X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Torbiel w ciąży - stale rośnie. Czy w takiej sytuacji się po prostu obserwuje i czeka?
Odpowiedz

Torbiel w ciąży - stale rośnie. Czy w takiej sytuacji się po prostu obserwuje i czeka?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 16 października 2013, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kończę właśnie 7 tydzień ciąży. Na samym początku, przy pierwszym usg lekarz zauważył torbiel.
    23 września miała wymiary 3,57x3,34x3,64 i wypełniał ją płyn o objętości 22,76ml.
    Dziś (16 października) miałam kolejne usg, torbiel urosła, tym razem ma wymiary 5,03x3,80x4,63, a jej objętość wynosi 46ml (dwukrotnie więcej).

    Lekarz powiedział, że będziemy oczywiście tę torbiel obserwować przy kolejnych usg, ale nie sądzi, aby przeszkodziła ciąży. Twierdzi, że w miarę powiększania się macicy torbiel zostanie zepchnięta i zacznie się wchłaniać.

    Ufam temu lekarzowi, jednak mimo wszystko się obawiam, może Wasze pozytywne doświadczenia pomogą mi się uspokoić.

    Miałyście torbiel w ciąży? Jak to przebiegało? Czy sama się wchłonęła? Czy lekarz stosował jakieś dodatkowe zabiegi, aby jej "pomóc"?

  • Ancia77 Autorytet
    Postów: 305 196

    Wysłany: 16 października 2013, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam torbiel na samym poczatku ciazy miała 4 cm nie byla leczona a gdzies kolo 10 tyg zaczeła sie sama wchłanic takze nic sie nie martw wiekszosc torbieli sie wchłania

    iv092n0amkzp6vtf.png
  • slonkozusa Ekspertka
    Postów: 161 128

    Wysłany: 16 października 2013, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mialam torbiel w 5 tygodniu ciąży teraz jestem w 11 i ani śladu po torbieli

    czekamy na ciebie mikołajku
    dahva3q.png
    hkqloxz.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 16 października 2013, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super,podniosłyście mnie na duchu,dzięki,dziewczyny :).

  • parfaite Znajoma
    Postów: 17 27

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam torbiel. Niestety dziś na badaniu dowiedziałam się, że skurczybyk rośnie. Jestem teraz w 22 tyg, a w przyszłym tygodniu mam stawić się w szpitalu na obserwacje. Lekarz twierdzi, że to nie zagraża teraz ani dzieciątku ani mnie, ale chce porobić dodatkowe badania i wtedy podjąć decyzję co dalej...
    Początkowo też mieliśmy torbiel tylko obserwować, ale niestety nie wchłonął się jak u Was :(

  • excella Autorytet
    Postów: 674 709

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży miałam kilka sporych torbieli, i przez nie plamiłam i musiałam leżeć. Ale im ciąża była większa, to torbiele zaczęły sie wchłaniać. Teraz też mam torbiel, i na razie obserwujemy czy sie zmniejsza.

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam ostatnie usg 4 dni temu i zapytałam lekarza jak ta torbiel, o której pisałam w pierwszym poście tego tematu, czy jest, czy jej nie ma... tak z ciekawości, bo nic mi nie dolega.

    Lekarz stwierdził, że jajnik się już tak bardzo schował za macicą, że nie jest w stanie go dojrzeć na usg, więc nawet nie wie, czy torbiel się całkowicie wchłonęła, czy nie i mam się nad tym nie zastanawiać... i tyle :).

  • parfaite Znajoma
    Postów: 17 27

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potrzymali mnie 4 dni w szpitalu i na razie nic nie wynikło. Początkowo torbiel była za macicą, teraz "przesuneła" się bliżej żeber. Skubana jest ogromna. W przyszłym tygodniu mam wrócić na oddział i zobaczymy co będzie dalej.

    Gdyby nie USG w ogóle byśmy o tej torbieli nie wiedzieli, bo nie stwarza żadnych dolegliwości.
    Nie pozostaje nic innego jak być dobrej myśli, zacząć wybierać imię dla Córci i szykować jej pokoik :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ