X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Problemy z łożyskiem - niskie położenie
Odpowiedz

Problemy z łożyskiem - niskie położenie

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis byłam na wizycie moje łożysko na przedniej ścianie, podniosło się :))))

    Gusiak, aaaa09 lubią tę wiadomość

  • Gusiak Autorytet
    Postów: 2544 1478

    Wysłany: 25 maja 2015, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Binka super wiadomość... w takim razie teraz już może być tylko lepiej! =)

    qb3c9vvjejpwrdmi.png

    https://www.maluchy.pl/sl-70344.png
  • .ona. Autorytet
    Postów: 1287 698

    Wysłany: 25 maja 2015, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje też się podniosło :D i ma być podobno już tylko lepiej.


    majowy chłopczyk i wrześniowa dziewczynka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to teraz tylko cieszyć sie ciązą :)

  • maciejka77 Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 16tc i moja gin stwierdzila na usg lozysko bardzo nisko osadzone.. nie pamietam na ktorej scianie bo troche mnie nastraszyla ze to ja martwi a ja jestem cala w stresie w tej ciazy bo poprzednia stracilam w styczniu. 2 lata temu mialsm cesarke a w styczniu zabieg lyzrczkowania po poronieniu zatrzymanym. Moja gin mowi ze pewnie lozysko wroslo w blizne po cc... jesli tak jest to czy jest wogole szansa ze sie podniesie? Boję sie bardzo :(

  • .ona. Autorytet
    Postów: 1287 698

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maciejka77 wrote:
    Jestem w 16tc i moja gin stwierdzila na usg lozysko bardzo nisko osadzone.. nie pamietam na ktorej scianie bo troche mnie nastraszyla ze to ja martwi a ja jestem cala w stresie w tej ciazy bo poprzednia stracilam w styczniu. 2 lata temu mialsm cesarke a w styczniu zabieg lyzrczkowania po poronieniu zatrzymanym. Moja gin mowi ze pewnie lozysko wroslo w blizne po cc... jesli tak jest to czy jest wogole szansa ze sie podniesie? Boję sie bardzo :(
    U mnie bylo nisko ok.20tc, tez sie martwilam, ale potem stopniowo szlo do gory.


    majowy chłopczyk i wrześniowa dziewczynka
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam nisko lozysko zdiagnozowane w 12tc. Za 3 tygodnie mam polowkowe i wtedy sie wszystko okaze. Oprocz tego mam krotka szyjke, 1,5cm mierzona jak narazir tylko przy badaniu ginekologicznym. Ale taka krotka mam od poczatku, poza tym jest twarda i nie ma rozwarcia. Ale mimo to jestem w strachu ze jest za krotka

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co to znaczy, że łożysko jest przodujące I stopnia? Łożysko mam na przedniej ścianie, a dziecię jest ułożone miednicowo. Lekarz nic nie mówił, mam przyjść za miesiąc na USG połówkowe, więc pewnie wtedy więcej się dowiem.

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 3 września 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bylam wczoraj na polowkowym, lozysko jest wyzej, nie wiem na jakiej wysokosci konkretnie ale lekarz mowi ze nie ma problemu z lozyskiem nie ma czym sie przejmowac, szyjka zmierzona usg 38mm

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 14 września 2015, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,u mnie też łożysko przodujące na tylniej ścianie i raczej nikłe szanse,że się podniesie bo jestem już w 35tc (34+1).Ginka za 2 tyg chce mnie już kierować do szpitala na cc,bo to jedyne rozsądne i bezpieczne zakończenie ciąży przy takim łożysku,bo mogą wystapic plamienia i krwawienia.Chyba,że za 2 tyg okaze sie,ze lozysko sie podnioslo ale jakos w to nie wierze i moja ginka tez.Pożyjemy,zobaczymy,chciałam rodzić naturalnie ale pewnych rzeczy nie jestesmy w stanie przeskoczyć,no trudno,byleby cc byla bez komplikacji i dziudziuś zdrowy a wszystko na to wskazuje :)
    A jak u was brzuchatki z łożyskiem???

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 16 września 2015, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 18tc bylo nisko na przedniej scianie i zakrywalo calkowicie ujscie wewnetrzne. Teraz w piatek mam wizyte i zobaczymy czy cos sie zmienilo. Oby... Jestem w 23 tygodniu.

    agatia lubi tę wiadomość

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 21 września 2015, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agjot1979 wrote:
    U mnie w 18tc bylo nisko na przedniej scianie i zakrywalo calkowicie ujscie wewnetrzne. Teraz w piatek mam wizyte i zobaczymy czy cos sie zmienilo. Oby... Jestem w 23 tygodniu.

    Jak po wizycie???
    Zmieniło sie na lepsze? :)

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 1 października 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wczoraj zdiagnozowano, że łożysko jest 13 mm od szyjki i dotyka ujścia bokiem :/ Jestem w 21 tc. Mam wielką nadzieję, że się jeszcze podniesie. Lekarz z miejsca wysłał mnie na zwolnienie (jestem nieco w szoku, bo miałam pracować do 1 listopada) i kazał dużo odpoczywać. Powiedział też, że jak na razie to jest wskazanie do cc.
    Dziewczyny, podniosło się któreś z was to łożysko po 21 tc? Cesarka mnie nie martwi. Chciałam bardzo rodzić naturalnie i może jeszcze będę. Martwi mnie możliwość straty ciąży, bo tego bym chyba nie przeżyła :(

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 1 października 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie sie nie podnioslo niestety wiec bedzie cc,juz mam skierowanie do szpitala tylko powalcze jeszcze z moja ginka o dodatkowy tydzien w domu,bo 3 tyg w szpitalu to nie zdzierżę :/

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 1 października 2015, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde. Wszędzie piszą, że do 20 tc może się podnieść, a ja w sumie 21, więc tak na granicy. Bardzo jestem ciekawa co wyjdzie na następnej wizycie. A miałaś jakieś krwawienia? Ja TFU TFU na razie nic.

    ajjot1979 i jak u Ciebie?? Podniosło się?

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 2 października 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mialam i nie mam plamień/krwawień :)

    Mi ginka mówila,ze do 35tc moze lozysko sie podniesc,pozniej jest to juz raczej niemożliwe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2015, 13:15

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 2 października 2015, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo, czyli jest dla mnie nadzieja :) Dobrze, że Ci się udało bez krwawień dotrwać już praktycznie do samego końca!

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • Madzia82 Autorytet
    Postów: 979 1299

    Wysłany: 2 października 2015, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 19tc i łożysko całkowicie zasłania szyjkę. Czekam aż pójdzie do góry jak na zbawienie, bo skraca mi się szyjka i gdyby łożysko poszło do góry założono by mi szew.
    W poprzedniej ciąży miałam ten sam problem i łożysko poszło odrobinę do góry w 24tc.

  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 4 października 2015, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia, a kiedy masz wizytę żeby sprawdzić czy idzie do góry? Oszczędzasz się jakoś szczególnie? Wysłał Cię lekarz na zwolnienie?

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • Est Autorytet
    Postów: 1852 3098

    Wysłany: 13 października 2015, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam nisko, ok 0,5 cm od szyjki. Mam nadzieje, ze sie podniesie.

    n59yupjy49d2u6s1.png
    l22ndf9hwok87b7m.png

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ