X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Duphaston a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • izka77 Nowa
    Postów: 1 23

    Wysłany: 20 lutego 2015, 21:23

      /  Zgłoś
    Dzień dobry,
    Chciałam zapytać w jaki sposób powinno się stosować ten lek?
    Został mi on przepisany na wywołanie miesiączki - okresu nie miałam prawie 3 miesiące, lek ten zadziałał i po ok. 10 dniach od ostatniej tabletki miesiączka przyszła.
    Potem zalecono mi brać dalej ten lek w celu pogrubienia ściany macicy i wyregulowania miesiączek (cykle były ok. 36-40 dniowe) od 16 do 26 dnia cyklu-czy takie stosowanie w tych dniach powinno być dla każdego cyklu czy dla moich cykli powinno być inaczej? (Pani ginekolog nie zapytała jak długi mam cykl, tylko powiedziała, że w tych dniach najlepiej brać).
    Drugie pytanie - chciałabym zapytać jeśli zajdę w ciąże to czy nagłe odstawienie w tym 27 dniu spowoduje utratę ciąży? (na wczesnym etapie nie będę jeszcze widziała, że jestem w ciąży) Lub czy przyjmować dalej?
    Miałam badanie progesteronu w 21 dniu cyklu wynosił on 0,86 ng/ml.
    Serdecznie dziękuje za odpowiedzi.

    zoe31, fi0lka, Honey, Caroline, Maciejka, izaboo, moremi, Robaczek89, Sylwia87, Miastomaniaczka, Szafirkowa, An, aisza, Holly go, Asiek2109, paprota, rybka33, Lili87, sylwia1977, Milagros, Linka05, Beata.D, islanegra lubią tę wiadomość

    izka
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:42

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, stosowanie leku Duphaston między 16 a 26 dniu cyklu w Pani przypadku mogło odnieść odwrotny do zamierzonego skutek i stanowić być może nie pewną, ale dość skuteczną formę antykoncepcji, blokując owulację. Nagłe odstawienie preparatu w trakcie ciąży może być ryzykowne dla jej przebiegu. Z drugiej strony, jeśli będzie Pani lek stosować bez potwierdzenia ciąży, istnieje ryzyko rozregulowania cyklu. Wynik badania progesteronu może sugerować brak owulacji. Proponowałbym konsultację i weryfikację dotychczasowego postępowania.

    Anna255, APS lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ