X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

ciaza pozamaciczna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • orchidea89 Debiutantka
    Postów: 13 68

    Wysłany: 8 maja 2015, 13:17

      /  Zgłoś
    Dzień dobry Panie doktorze po 5 miesiacach starania udalo mi się zajsć w ciążę. Wyniki męża nie były dobre mało ruchliwe plemniki i bardzo mała ilość. Lekarze mówili już o in vitro. Mąż stosował androwit i inne suplementy i widocznie cos zadziałało ja brałam bromergon bo miałam hyperprolaktynemie. jednak nasza radość nie trwała długo na początku ciąży zaczeły się plamienia poszłam do lekarza, który dal duphaston i stwierdził ze moge tak miec do konca ciązy, ale nie widział zarodka w macicy był to 32 dzien od miesiaczki a beta 235,4 miesiaczka 2 marca po 48 godzinach 644,5. chodziłam co tydzien na usg nadal nic nie widac pieć dni po wizycie zaczeło mnie boleć w prawym boku wyladowałam w szpitalu i tam usłyszalłam na USG ze to ciaza pozamaciczna widać bylo pecherzyk z zywym plodem CRL 6mm-6/7hdb i plyn w jamie otrzewnowej beta HCG wynosiła wtedy 5881,0 kiedy zrobili laparotomię bylo juz 1,5 litra krwi ,jajowod udało sie uratować. Ale jeszcze troche i by sie dla mnie zle skonczyło. podobno mam jeden jajowod powykrzywiany i teraz pytanie do Pana doktora co nalezy robić dalej aby uniknac takiej samej sytuacji przy dalszych staraniach, jakie badania nalezy wykonac? czy zostaje nam tylko in vitro? i czy to daje jakas gwarancję? dlaczego poprzedni lekarz nie widział tej ciazy? i czy beta HCG przyrastała prawidlowo? Niech Pan doktor nam poradzi bo juz sami nie wiemy co robić :( Dodam ze ja mam 26 lat a maz 31. Z gory dziękujemy za dopowiedz. Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2015, 15:35

    Linka05, solania, Katiana, Caroline, Tulisia, kapturnica, asik09, ann86, mgielka1983, Docienka, Virginia27, anelim, koala, MariaM, Kjopa3, Dżejzi, igusia, asiamar, Ellasi, Megi24, anna123, nieskonczonosc, asienka33, pchełkaane, Joanna91 lubią tę wiadomość

    jedna ciąża pozamaciczna, nieudane pierwsze in vitro, brak mrozaczkow
    Orchidea89
  • dr n. med. Andrzej Rogoza Ekspert

    Wysłany: 9 lipca 2018, 16:19

      /  Zgłoś
    Niestety przy następnej ciąży sytuacja może się powtórzyć. Uszkodzony jajowód już nigdy nie będzie pracował idealnie. Beta HCG przyrasta inaczej w ciąży ektopowej, a ciążę widać w USG dopiero przy stężeniu bety ponad 2000. Patrząc na Pani historię i wyniki męża in vitro to dobre rozwiązanie. Skuteczność tej metody to, w zależności od kliniki, 40-50%.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ