Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Czy uzasadnione jest stosowanie duphastonu?

Czy uzasadnione jest stosowanie duphastonu?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • ManiaZ Debiutantka
  Postów: 10 5

  Wysłany: 23 października 2018, 12:13

    /  Zgłoś
  Witam. 4 miesiące temu na wizycie mialam przepisany duphaston w 2x1 tabl od 15 do 24 dnia cyklu ze wzgledu na wydluzajace sie cykle (od 27 dni do 32-33) jednak zauwazylam, ze od momentu owulacji (okreslona z obserwacji: charakterysyyczny bol jednego jajnika i odpowiadajacej mu piersi oraz sluz) mija dokladnie 14 dni i nastepuje okres. Problemem jest jedynie ze owulacja wystepuje roznie od 15 do 18 dnia cyklu. Czy duphaston pomoze skrocic cykl i przesunac owulacje na wlasciwy 14 dzien cyklu? pytam bo po 4 miesiacach nie widze wiekszej roznicy nadal owulacja 16-18 dc i 14 dni po niej okres. Za to bardzo uciazliwe dolegliwosci przy dupgastonie: bol jajnika, mdlosci, obrzmienie piersi.

  Bellakawa, judysia86 lubią tę wiadomość

 • dr n. med. Beata Makowska Ekspert

  Wysłany: 31 października 2018, 13:43

    /  Zgłoś
  Duphaston nie zmienia dnia owulacji. Nie widzę zasadności dawania Pani Duphastonu. Długość cyklu zależy od tego, kiedy dochodzi do owulacji i działania mające na celu, by cykle były koniecznie 28 dniowe, nie mają żadnego sensu. Ważne, by wiedzieć, kiedy jest owulacja i wtedy współżyć.

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

 • wyznaczanie dni płodnych
 • dieta płodności
 • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)