każdej ciąży miała nt Koło 3 i nigdy lekarz nie mówił że to coś niepokojącego. Dzieci zdrowe.

    Inesja, czczi lubią tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 8 października 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro to było usg na dwóch różnych aparatach może być równie dobrze błąd w pomiarze. Ja miałam kiedyś w przeciągu dwóch tygodniu usg na trzech aparatach: w szpitalu i u dwóch lekarzy prowadzących. Z każdym usg niektóre pomiary dziecka były mniejsze. Usg nie jest bardzo dokładne. Jeden aparat może pokazać tak a drugi inaczej. Ja bym bardziej trzymała się tego pomiaru od genetyka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2018, 18:24

    Inesja lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 9 października 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) pojadę skonsultować to z innym lekarzem dla własnego spokoju, bo uważam, że test z krwi i tak nic nie zmieni.

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 9 października 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja wrote:
    Dzięki dziewczyny :) pojadę skonsultować to z innym lekarzem dla własnego spokoju, bo uważam, że test z krwi i tak nic nie zmieni.

    Zależy jaki test z krwi? PAPP-A nic nie da, ale NIFTY, HARMONY, etc., już jak najbardziej ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 9 października 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Zależy jaki test z krwi? PAPP-A nic nie da, ale NIFTY, HARMONY, etc., już jak najbardziej ;)

    PAPP-A, a prawda jest taka, że 100% da tylko amniopunkcja, na którą przy takim NT i tak się nie zgodzę.

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 9 października 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja wrote:
    PAPP-A, a prawda jest taka, że 100% da tylko amniopunkcja, na którą przy takim NT i tak się nie zgodzę.

    Też bym Ci to odradzała. Natomiast na tym forum były nawet przypadki NT 5 i było OK. Jeśli jednak bardzo się stresujesz to może warto zrobić testy genetyczne z krwi, czyli właśnie NIFTY albo HARMONY? Tyle, że to duży koszt - ponad 2000 pln :/

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 9 października 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Też bym Ci to odradzała. Natomiast na tym forum były nawet przypadki NT 5 i było OK. Jeśli jednak bardzo się stresujesz to może warto zrobić testy genetyczne z krwi, czyli właśnie NIFTY albo HARMONY? Tyle, że to duży koszt - ponad 2000 pln :/

    Najpierw zobaczę co powie inny lekarz. Ten który prowadzi mi ciążę, to też niezły naciagacz. Z resztą lekarz wykonał tylko jeden pomiar i od razu wpisał NT 2.9.

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 9 października 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja wrote:
    Najpierw zobaczę co powie inny lekarz. Ten który prowadzi mi ciążę, to też niezły naciagacz. Z resztą lekarz wykonał tylko jeden pomiar i od razu wpisał NT 2.9.

    Pewnie, jak masz możliwość to skonsultuj się z innym. Trzymam kciuki! :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 10 października 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Pewnie, jak masz możliwość to skonsultuj się z innym. Trzymam kciuki! :)

    Dziękuję :)

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 11 października 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u innego lekarza genetyka, przez 20min mierzył tylko NT, maksymalna wartość, która mu wyszła, to 2.1, średnia wszystkich 1.8. Chyba czas zmienić lekarza prowadzącego :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2018, 14:28

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    f2wl20mmurgifll8.png
  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 11 października 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja dobrze ze poszlas do innego lekarza, taka różnica ma ogromnre znaczenie szczegolnie dla twojego spokoju, zmien lekarza i ciesz sie ciaza:)

    Inesja lubi tę wiadomość

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 11 października 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SiSi111 wrote:
    Inesja dobrze ze poszlas do innego lekarza, taka różnica ma ogromnre znaczenie szczegolnie dla twojego spokoju, zmien lekarza i ciesz sie ciaza:)

    Miałam nieprzespane 3 noce, a lekarz dzisiaj mnie uspokoił, że ten pierwszy ma za dobry sprzęt i za dużo doświadczenia, żeby moglo dojść do pomyłki. W końcu mogę spać spokojnie :)

    Lubieswieczki lubi tę wiadomość

    f2wl20mmurgifll8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ