X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Wymaz ? Posiew ? Infekcja ?
Odpowiedz

Wymaz ? Posiew ? Infekcja ?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • AnnaA Debiutantka
  Postów: 6 0

  Wysłany: 24 stycznia 2020, 19:38

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam, obecnie jestem w 21 tygodniu ciąży.
  Od początku grudnia borykam się ze szczypaniem pochwy. Było podejrzenie, że infekcja dróg moczowych, robiłam badanie moczu + posiew wszystko wyszło w porządku, posiew jałowy ( szczerze liczyłam nawet trochę że wyjdzie jakaś prosta do wyleczenia bakteria i będzie wiadome co to, szybko się wyleczy i dolegliwości miną ).
  Końcem listopada miałam robioną cytologię i biocenozę wszystko wyszło ok, jedynie bardzo liczne pałeczki kwasu mlekowego ( ale to podobno dobrze ). Na początku stycznia byłam u lekarza i w ciemno zapisała mi globulki na grzybicę, gdyż zauważyła białą w dużej ilości wydzielinę. Po globulkach wydzielina zmieniła się na przeźroczystą, dalej jest jej dużo, ale szczypanie pozostało. Głównie odczuwam je po podcieraniu przy wizycie w toalecie oraz po badaniu palpacyjnym u lekarza. W grudniu miałam szczegółowo oglądaną szyjkę i pochwę w badaniu ginekologicznym, mam wpisane że nie widać żadnych oznak infekcji czy stanu zapalnego. Byłam wtedy w szpitalu i gdy powiedziałam przyjmującej mnie tam lekarce że coś mnie szczypie zaleciła, że może posiew w kierunku ureplazmy, mykoplazmy i chlamydii ? I teraz moje pytanie czy myślicie że powinnam zrobić te wymazy ? Z tego co czytałam czas po jakim od zakażenia występują objawy przy tych bakteriach to około 14 dni ( ja od początku ciąży nie współżyję, seks oralny również zero, nie chodzę na baseny, staram się nie korzystać z toalet publicznych, a jak muszę to na deskę nakładam ochronę - czytałam że takie są drogi zarażenia ), więc myśląc logicznie do zakażenia musiałoby jeszcze przed ciążą dojść, a aż do grudnia nie miałam żadnych dolegliwości. Czy może powinnam wykonać posiew w kierunku bakterii i grzybów ?
  Miałam robioną tą cytologię i bioceznozę, w cytologii widziałam na kartce z wynikiem że jest okienko gdzie się zaznacza podejrzenie chlamydii, nie mam tam nic zaznaczone, w biocenozie z tego co wiem jeśli są jakieś bakterie zaznaczają to ale nie zaznaczają jakie, czy te plazmy oraz chlamydia również w biocenozie byłyby zaznaczone jako bakterie ? I ostatnie czy jeśli wymaz / posiew w kierunku grzybów i bakterii to z pochwy czy z szyjki ?
  Bardzo dziękuję za odp, bo gdy rozmawiałam z lekarzem o tych plazmach i chlamydii to stwierdził że to zostawia do mojej decyzji.

 • Sovi Autorytet
  Postów: 1019 675

  Wysłany: 24 stycznia 2020, 21:30

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja bym zrobiła posiew z pochwy bakteryjny i mykologiczny. Bierzesz luteine? Ona też często powoduje szczypanie

  Pola jest już z nami:*


  Emilka :*
  km5sio4p4vcbay7l.png
 • AnnaA Debiutantka
  Postów: 6 0

  Wysłany: 24 stycznia 2020, 23:30

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Właśnie brałam ją przez tydzień, ale już po tym jak szczypania się zaczęły, rzeczywiście przy luteinie szczypanie się nasilało, ale później po luteinie stosowałam trivagin doustnie, lactovaginal i drugie globulki z bakteriami kwasu mlekowego polecone przez gina, jest mega dużo poprawa porównując do początku grudnia gdy to się zaczęło. Ale jednak porównując do wcześniejszych miesięcy dalej coś jest nie tak :)
  @Sovi pójdę w tym kierunku co sugerujesz.
  Dodatkowo bardzo się boję posiewu z szyjki gdyż obawiam się czy to bezpieczne dla szyjki w ciąży.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ