X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Zespół HELLP a kolejna ciąża
Odpowiedz

Zespół HELLP a kolejna ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aga0801 Ekspertka
    Postów: 192 209

    Wysłany: 15 lutego, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 😊 chciałabym się dowiedzieć czy są mamy, które podczas pierwszej ciąży lub w połogu doświadczyły zespołu HELLP.

    Jestem mamą 7 miesięcznego synka, ciąża przebiegała idealnie do 37 tygodnia. Nagle ciśnienie zaczęło skakać, dostałam skierowanie do szpitala i tam podawano mi Dopegyt i zadecydowano o indukcji porodu w 38 tygodniu. Poród zakończył się nagłym cc. Synek urodził się zdrowy i całkiem duży - 3885g. Ja miałam zalecone dalsze przyjmowanie Dopegytu 3 razy dziennie po 2 tabletki. Po 3 dobach zostaliśmy wypisani do domu. Po powrocie w nocy zaczęło mi rosnąć ciśnienie, czułam się fatalnie. Ciśnienie sięgało nawet 190/110, zaczęłam mieć mroczki przed oczami, traciłam kontakt z rzeczywistością. Gdy mąż dzwonił po pogotowie doznałam ataku rzucawki. Po dotarciu do szpitala nastąpił drugi atak, lekarze zahamowali to podając mi relanium. Trafiłam na OIOM z zapaleniem płuc i niewydolnością nerek i spędziłam w szpitalu 2 tygodnie. Lekarz z OIOMu powiedział wtedy, że kolejna ciąża będzie ciążą wysokiego ryzyka. Nic w ciąży tego nie zwiastowało i naprawdę nadal nie rozumiem dlaczego się to przytrafiło.

    Teraz, po 7 miesiącach czuję się dobrze, nie mam żadnych pozostałości po tym co przeżyłam latem. Synek jest cudowny i patrząc na niego tak bardzo chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko. Ale strasznie się boję, że ten koszmar się powtórzy i że coś się stanie dziecku albo ja tego nie przeżyję.

    Czy są może osoby, które pomimo HELLP zaszły w drugą ciążę i wszystko zakończyło się dobrze? Czy jest nadziej na zdrową ciążę jeśli będzie ona prowadzona w sposób odpowiedni do tej sytuacji?

    👩 27 👦 30

    13.11.2022 ⏸️
    14.11.2022 beta 90 mIU/ml 😍
    16.11.2022 beta 232 mIU/ml 🥰
    07.12.2022 8mm i bijące serduszko ❤
    13.01.2023 USG prenatalne + test PAPP-A ✊️ Wszystko w normie 😊
    10.03.2023 USG połówkowe - 382g zdrowego Wiktorka 💙
    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ