X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Skierowanie na oddział PC, nadciśnienie ciążowe, niedoczynność tarczycy, łożysko III stopnia. Rozpoczęty 39 tydzień ciąży.
Odpowiedz

Skierowanie na oddział PC, nadciśnienie ciążowe, niedoczynność tarczycy, łożysko III stopnia. Rozpoczęty 39 tydzień ciąży.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KarolaK88 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie forumowiczki. Chciałabym zapytać jak to było u was? O podobne przypadki? Może któraś z was orientuje się w temacie lub podobnie przechodziła ciąże. Od 34 tygodnia stwierdzono u mnie na oddziale patologii ciąży na który trafiłam nadciśnienie indukowane ciąża oraz pierwszy raz niedoczynność tarczycy. Wdrożyli mi leczenie dopegyt 3x1, euthyrox 1x1 (50). Po czym po ustabilizowaniu sytuacji i badaniach wypuścili do domu z zaleceniami. Mierzenie ciśnienia 3-4 razy na dobę i jego kontrola, leczenie przepisanych lekami oraz objęli mnie kontrola poradni przyszpitalnej patologii ciąży. Po tygodniu od wpisu miałam się stawić na wizytę kontrola właśnie w tej poradni i tak od tamtej wizyty rozpoczęły się cotygodniowe kontrole. Mój lekarz prowadzący raczej nie zareagował na sytuację i kazał przyjść do siebie dopiero jeśli poród samoistnie się nie rozpocznie w terminie. Natomiast cały czas byłam pod kontrolą poradni przyszpitalnej. Gdzie dr pytał mnie czy lekarz prowadzący rozmawiał już ze mną na temat skierowania do szpitala sposobu i terminu zakończenia ciąży z uwagi na nadciśnienie ciążowe które mam. Oczywiście tak się nie stało. O czym poinformowała dr. Po czym sam podjął decyzję że u tak za tydzień skieruje mnie na oddział. Uzasadniając to tym, że w takich przypadkach ciąże należy zakończyć wcześniej. Z uwagi na ryzyko dla matki i dziecka a ciąża po 38 tygodniu skończonym jest już donoszona i waga dziecka również na to wskazuje. Dodam jeszcze że wcześniej właśnie z waga malutkiej pojawil się malutki problem i dopiero po objęciu opieka lekarska przez dr z poradni mała znów zaczęła przybierać na wadze dużo lepiej. Dziś na wizycie poinformował mnie że już będzie kierował mnie na oddział, ponieważ łożysko mam już mocno przestarzałe III stopnia i w środę mam się stawić na IP w celu przyjęcia na oddział PC. Dziewczynki kochane czy wy miałbyś ie podobna sytuację? Zastanawiam się jak to dalej wygląda? Czy leży się na oddziale aż poród samoistnie nastąpi? Czy wywołuje się SN? Jak długo się leży zanim podejmą jakieś kroki? Jak to było u was? Będę bardzo wdzięczna za wasze odpowiedzi

  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, ja co prawda nie mialam takiej sytuacji ale mysle po badaniach lekarze zadecyduja co dalej, biorac pod uwage oczywiscie dobrostan dziecka i twoje bezpieczenstwo. Zona mojego siostrzenca miala nadcisnienie indukowane ciaza i u niej to wygladalo tak ze polozyli ja na patologii pod koniec 35 tc bo cisnienie szalalo. Chcieli jeszcze troche poczekac bo do tp troche brakowalo, probowali przez kilka dni ustawic cisnienie ale slabo szlo, wiec zaczeli indukcje. Podali oxy po ktorej cisnienie tak wariowalo ze od razu zrobili cc. U ciebie jezeli nic sie nie bedzie dzialo z cisnieniem i dzieckiem to moze beda chcieli pare dni poczekac. Wszystkiego dowiesz sie na miejscu bo co szpital to inne postepowanie. Powodzenia!

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ