X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Ta nieszczęsna Feta!
Odpowiedz

Ta nieszczęsna Feta!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 22 lutego 2015, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) mam pytanie odnosnie sera z Feta z mleka pasteryzowanego..pomijajac ze jest bardzo slona, co jest niewskazane dla kobiet w ciazy, to powinnam sie jej faktycznie"bać"?? kurcze bardzo lubie fete, i dzis zjadlam odrobine w salatce ale jak weszlam w google i zaczelam czytac to zaczynam sie bac!;( czytalam o tej listerii, no ale czy faktycznie nie ma jej w takim kartoniku w jakim sie zazwyczaj kupuje w markecie? z gory dziekuje za odpowiedz, a zwlaszcza Pań ktore zadały takie pytanie lekarzowi...Pozdrawiam :)

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 22 lutego 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od małego kęska nic się nie stanie, ale radziłabym jednak ją odstawić na długi czas :) końcu ciąża nie trwa wiecznie :)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • mf Autorytet
    Postów: 1288 1274

    Wysłany: 22 lutego 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Bać" należy się serów pleśniowych/feta z mleka niepasteryzowanego, dlatego tak ważne jest czytanie składu przed zakupem ;) Ja jak mam smaka, to jem camembert, czy brie, ale właśnie z mleka pasteryzowanego - tak w ogóle, w Polsce chyba zakazana jest produkcja serów z niepasteryzowanego mleka, ew. te zagraniczne mogą takie być, ale najczęściej i one mają skład napisany w języku polskim - a jak nie jesteś pewna, to kup taki, żebyś skład umiała znaleźć ;)

    n59yjw4zk9ewdyby.png
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 24 lutego 2015, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam kocham fetę i sobie bez niej nie wyobrażam ciąży :) bez sałatki greckiej??? no way :) a feta z mlekovity jest bezpieczna ;)

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • Kikusia Autorytet
    Postów: 283 167

    Wysłany: 16 marca 2015, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początku ciąży pytałam moją gin o fetę,bo też bardzo lubię do sałatki i na pytanie czy można jeść - MOŻNA jeść oczywiście w normalnych ilościach :P
    Właśnie jak poprzedniczki pisały trzeba uważać na te pleśniowe,niepasteryzowane a nic nam i dziecku nie grozi :)

    SYNUŚ <3nzjd3e3kvj76trcz.png
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej
    proszę...Jestem Przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje Dziecko... A ja Twoja
    Mama!"
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ