X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje RTG zęba w II trymestrze
Odpowiedz

RTG zęba w II trymestrze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MerryCherry2 Autorytet
    Postów: 307 472

    Wysłany: 19 września 2023, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Nie mogę znaleźć takiego tematu,więc zakładam wątek. Czy któraś z was miała może RTG zęba w ciąży? Jestem obecnie w 25 tygodniu ciąży i coś zaczyna się dziać z zębem,który był wcześniej leczony kanałowo. Przed ciążą wszystkie zęby sprawdzone ,wyleczone no i oczywiście klops😑

    25.04- ⏸️
    21.06- prenatalne- 👌
    12.07- Panorama- zdrowa
    👧💗
    20.07- AV👌
    27.07- AV👌
    02.08- AV👌
    17.08- wizyta
    25.08- połówkowe 👌 - 420 gram kluski💗
    ryzyko łożyska przodującego🤷
    08.09- Echo serca👍- 600 g 🐢
    04.10- USG 1017 g klocka
    🐢
    08.11- 1858g🐢

    age.png
  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 19 września 2023, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MerryCherry2 wrote:
    Cześć! Nie mogę znaleźć takiego tematu,więc zakładam wątek. Czy któraś z was miała może RTG zęba w ciąży? Jestem obecnie w 25 tygodniu ciąży i coś zaczyna się dziać z zębem,który był wcześniej leczony kanałowo. Przed ciążą wszystkie zęby sprawdzone ,wyleczone no i oczywiście klops😑


    Generalnie, dla swojego spokoju, lepiej nie. Z drugiej strony czytałam masę materiałów, że te zdjęcia są teraz cyfrowe, mamy zakładany fartuch izolujący i powinno być ok. Jednak najlepiej obfadaj to z lekarzem prowadzącym i dentystą. Znam ten ból z zębami. Ciągle mam z nimi jakieś cyrki, mimo że dbam i leczę. Zaraz na początku 2.trymestru planuję kontrolę. Już się boję 🫣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2023, 16:41

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Mika444 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 26 stycznia, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Czy są tu dziewczyny, które miały wykonane rtg zęba w II trymestrze i dziecko urodziło się zdrowe. Od kilku dni boli mnie ząb, który był już leczony. Stomatolog nie chce wyrwać bo nie może zrobić RTG. Jestem w 23 tygodniu nie chcę czekać do końca ciąży mając na uwadze też to, że infekcja zęba może być groźna dla dziecka.

  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 633 600

    Wysłany: 27 stycznia, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika444 wrote:
    Cześć,
    Czy są tu dziewczyny, które miały wykonane rtg zęba w II trymestrze i dziecko urodziło się zdrowe. Od kilku dni boli mnie ząb, który był już leczony. Stomatolog nie chce wyrwać bo nie może zrobić RTG. Jestem w 23 tygodniu nie chcę czekać do końca ciąży mając na uwadze też to, że infekcja zęba może być groźna dla dziecka.

    Ja ostatnio byłam na przeglądzie zębów i pytałam o rtg to moja dentystka powiedziała, że według niej można zrobić bo to jest naświetlanie punktowe, nie na brzuch i teraz też jest inny sprzęt niż kiedyś i nie jest szkodliwe. Oczywiście decyzja należy do Ciebie, ale infekcja zęba jest chyba groźniejsza niż rtg. Może zaczerpnij jeszcze opinii u innego dentysty?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia, 08:36

    preg.png
    🩵nifty niskie ryzyka, chłopczyk🩵
  • Blue1991 Przyjaciółka
    Postów: 115 20

    Wysłany: 27 stycznia, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, Ja miałam robione RTG zęba w ciazy i Moje dziecko urodziło się całkowicie zdrowe. Teraz jest zupełnie inny sprzęt, z tego co wiem to ciężarnej i rezonans można zrobić, jeśli zachodzi taka konieczność.

  • Mika444 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 27 stycznia, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blue1991 wrote:
    Cześć, Ja miałam robione RTG zęba w ciazy i Moje dziecko urodziło się całkowicie zdrowe. Teraz jest zupełnie inny sprzęt, z tego co wiem to ciężarnej i rezonans można zrobić, jeśli zachodzi taka konieczność.
    A możesz napisać w którym tygodniu ciąży miałaś rtg?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia, 12:54

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ