X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Bardzo słabe wyniki nasienia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Magdalena83 Autorytet
    Postów: 454 152

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 10:15

      /  Zgłoś
    Witam, staramy się o dziecko od maja 2013 roku,w marcu 2014 poszłam do lekarza moje wyniki są prawidłowe natomiast mąż ma bardzo złe wyniki nasienia. Badania nasienia były robione 3 w czerwcu, sierpniu i listopadzie.
    Liczba dni od ostatniej ejakulacji 3 ; 3; 2
    Miejsce oddania Lab. Lab. Lab.
    Upłynnienie 15 min 15 20
    Objętość 6 ml 6,2 3,8
    PH - 8,1 8,3
    Barwa - przejrzysta przezroczysta
    Lepkość - + zwiększona
    Aglutynacja - brak nie znaleziono
    Koncen. plem. mln/ml 1,3 1,8 1,3
    Całk. liczba plem. mln/ejakulat
    7,8 11,2 4,9
    Ruch postępowy 25% 2,0 mln/ejakulat
    22% 2,5mln/ejakulat
    43% 2,1 mln/ejakulat
    Ruch całkowity
    41% 3,2 mln/ejakulat
    41 % 4,6 mln/ejakulat
    56 % 2,8 mln/ejakulat
    Brak ruchu 59 % 59 % 44 %
    Żywotność - - 83 %
    4,1 mln/ej.
    Plemniki o prawidłowej budowie
    - - 4 %
    0,2 mln/ej.
    Koncentracja komórek okrągłych
    - - 0,17 mln/ej.
    Koncentracja leukocytów peroksydazo-dodatnich
    - - 0 mln/ejakulat
    Dodatkowo mąż miał robione badania hormonów FSH 10,4, LH 4,95 i testosteron 26,3. I od listopada 2014 bierze tomoxifen 0,5 tabl. na noc i udestor 2x 1 tabl.
    Do tego od wrzesnia dostaje androvit plus, koenzymq10, l-karnityne, kwas foliowy. Oboje mamy 32 lata, palimy, odżywiamy się w miarę zdrowo. Ja w wieku 23 lat poroniłam ciążę w 8 tygodniu(z innym partnerem), do tego od dzieciństwa wrzodziejące zapalenie jelita grubego - obecnie od długiego czasu w okresie remisji, podejrzenie tocznia - wykluczone. Proszę mi powiedzieć czy są jakieś szanse na naturalną ciążę i w ogóle ciążę? Jakie badania jeszcze można wykonać u męża żeby znaleźć przyczynę tak słabych wyników?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Magdalena

    Ania_84, kasiakasia11, aipoite, Ania1986, Nadira, la, BATTINKA, Panda, mycha28, aisza, dodinka, botanik86, magdaP82, paaulla84, FasUla, Manga, kita, Isia93, Blondik, Eavonne, zoe31 lubią tę wiadomość

    starania od maja 2013 ....z pomocą lekarzy od marca 2014
    słabe nasienie :(
    18.05.2015 - jeden z piękniejszych dni w życiu :) !! Wiktorek czekamy na Ciebie !! :))))
    f2wlanli8lywwtn4.png
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 lutego 2015, 17:57

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, niestety prawdopodobieństwo ciąży przy naturalnych staraniach w opisanej przez Panią sytuacji jest niskie – głównie ze względu na wyniki badania nasienia i podwyższony poziom FSH. Pacjentkom w takich przypadkach zaleca się przeprowadzenie procedury in vitro z zastosowaniem mikromanipulacji (ICSI). Jeśli starali się Państwo już wcześniej pod opieką lekarza i spełniają wymogi Ministerstwa Zdrowia, można rozważyć udział w rządowym programie, w ramach którego zabiegi są nieodpłatne.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ