X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Wysoki testosteron w ciąży
Odpowiedz

Wysoki testosteron w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mayday Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem na początku ciąży. Jakiś tydzień temu (jak jeszcze o ciąży nie wiedziałam) mój endokrynolog zapewniał mnie, że na ciążę nie mam szans przy testosteronie 76 ng/dl (górna norma), a jeśli się uda in vitro, to i tak poronię. W ciążę zaszłam naturalnie po stymulacji owulacji. Dziś kontrolnie znów zrobiłam badania testosteronu i okazuje się, że jest wyższy ok. 100 ng/dl. Biorę metforminę, piję miętę i już nie wiem, co jeszcze mogę zrobić, by spadł. Endokrynolog twierdził, że podwyższony testosteron jest ryzykowny w przypadku córki. Czy ktoś był w podobnej sytuacji?

  • Anna1983! Przyjaciółka
    Postów: 176 33

    Wysłany: 13 sierpnia 2019, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam ten sam problem. To jakoś można leczyć?

  • Irola Autorytet
    Postów: 882 422

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam badania testosteronu pół roku temu, wyszedł 80 (górna granica w lab). Teraz jestem w 6 tygodniu ciąży, przy stymulacji owulacji. Na ostatnim usg nie było jeszcze widać zarodka i mam już czarne myśli :( teraz zastanawiam się jaki mam testosteron... I czy podwyższony może mieć wpływ na rozwój ciąży

    oar8skjo5n2yr83t.png

    PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

    "I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ