X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje tsh obniżone po tabletkach a podwyzszone ft3
Odpowiedz

tsh obniżone po tabletkach a podwyzszone ft3

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • natalka1988 Autorytet
    Postów: 765 477

    Wysłany: 8 lutego 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Mam do Was pytanie. 2 tygodnie temu dostałam wyniki badań krwi w tym tsh gdzie wyszło mi 2,62. Dostałam tabletki authyrox n 25 i dzisiaj zrobiłam badania krwi i odebralam wyniki. Po 10 dniach brania tych tabletek tsh spadło mi do 1,13. Zrobiłam dodatkowo badanie ft3 i ft4.
    Ft3 mam podwyzszone do 3,86 norma do 3,71. Ft4 0,91 a norma jest dp 1,48.
    I tu moje pytanie. Mam tą niedoczynność taczycy? no bo jednak zanim bralam tabletki miałam tsh podwyzszone, ale niby liczy sie najbardziej wynik ft3 i ft4 i teraz już do konca zgłupialam. Prosze o pomoc:)

    c55f9n73kpn1w4lp.png
    iv09gu1r1ihk0beb.png
  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 9 lutego 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej bardzo ładnie spadło Tobie tsh co do ft3 to jest ważne czy stosujesz suplementacje jodu? Najlepiej umów się do swojego endokrynologa w celu omówienia wyników może zaproponuje suplementacje jodu lub zmodyfikuje dawkę. U mnie endokrynolog nie badał ft3 tylko tsh i ft4

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • natalka1988 Autorytet
    Postów: 765 477

    Wysłany: 9 lutego 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za odpowiedz:) właśnie od endokrynologa wróciłam, to była moja pierwsza wizyta. Nadal kazał brać euthyrox n25 i nic po za tym, pytalam sie o ft3 ale on powiedział ze to nie jest wazne, wazniejsze jest ft4 i za miesiąc mam wizyte ponownie i musze zbadac tsh i ft4 czy jest w normie. pytałam sie o ten jod ale powiedział ze nie bo w tych tabletkach tez jest jod

    c55f9n73kpn1w4lp.png
    iv09gu1r1ihk0beb.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ