X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Dlaczego się nie udaje...?!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • happy Znajoma
    Postów: 20 25

    Wysłany: 18 lutego 2015, 16:33

      /  Zgłoś
    Witam
    Od 1,5 roku staramy się z mężem o drugie dziecko. W wrześniu 2014r. poroniłam - ciąża biochemiczna. Już drugi cykl biorę Clostylbegyt i duphaston. W poprzednim cyklu USG wykazało dwa pęcherzyki na prawym jajniku różnej wielkości z czego jeden miał 21 i oba pękły. Badanie nasienia: ilość plemników w 1ml 99200000 tj. 61%. Moje badania cytologiczne dobre, TSH 1,35 mlU/ml, prolaktyna 23,27 ng/ml, P-ciala p/peroksydazie tarczycowej TPO 24,1 IU/ml, więc wszystko dobrze a jednak nadal nie zachodzę w ciążę. Cały czas od 1,5 roku łykam kwas foliowy, magnez+B6. Cykle mam 27, 28 lub 29 dniowe zależy od miesiąca. Poprzedni cykl nawet wydłużył mi się do 32 nie wiem jaka była tego przyczyna. Mam 31 lat a pierwsze dziecko udało się za pierwszym podejściem. Proszę o pomoc nieudane próby bardzo nie korzystnie zaczynają wpływać na moje samopoczucie, tracę nadzieję że jeszcze się uda. Co mam zrobić, jak dopomóc szczęściu...jakie badania jeszcze wykonać, co powinnam jeszcze łykać aby się udało!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2015, 21:47

    82agnieszka, Ona_89', motylek000, Caroline, justa1234, Malinka_23, Gosiacu, ciri82, ewelinka2210, Ola :-), marta1307, annnanna, Kicia9, Szpaczek, taśta, strumyk, Lili87, Viki!, anka551, naox, Lemon_drop, Eavonne, jupiter, Karola138, Storczyk31 lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 lutego 2015, 18:04

      /  Zgłoś
    Leczenie przy użyciu wspomnianych przez Panią leków może nie być optymalne. Brakuje mi informacji na temat Pani rezerwy jajnikowej, więc trudno jest mi się wypowiedzieć czy i jaka może być przyczyna wtórnej niepłodności. Na trudności z posiadaniem kolejnego dziecka wpływ może mieć wiele czynników, w tym przebieg poprzedniej ciąży, porodu i połogu. Musiałbym mieć możliwość dokładniejszego przyjrzenia się Pani sytuacji, przeprowadzenia wywiadu i ew. dodatkowych badań.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ