X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności alkohol a problemy z zajściem w ciążę

alkohol a problemy z zajściem w ciążę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kasjem Nowa
    Postów: 1 43

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 10:23

      /  Zgłoś
    Panie Doktorze, czy regularne spożywanie alkoholu przez mojego Męża (2-3 piwa codziennie) ma wpływ na to, że mimo starań i przebytych inseminacji nie udaje nam się zajść w ciążę? Dodam tylko, że wyniki badania nasienia są prawidłowe. Moje badania również są w normie. Jesteśmy w wieku 32-33 lata, staramy się od ponad 2 lat.

    Doris, Cigaretta, pragnaca dzidziusia, hajka, ewelinka2210, sonia86, Honey, Szpaczek, AniaBe, LuckyMe, kasiakasia11, She Wolf, hipisiątko, C, mo-niska84, agula1983, scarllet, pankati, patrycja, mama2929, estrella, Efak, Myszusia, anucha, Zielinka83, Eavonne, Maciejka, mika123455, Mysia 15, bosa, tygrys73, Eniula, marl202, agniesja, MagSz, konwalianka, annnanna, KMK, lilianna, Anitka201, Bursztyn, bea, Beti25 lubią tę wiadomość

    kasjem
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 13:37

      /  Zgłoś
    Małe ilości alkoholu (u mężczyzn do 35 gram spirytusu dziennie) nie będą miały szkodliwego wpływu na płodność, a według niektórych badań mogą wręcz przynieść korzystne efekty. Należałoby zatem ograniczyć spożycie piwa do ok. 0,66 l.
    Jeśli od dwóch lat bezskutecznie starają się Państwo o potomstwo warto pogłębić diagnostykę. Jeśli nie wykonywała Pani dotąd tego badania, sugerowałbym określenie poziomu hormonu AMH i ocenę rezerwy jajnikowej. Mąż powinien wykonać badanie fragmentacji DNA plemników i test hialuronowy.
    Inseminacja jest metodą, którą ze względu na ograniczoną skuteczność powinno się stosować jedynie w przypadku określonych wskazań (wrogość śluzu szyjkowego lub trudności z upłynnieniem nasienia). Inseminację zaleca się wyłącznie jeżeli fragmentacja DNA plemników (metodą TUNEL) jest prawidłowa – w ten sposób ograniczamy ryzyko poronień lub urodzenia chorego dziecka - oraz jeżeli test wiązania plemników z hialuronianem wypada prawidłowo (plemniki potencjalnie mają szansę samoistnie zapłodnić komórkę jajową).
    Warto też, by miała Pani świadomość, że statystycznie metoda inseminacji zastosowana zgodnie ze wskazaniami jest skuteczna jedynie w 10-12% przypadków. Jeżeli tych wskazań nie ma, efekty inseminacji nie różnią się od rezultatów uzyskiwanych w wyniku naturalnych starań. Zapłodnienie pozaustrojowe daje zazwyczaj znacznie większe szanse na ciążę, a przy wielomiesięcznych staraniach i leczeniu (min. 12 miesięcy) mogą się Państwo starać o kwalifikację do rządowego programu, w ramach którego procedura jest bezpłatna.

    ewka80, rybka33, Tamalka lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ