X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Bardzo długie i nieregularne cykle

Bardzo długie i nieregularne cykle

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2015, 21:22

      /  Zgłoś
    Witam,
    od zawsze mam długie i nieregularne cykle (40-60dni, a nawet dłuższe). Mam 23 lata. Zrobiłam badania hormonów w 4 dniu cyklu - FSH, LH, prolaktyna, testosteron, TSH, FT4 - wszystko w normie.

    Moja ginekolog zaleciła mi luteinę od 16 dnia cyklu przez 10 dni 2x dziennie. Czemu ma służyć takie leczenie i czy ma ono sens?

    Czy w moim przypadku zasadne będzie wykonanie oznaczenia PRL po obciążeniu MTC?
    (mój wynik PRL 20ng/ml)

    Poproszę o wyjaśnienie i z góry dziękuję za odpowiedź.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2015, 09:10

    justa1234, Landryneczka, asik09, koala, Martoszka, mustisia, Anatolka, izaboo, Malwinaa, daktylek, natalia2015, nataliano, gorgeous, krowa66, Bikini31, AlaMat, vayn, Katerina lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 14 maja 2015, 08:46

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, opisane przez Panią leczenie prawdopodobnie ma na celu regulację cyklu, może jednak jednocześnie działać antykoncepcyjnie. Jeśli planuje Pani starania o ciążę, sugerowałbym weryfikację diagnostyki i terapii pod kątem tych zamiarów.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ