X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Wczesna ciąża i cienkie endometrium
Odpowiedz

Wczesna ciąża i cienkie endometrium

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z was słyszała lub miała taki problem. Testy pozytywne, beta wzrosła prawidłowo (w dniu spodziewanej @ około 230) ale endometrium ma tylko 8mm! Ciąży na usg jeszcze nie widać. Mam minimalne plamienia. Biorę 3×1 Duphaston i Nospe. Czy mam się spodziewać poronienia?

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie stanowi reguły, polecam czekać, przy endo 8 mm może być wszystko idealnie a ktoś kto ma 16 mm może poronić, nie ma żadnej zasady :) jedynie gdyby beta rosła źle mogłoby to o czymś przesądzać a plamienia na wczesnym etapie ma wiele kobiet. Ja miałam nawet krwawienie.

    Lavende86 lubi tę wiadomość

  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ile dobrze pamiętam to też miałam ednormierium koło 8 9 mm i zaden lekarz nic nie mówił że małe.Jak się pięknie zagnieździ to nie ma znaczenia.Dokladnie lepeiej zrobić sobie będę dwukrotnie żeby sprawdzić czy przyrost prawidłowy.

    Lavende86 lubi tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek wrote:
    O ile dobrze pamiętam to też miałam ednormierium koło 8 9 mm i zaden lekarz nic nie mówił że małe.Jak się pięknie zagnieździ to nie ma znaczenia.Dokladnie lepeiej zrobić sobie będę dwukrotnie żeby sprawdzić czy przyrost prawidłowy.
    A na jakim etapie miałaś takie endometrium? Bo ja w 4tc. Dokładnie w terminie @. Zrobili mi wtedy w szpitalu drugą betę (pierwszą robiłam sama) i na tym etapie rosła prawidłowo. Niepokoi mnie to, że nie mam objawów ciążowych.

    Niepokoję się gdyż jedną ciążę przed tą poroniłam. Na początku też beta fajnie rosła, a potem na usg ciąża była coraz bardziej do tyłu (beta też zaczęła wolno rosnąć) i w końcu w 9tc stanęło serduszko. Tętno było przez chwilę i to za niskie. Ciąża wyglądała na max 6 tydzień. Miałam wywoływane poronienie w 10 tygodniu. Boję się, że tym razem scenariusz się powtórzy :-( Wiem, że nie mam na nic wpływu. Poprzednim razem nie miałam plamień i nie miałam tak wcześnie usg, a jak miałam to lekarz nic nie wspomniał o endo. Od maja faktycznie miałam skąpsze miesiączki, ale nie sądziłam, że to coś niepokojącego.

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży 2dni po owulacji mailam 6mm i zaciazylam. Chociaż lekarz powiedział, że z takim endo nie świeci mi to... ciaze niestety poronilam.
    W drugiej ciąży nie pamiętam jak było... ciaza donoszona.
    W trzeciej ciąży w 6t1d jak już był zarodek 3.4mm i bijące serduszko endo miałam 11mm. Ciaza donoszona :-)
    Teraz lekarka nawet nie określiła ile mam endo... za tydzień znów idę... poproszę jak nie zapomnę.

    Lavende86 lubi tę wiadomość

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ