X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Badanie drożności jajowodów a bakterie

Badanie drożności jajowodów a bakterie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2018, 11:15

      /  Zgłoś
    Umówiam się na badanie drożności jajowodów, przy rejestracji dowiedziałam się, że powinnam mieć aktualne (ok 3 miesiące) badanie bakteriologiczne (tlenowe, beztlenowe, chlamydia itd). Ja mam takie badanie sprzed 3,5 miesiąca, ale we wrześniu po basenie miałam lekkie zapalenie pęcherza (przeszło po kilku furaginach i witaminie C) i teraz zastanawiam się, czy po tej przygodzie jakaś bakteria we mnie nie została. Objawów nie mam, wszystko z moim pęcherzem już jest ok od dawna.
    Moje pytanie jest takie: Czy i jakie mogą być powikłania, jeśliby jakaś bakteria była, a ja bym miała mimo to badanie drożności przeprowadzone?

    As82, judysia86 lubią tę wiadomość

  • dr n. med. Beata Makowska Ekspert

    Wysłany: 13 listopada 2018, 12:27

      /  Zgłoś
    Radziłabym wykonać ponownie bakteriologię. Na basenie można zarazić się różnymi, czasem bardzo niebzpiecznymi patogenami. Jeżeli w pochwie są bakterie, niestety czasami po badaniu drożności jajowodów może dojść do zapalenia otrzewnej, a to już bardzo poważna choroba. Lepiej nie ryzykować

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ