X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

4 poronienia pod rząd

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dorisss Przyjaciółka
    Postów: 71 90

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 09:37

      /  Zgłoś
    Witam
    W maju straciłam ciążę, zarodek obumarł w 8 tygodniu ciąży (wcześniej serduszko ładnie biło). Kolejne 3 ciąże to ciąze biochemiczne, we wrześniu, październiku i listopadzie. Ciąże potwierdzone betą hcg, kilkudniowy wzrost (beta badana codziennie) i nagle spadek i spóźniona w granicach 7-8 dni miesiączka.
    Czy to może mieć związek ze zrostami które mogły powstać po zabiegu w maju? Wydaje mi się że to jakiś problem z zagnieżdżeniem, podczas pierwszej ciąży biochemicznej byłam na usg, macica normalnej wielkości, nie rozpulchniona, nie było widać NIC, nawet pęcherzyka (beta wynosiła ponad 2000).
    Biorę leki na podtrzymanie od pozytywnego testu oraz acard, clexane. Wszystkie wyniki tarczycowe są dobre.
    Dodam że mam już dzieci,wcześniejsze ciąże bezproblemowe. Problem powstał w tym roku po tej pierwszej stracie w maju.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2014, 09:42

    Anna255, marti34, Rotenkopf, 31052014, Natka88, moniaak, Kamilka, moremi, gosia89, pro-ince, Zemraa, wisienka, Martynika, elucha, poziomka80, kiniusia00, Alessia, staraczka85, STRZELEC, aaaaga, kasjja, kasiulek1201 lubią tę wiadomość

    Mój Wielki Cud!!!
    Oliś, 06/2016 - 3710g, 56 cm - CC 38+4 tc
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:15

      /  Zgłoś
    Opisana przez Panią sytuacja może mieć związek z zabiegiem. Jeżeli HCG wyniosło ponad 2000, pęcherzyk musi być widoczny w macicy lub mamy do czynienia z ciążą pozamaciczną (o ile HCG nie pochodzi z innego źródła niż ciąża np. nie pojawia się w związku z przyjmowanymi lekami).
    Myślę, że powinna Pani poddać się szczegółowej diagnostyce. Wyniki badań pozwolą na określenie przyczyny utrat ciąż (czynników związanych z występowaniem poronień jest wiele).

    kasiulek1201 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ