Partner Akcji

AKCJA "SUPLEMENTY Z SENSEM"

Męska płodność - jakie składniki naprawdę warto suplementować w czasie starań o dziecko?
SPRAWDŹ
Partner Akcji

AKCJA "SUPLEMENTY Z SENSEM"

Dziewczyny, czas zadbać o męską płodność!
1 saszetka pełna mocy dla wsparcia jakości nasienia 🔥
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Prenatalne
Odpowiedz

Prenatalne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • malif Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 18 grudnia 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Niebawem mam badania prenatalne, jestem nimi przerażona. Mam 35 lat, to moje pierwsze dziecko po 5 latach starań. Mam cukrzycę, lekkie nadciśnienie, niedoczynnosx tarczycy. Proszę mi napiszcie co jak wyjdą źle badania.lekarz już mnie poinformował, że na usg jest wszystko ok ale przez te moje schorzenia mogą one wyjść nieprawidłowo. Na samą myśl mam dość ☹️ Czy wam wyszły np źle wyniki a dzidziuś był zdrowy?

    Malif35
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Na poczatku chce powiedziec,zebys nie zakladala od razu,ze badania wyjda zle po co sie stresowac niepotrzebnie no ipo co stresowac dzidzisia :)
    Niestety prenatalne sa robione dla danej populacji i zwykle ze wzgledu na wiek wychodza zawyzone te dane.Jednak kazdy madry dobry lekarz z certyfikatem opiera sie glownie na USG.
    Ja staralam sie 4 lata o pierwsze dziecko ktore urodzilam majac prawie 41 lat przed poronilam 6 razy mam wiele chorob i to dosc powaznych bo immunologicznych mialam cukrzyce ciazowa, arytmie,nadcisnienie lekkie, mam Haschimoto, trombofilie,zespol antyfosfolipidowy bylam na lekach a wynik prenatalnych zaskoczyl nawet lekarzy :) byl jak na moj wiek b.dobry.
    Drugie dziecko urodzilam poltora roku pozniej czyli majac prawie 43 lata przed znoe poronilam a wyniki byly troche gorsze ale i tak miescily sie w normach.
    Gdybym miala pieniadze to poprosilabym tylko o porzadne USG a z krwi zrobilabym np.Nifty Pro.
    Jednak PaPPA wielu dziewczynom namieszala niepotrzebnie a dzieci rodzily sie zdrowe.
    Oczywiscie zaden wynik nie da 100% pewnosci czy dziecko urodzi sie zdrowe dowiesz sie o tym w dniu narodzin.
    Życze spokojnej ciazy i zdrowka dla Cieboe i dziecka 🥰

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ